
Et mu POT endiselt remondis on, ilmselt avastati sellel veel teisigi vigu peale mu pikas nimekirjas seisvate, siis kutsusin appi Tomirexi kaubatakso. Kaapisin mööda kodulehti ja nägin, et kaubataksode hinnad on 150 kr ringis tund. Mul aga kulunuks transpordile maksimaalselt veerand tundi. Nii ma siis lõpuks kutsusingi nimetatud firma, eriti kui arvestada pisiasjaga, et teiste autod olid kinni kas nädala teise pooleni või kella 16-ni õhtul.
Minu hämmastus oli aga suur, kui kohale sõitmise ja kauba mahalaadimise järel esitati mulle arveks 250 krooni. No näis, kas mul õnnestub see raha üldse tagasigi teenida. Igatahes oleks ilmselt pisitaksoga see sõit poole odavam tulnud, kuigi samas ka kahtlemata ebamugavam, eriti juhile, kes pidanuks istmete seljatoed alla laskma ja puha.

Igatahes seadsin ma meid kenasti sisse aadressil Struve 1 (tänavasildil — STRUWE) ja tööpäev võis kulgeda. Selle Struve osas uurisin Jaanuse abiga, et tegemist on siiski Friedrich Georg Wilhelm von Struve (vene keeles koguni: Vasily Yakovlevich Struve) nimelise mehega, kes oli millalgi oma saksa päritoluga vanemad maha salanud ning mistõttu Jaanuse austus tema vastu "73% võrra langes," nagu ta ise mainis. Niipalju siis astronoomiast.

Kella kolme paiku käisin raamatukogu kohvikus söömas. Uksel oli suur silt, et kui võtad saiakese või piruka, saad kannukohvi tasuta. Ma võtsin nii saiakese kui ka piruka, kuid ei saanud midagi tasuta. Lisaks võtsin veel ka kiluvõileiva ning masinakohvi, mis kokku läks mulle maksma 46 krooni. Samal ajal helistas Tiia, kes soovis, et ma homsel päeval asendaksin Kasparit. Kasparil on peagi väljamaale sõit ning talle ei sobi mitte need viimased päevad tööl. Ka minul olid homseks suured plaanid, ent ma siiski soostusin homseks Innarile mõneks ajaks appi tulema. Mis viga siis oleks, kui ma homme juba ka POTi kätte saaksin!

1 kommentaar:
Tõe huvides tuleb mainida, et mu interpretatsioon vanemate mahasalgamise osas põhines vaid Struve venepärastel eesnimedel. Samas ilmutas täpsem tutvumine, et tema isa oli Jacob, mistap Jakovlevitš pole sugugi kohatu isanimi. (Eesnimega on küll veidi kummalisemad lood.) Igatahes, tõstan taas oma arvamuse Struvest 73% kõrgemale ja vabandan kõigi tema sugulaste ning muidu austajate ees!
Postita kommentaar