Soovimata vähimalgi määral valada vett nende veskile, kes mõnuga IE-d kiruvad, avaldan siiski pisikest nördimust. Sisuliselt olen ma loobunud teistest brauseritest, kuna kasutan Windowsi arvutit. Võimalik, et juba homme installin sellele uusima versiooni, Windows 7. Et mainitud OP-süsteem kannab endas by default kaasas IE-d, siis tundub mulle igati asjakohane just selle kasutamine, kuna ropult väljenduses oleks mistahes muu veebilehitseja kasutamine võrreldav dildo kasutamisega lõbumajja minnes.
Kuid juba pikemat aega kipub mu IE kinni külmuma, eriti kui sattuda keeruka skriptiga või pisivigastele lehtedele. Osa ühe niisuguse sisikonnast on pildil.
Kui sattuda sellisele lehele (nt kuulub selliste hulka ka üha populaarsust koguv Facebook), siis tagasi sealt ei pääse. Leht külmub mingis teatud kohas kinni ja sellelt ei pääse enam edasi ega tagasi. Ka sulgeda ei saa. Reeglina on mul lahti mitu sälku, kuigi ma püüan nende hulka hoida allpool 5. Kui sulgen "kõik aknad", siis kõik ülejäänud peale kinnikülmunu ka kenasti sulguvad. Kuid see vigane jääb tundideks laagima. Võimalik, et see mõne ööpäeva jooksul siiski sulguks. Kuid kahtlen. Pole mul iial nii palju kannatlikkust olnud, et järele proovida.
Oleks et see leht siis laagiks omaette. See kulutab ju ka arvuti ressurssi ning raskendab tööd teiste akendega. Siis ei aitagi muud, kui avada «Task Manager» ning sulgeda IE vägisi. Umbes viienda korraga see lõpuks ka õnnestub. Või vähemalt kümnendaga. Siis järgneb raporti saatmise võimalus ja muu seesugune jama.
Avades uuesti IE, antakse muidugi valida, kas taastada varasem seis või avada süütu aken. Kui nüüd peaks olema tarvidus avada endised avatud aknad, algab jama otsast peale.
Kui keegi teab, milline (kindlasti väga labane) säting mul on valesti, siis andku lahkesti teada. Oleksin tänulik.

6 kommentaari:
Kahjuks ei tea sätingutest midagi, kuid ka mul on viimastel päevadel häda karjas. Harjumaa bussiplaane saab avada läbi kahe akna. Otsselingi bukmarkimine ja tolle hilisem avamine andis ka verem tihti error 409 :D Praegu aga sõiduplaane detailselt avades kukub leht pikkadeks minutiteks laagima. Kui kogemata suurest kärsitusest teha mitu plõksu ikooni peal, siis viskab lõpuks lahti suvalise reisi valitud liinilt. Lootan siiski, et see on selle konkreetse paljukasutatud serveri hangumine.
Muide, see vana tööläpak oma pisikese virual memoryga ei lase kolme IE akentki korraga avada. Tasub vaid ühes aknas kahest midagi hoolega häkkida, kui jookseb kokku kogu IE ja sulgemiseks tuleb oma 5 minutit kannatust varuda :))) Samal ajal hangub ka MSN.
Panin sätingu, mis jutustaks veateate põhjusist. Selgub, et suurem osa vigu on põhjustatud välistest javascripti failidest laiendiga *.js.
On ilmne, et võõrale kodulehele seatud vea pärast ei saa ma vastutada ega sinna midagi parata.
Küll aga ehk on mingi nõks, mis võimaldaks IE tööd ka siis, kui see java ei tööta korrektselt?
Näiteks on vigane koguni ka GMail postkast. Veateade on selline:
Webpage error details
User Agent: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; SIMBAR={2FE731C3-972D-4483-940D-A2E79D91BA90}; GTB6; FunWebProducts; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.2; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)
Timestamp: Mon, 8 Feb 2010 13:17:04 UTC
Message: Unspecified error.
Line: 90
Char: 467
Code: 0
URI: https://mail.google.com/mail/?ui=2&view=js&name=js&ver=5kfat21D81c.et.&am=!JezeveXP3KC7ZZnu2fc62qt3pHusjG_AocgqC9prXd-atHY
Aga ega see polegi nii paha, kui esimese appihüüde peale mitte reageerida. Abikäsi kipub soodustama nn «õpitud abitust».
Uurisin siis hädaga ise oma sätinguid. Leidsin, et mul on millegipärast Internet Optionides Privacy lehel linnuke käsu ees «Disable Toolbars and Extensions when InPrivate Browsing starts». Võtsin sellelt linnukese ära ning enam seesugust laagi pole esinenud. Vähemasti mitte lõppeva nädala jooksul.
Nähh!
Ära sõnusin! No miks see on ikka nii, et kui hirmsasti mingit asja uskuda, näiteks miljonäriks saamist, siis see pidi kohe kindlasti ka tulema (vt toda usupropagandafilmi nimega «Secret», kasvõi 300 aasta pärast, aga kindlasti. Uskuda on vaid vaja, eelkõige kristustesse ja jeesustesse. Kuid niipea kui veidigi kahtled, on tulemus momentaalselt olemas.
Viimasest sissekandest senini on mu IE kinni külmunud kahel korral. Mõlemal puhul on süüdlaseks olnud Google'i otsingumootor. Ja mind kui kasutajat ei rahulda, et see olevat miskine beeta. Minu pärast olgu või kapa, aga ma siiski tahan, et see töötaks.
Postita kommentaar