pühapäev, 11. juuli 2010

Kontvõõrad

Eile tegelesin oma pisikese päevase pildisaagi (umbes 200) töötlemise ja üleslaadimisega. Sellele kulus aega rohkem kui kümme korda suurema pildikoguse puhul tavatingimustes. Mis siis selle tingimuse nii ebatavaliseks muutis, küsite. Ma pakun, et seesama kontvõõraks tulnud tasuta kaasavara.

Täna, kui selle unistallisin, muutus ka arvuti tegutsemiskiirus normaalseks. Kui sedasorti installimata või pooles vinnas asjad masinas ootavad, muutub masina CPU Usage maksimaalseks ning põhitoimingutele jääb šansse vaid siis, kui mõni «rippuv» toiming selleks loa annab.


Loomulikult ma täna esimese teona uninstallisin selle Nortoni. Ega ta veel niisama ka minna ei tahtnud, uuris siiski ka põhjust, miks ma nii suurepärast programmi ei soovi.


Mul on umbes aastast 1998 kaunis kehv mälestus toonasest Nortonist. Mul oli see tasuline versioon ja puha. Kuid siis mingil kaunil päeval näis see viirusekaitse ise olema viirusest nakkunud. Igatahes jooksutas see mu arvuti toona päris kokku, mis tipnes kõvaketta formaatimisega. Nüüd olen pisut ettevaatlikum. Püüan kasutada võimalikult palju tasuta programme ega külasta XXX-lehekülgi, kust seesuguseid viiruseid kõige sagedamini pidi näkkama.

Kommentaare ei ole: