Tegelikkuses hakkab õues juba kevadeks kiskuma. Talv hääbub, kuigi väga visalt. Talve prognoosijad ja seapõrna pealt ennustajad peavad taas tunnistama, et on mööda pannud. No pole hullu. Veebruar on ju veel ees.
No siiski on vahepeal ka e-liinis üht-teist muutunud. Nimelt selgus, et kursusele Inimene ja tervisedendus olevat registreerunud juba terve kursusetäis huvilisi ning kuu lõpust pidavat kursus käiku minema. Tegin sellepuhused ümberkorraldusedki. Kustutasin mittevajalikud lingid ning lisasin uued. Minu poolest võib kursus alustada.
Paraku aga muudes küsimustes uudiseid ei ole ning ilmselt tuleks need asjad sinnapaika jätta. Pean silmas eelkõige Avatud Ülikooli keskuse kureeritavaid kursusi, kuid ka KI võimalikke kursusi:
Muidugi ei saa nuriseda, et mul igav oleks. Luua ühe kursusega oleme juba kolm arvutitundi läbinud. Seda paraku igakordselt vaid veebipõhiselt. Tegelikult võtsingi selle Luua ju vastu siiski tingimusel, et suurem osa õppetööst toimuks veebipõhiselt. Hiljem siis paluti, et vähemasti alguses käiskin ikka kohal. No käisin. Siis aga on mulle õppealajuhataja hiljem mitmel korral jõuliselt vihjanud, et ta ei tahaks mitte mõeldagi, et "lapsed omaette õpivad".
Tõsi, senised katsed on korda läinud vaid umbes 50% ulatuses. Ses mõttes, et ilmselt peaksin pooltele õpilastest eelnevalt arvuti kasutamise trikid selgeks õpetama, kuna tundub, et arvutitund on möödunud neid kahjustamata. Seekord on Luua-vaba nädal. Uuel nädalal on planeeritud teisipäev. Eks näe, mis edasi saab.
Seda naljakam oli lugeda üht e-õppe definitsiooniks nimetatud lõiku lehelt pealkirjaga E-õpe kunstiakadeemias:
Seda silmas pidades tundub mõistetamatu inimeste soov kasutada aega ebaratsionaalselt. Kohati on see suisa anekdootlik. Umbes nagu seegi, kui Mulgi Reisid teenindab Harjumaa liine, samal ajal kui Harjumaa Liinid figureerivad Saare- ja Põlvamaal. Kui silmas pidada, et vastavate liinide bussijuhid peaksid töötama siiski oma emafirma kodukohas, siis seda mõistusvastasem see süsteem tundub. Kuid mine tea, ehk on juhid puha kohalikud, st Saaremaa mehed lihtsalt töötavad Harjumaa Liinides ja muudpidi.
No siiski on vahepeal ka e-liinis üht-teist muutunud. Nimelt selgus, et kursusele Inimene ja tervisedendus olevat registreerunud juba terve kursusetäis huvilisi ning kuu lõpust pidavat kursus käiku minema. Tegin sellepuhused ümberkorraldusedki. Kustutasin mittevajalikud lingid ning lisasin uued. Minu poolest võib kursus alustada.
Paraku aga muudes küsimustes uudiseid ei ole ning ilmselt tuleks need asjad sinnapaika jätta. Pean silmas eelkõige Avatud Ülikooli keskuse kureeritavaid kursusi, kuid ka KI võimalikke kursusi:
- Valminud kursus Taimede anatoomia ja füsioloogia on endises seisus: valmis, kuid mittetöötav.
- Uue kursuse Teaduliku uurimistöö alused tarvis pole siiamaani põhja (sahtlit). Sellest peab järeldama, et seda kursust ikka nii väga ei soovitagi. Või siis sai AÜK lihtsalt hea idee tellida igalt erialalt endale analoogne.
- Türi keskkonnakeemia kursuseid pole minult samuti tellitud.
Muidugi ei saa nuriseda, et mul igav oleks. Luua ühe kursusega oleme juba kolm arvutitundi läbinud. Seda paraku igakordselt vaid veebipõhiselt. Tegelikult võtsingi selle Luua ju vastu siiski tingimusel, et suurem osa õppetööst toimuks veebipõhiselt. Hiljem siis paluti, et vähemasti alguses käiskin ikka kohal. No käisin. Siis aga on mulle õppealajuhataja hiljem mitmel korral jõuliselt vihjanud, et ta ei tahaks mitte mõeldagi, et "lapsed omaette õpivad".
Tõsi, senised katsed on korda läinud vaid umbes 50% ulatuses. Ses mõttes, et ilmselt peaksin pooltele õpilastest eelnevalt arvuti kasutamise trikid selgeks õpetama, kuna tundub, et arvutitund on möödunud neid kahjustamata. Seekord on Luua-vaba nädal. Uuel nädalal on planeeritud teisipäev. Eks näe, mis edasi saab.
Seda naljakam oli lugeda üht e-õppe definitsiooniks nimetatud lõiku lehelt pealkirjaga E-õpe kunstiakadeemias:
- E-õpe on suurepärane võimalus tegeleda eelkõige inimestega, kes eelistavad õppida, kuid mitte porteeruda selleks erinevate ruumipunktide vahel ega kohustada end konkreetsest kellaajast kinni pidama,
Illar Leuhin, TÜ loodusteadusliku hariduse lektor
Seda silmas pidades tundub mõistetamatu inimeste soov kasutada aega ebaratsionaalselt. Kohati on see suisa anekdootlik. Umbes nagu seegi, kui Mulgi Reisid teenindab Harjumaa liine, samal ajal kui Harjumaa Liinid figureerivad Saare- ja Põlvamaal. Kui silmas pidada, et vastavate liinide bussijuhid peaksid töötama siiski oma emafirma kodukohas, siis seda mõistusvastasem see süsteem tundub. Kuid mine tea, ehk on juhid puha kohalikud, st Saaremaa mehed lihtsalt töötavad Harjumaa Liinides ja muudpidi.

4 kommentaari:
Anekdootliku bussindusloo puhul kaldun kahtlustama webxani viimase järelduse õigsust. Aga ootame siiski ära kass27 teemat lukustava insaideri-kommentaari. :)
Webxanile kui juhtivale e-õppe arendajale soovin aga uusi töövõite ja tuult tiibadesse!
Ega nimi meest riku :)))
Tegelikult on süvakapitalismis kõik võimalik. Keegi ei keela mulkidel palgata harjukaid ja harjukatel saarlasi. Igatahes on mulkide strateegia ja eesmärgid Harjus töötamiseks palju edumeelsemad kui nende eelkäijatel.:D
Häämeel kuulda kiidusõnu oma "rahvuskaaslaste" kohta! ;)
Postita kommentaar