
Lõpuks on aeg hakata tõsisemalt ja tihedamalt tegelema uue kursusega "Uurimustöö juhendamine", mis iganes nimetust see täpsemalt ka ei kannaks.
Paraku aga saabus eile Lehti edastatud teade, mille kohaselt Ajavahemikus 30. juuni – 3. juuli kolivad e-Õppe Arenduskeskuse serverid Tallinna Tehnikaülikoolist Eesti Infotehnoloogia Sihtasutusse (Raja 4C). Sel perioodil ei tööta WebCT, Moodle, e-Kutsekooli ja e-Ülikooli kodulehed ning projektide REDEL ja e-VÕTI kodulehed. Aga see pole veel kõik! Teiseks, 3. juulist – 13. juulini toimub WebCT versiooni uuendamine – lähme üle WebCT Vista versioonile ning sel ajaperioodil WebCT ei tööta. Kõik olemasolevad e-kursused ja kasutajad tõstetakse uude versiooni automaatselt. Selleks, et protsess oleks kiirem, palume kõigil WebCTd kasutavatel õppejõududel teha enne 30. juunit oma kursusele algseadistus (Reset). Soovi korral võib teha oma e-kursusest ka varukoopia ja selle oma arvutisse salvestada. Igatahes on kindel, et seda kursust on mõttekas ehitada oma arvutisse ning WebCT keskkonda "heisata" alles pärast selle revolutsioonilisi uuendusi, millest mulle isiklikult kõige sümpaatsem on Vista tugi.
Nagu teame, on praegune WebCT küll vormistuselt nägusam eelmisest versioonist, ent sellel on mitmeid puudusi, mis eelmisega võrreldes on paljusid kiruma pannud. Suurimaks puuduseks on segased suhted javaga. Järgmine on eesti keele toe puudus, osalejapoolse kodulehe tegemise võimatus jmt. Jääb vaid loota, et uusim versioon pole taas kord kehvem kui praegune.
Hämmastav on see koletu ajakulu, mis on seotud serveri kolimise, eriti aga versiooni uuendamisega. Tavakasutaja võiks sellest ehk aru saada nii, et suurte konteineritega veetakse kastide kaupa materjali punktist A punkti B. Elektoonilisema elukorraldusega inimesena ei suuda ma aga taibata, kuidas ühest serverist teise (sisuliselt ühelt kõvakettalt teisele) kopeerimine võib nii palju aega kulutada. Seda enam, et kopeerimisele kuulub ju vaid kursuse sisuosa, mitte aga töö käigus lisandunud kodutööd, kirjavahetus, kontrolltööd... Hea vähemalt, et kolimiseks valiti õppeaastate vaheline periood.
Kursuse ehitamine oma arvutisse polegi sisuliselt liiga halb mõte. Teisalt aga lisandub lehtedele sel juhul mitmeid separatiivseks tööks tarvilikke linke, mida WebCT keskkonnas asendaksid teistsugused navigeerimise moodused. Kuid see polegi ehk puudus, pigem annab lisavõimaluse neile, kes pole õpikeskkondadega harjunud. Paraku oleks äärmiselt raske "kuivalt" vormistada kontrolltöid jms. Ehkki nende ülihoolikas läbivaagimine ka paha ei teeks, kuna sellisel juhul võib loota, et kursuse käigus töötavad ka kontrolltööd ise, juhendaja sekkumata.
Just täna ongi parim päev kursuse ehitamise alustamiseks. Ja tegelikult on see alustamine juba ammu toimunud, parim päev on esimese suurema sammu astumiseks. Teengi seda.

2 kommentaari:
See TÜ WebCT-majandus on minugi jaoks täielik müsteerium. IGAL AASTAL vahetatakse WebCT versiooni, kusjuures mina küll pole aru saanud, milles selle mõte seisneb. Juba 3 aasta tagune versioon oli igati toimiv ning meeldivalt lihtsa ja loogilise ülesehitusega, lisaks mälu põhjal ka lausa eestikeelse kasutajamenüüga. Aga siiski oli miskipärast tarvilik kõigile suurt tüli teha ja hästitoiminud asi välja vahetada. Praegune versioon on kujunduselt eemaletõukav ja jätab äärmiselt keeruka mulje. Just selles näen ka üht põhjust,miks webxani tänavused kursused õpetajate seas kuigi menukaks pole osutunud. Keskkond lihtsalt EI KUTSU kasutama. Täielik jama on ka asjapulkade suutmatus "üle tuua" lõppenud kursuste kirjavahetust, kodutöid jm sageli hiljemgi huvi pakkuda võivat materjali.
Ärevaks teeb ka see, et peagi med "rõõmustav" uudisversioon kannab nme WebCT Vista. Kui see peaks teiste programmidega ühilduvuselt jm omadustelt veidigi sarnanema oma "ristiisaga, siis Issand olgu meile armuline! :S
Postita kommentaar