Tavaliselt ma lasen arvutil tarviliku uuenduse ära toimetada, kuna mu enam kui 5 aastat vana masin ei suuda kuigi eduliselt töötada, kui sellised kusagil ootelehel seisavad. Seegi kord vajutasin kenasti "jessid" ära, alles siis meenus, et tegin seda liiga kärmelt. Sellel sindril on kaasas ja Nortoni Antivirus programm. Selleks, et sellest loobuda, tuleb ära võtta üks linnuke, mille ma aga seekord unustasin eemaldada...
Nii ma siis saingi selle tüütu kaasavara. Muidugi ei tahtnud see lasta mul end sulgedagi enne, kui olin vajutanud continue. Alles siis anti võimalus kas laadida tasuline või prooviversioon. Lisandus ka võimalus kogu see dialoogiboks sulgeda. Seda ma ka tegin.
Aga oh häda! Aeg-ajalt hakkab see programm nüüd ise kenasti käivituma, lootuses, et ma talle taas jess-käsu annan, et siis mulle demonstreerida, kui purutäis mu arvuti viirustest ja muust jamast on ning kui kole palju ta mu masinat suudaks korrastada juhul, kui ma teatava summa neile maksan ja nende teenust kasutan.
Muidugi ei taha ma nüüd öelda, et ma ei suudaks sellest programmist lahti saada. Kuid natuke nörritav on selline sundautomaatika siiski.
Kõik see aga ei andnud mulle vastust küsimusele, millele ma just vastust otsisin. Huvitaval kombel avanes pärast DivX edukat uuendamist mul automaatselt Mozilla-tüüpi Chrome brauser, kuigi 'difoolt' brauseriks on mul Windowsi kasutajana siiski IE.
Kõigele vaatamata ei saanud ma aga sotti, kuidas ma saaksin näiteks IE-sse sisestada skripti, millega vaatajal avaneks lisasätinguteta Firefox või Chrome. Või siis ka vastupidi.

Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar