pühapäev, 4. oktoober 2009

Moodle

Võtsin täna lõpuks uurida Teaduskoolis juba 25.09.2009 peetud ettekande, mille esitaja oli kenasti ka asjasse pühendunud kodanikele lingina saatnud.


Tõsi, tema ettekanne ei teinud piiksugi, kuid oli siiski esitatud peene veebipõhise slaidishow'na. Mitte et sellelt viidatud lingid ei võinuks küll uues aknas avaneda. Ometi sain ma 15 minutiga kena ülevaate tollest paaritunnisest koosviibimisest ning olen äärmiselt tänulik.


Ühel slaidil toodud kurb uudis kurvastab mind tõepoolest väga. Nimelt lõppevat Ülikoolil 2012. aasta lõpuks WebCT Blackboardi kasutamise litsents ning uusi kursusi sellesse süsteemi arendada ei soovitata.
Mitte küll et lihtsam poleks seda litsentsi uuendada, soovitatakse üle minna kaunis mannetusse Moodle keskkonda.
Isiklikult minule tähendaks see tagasiminekut, kuna kõnealune Moodle ei oma pooltki nii palju võimalusi kui praegune Blackboard.


Kõige kilplaslikum tundub siin küsimuste uuesti sissetoksimise vajadus. Ühel minu kursusel, ja just Teaduskooliga seotul, on viis suuremat kontrolltööd ning kolmeosaline kontrolltöö, kokku mitte vähem kui 200 küsimust... No tänan väga!


Kuid sellest ettekandest koorus välja ka paar päris kasulikku näpunäidet, mida saan hakata kohe ka katsetama. Fotode andmebaase mul vaevalt nii palju vaja läheb, kuna mul endal on neid kindlasti üle 10 tuhande ning tuleb aina juurde. Lisaks veel heade sõprade omad. Tõsi, õppekursuste puhul läheb teinekord tarvis fotosid, mille tegemine mul endal kuigi hästi ei õnnestu (nt mikrofotod raku organellidest, kudedest vms).


Teine kasulik nüanss on esitluste kuvamine veebis. Kuid kui siin pole tegemist muu kui veebipõhise süsteemiga, st sellisega, kus ma mitte ei saa valminud flashi endale alla laadida, siis see mulle ei meeldi. Aga eks ma katsetan.

Kommentaare ei ole: