reede, 24. detsember 2010

GMail turve

Eile öösel juhtus, et kõik mu (2) GMail kontod olid blokeeritud. Tekst väitis, justkui keegi pahalane olla minu kontot oma huvides sigakavalalt ära kasutanud... ja nüüd siis olevat ainsaks lahenduseks see, kui mina saadan neile oma moblanumbri ja nemad mulle miski koodi. Selliste kodanike jaoks, kellel mobiili pole, oleks kogu suhtlemine lõppenud. Tõsi, siiski oli seal ka miski tavatelefoni võimalus. Seega, inimene, kes soovib kasutada suhtlemiseks arvutit, peab tingimata omama ka mingisugust telefoni!


Olin kaunikesti umbusklik, kuna selliste küsimiste puhul lubab mu kogemus kahtlustada mida iganes. Näiteks, kui ma oma numbri saadan, tuleb mulle sõnum, mis kohustab kuskile sisse logima ja see logimine maksab 50 kr nädalas vms.

Kontrollisin ka teist (tööalast) kontot, millel oli sama saatus. Otsustasin oodata hommikuni ning siis uuesti kontrollida. Tööalane konto oligi hommikuks uhkelt tagasi. Isiklik nõudis aga vaatamata brauseri ja arvuti restardile, isegi vaatamata alternatiivbrauseri (Chrome) kasutamisele endiselt telefoninumbrit.

Sõber Propsis olla pikemalt juurdlemata oma telefoninumbri edastanud, kuid saanud koodi alles tunni aja pärast. Seejärel pidavat tulema mingisugune ilmama pikk ankeet ja puha. Et kogu mu töö mailboxist ripub, otsustasin ka oma telefoninumbriga riskida. Seda enam, et Propsise telefonisaldolt ei olevat märgatavaid summasid seepeale kadunud.


Mis iganes oma vana parooli ma sinna ei sisestanud, olevat see liiga lühike ja ebaturvaline. Seepeale ma siis sisestasin sinna terve lause ja pääsesin järgmisele tasandile. SMS saabus vähem kui sekundi jooksul.


Sisestasin SMSiga saadud koodi ja pääsesin koheselt ka oma kontole ligi.

Tähelepanuväärne on, et samal ajal, kui mu konto blokeeritud, ei kuvandunud ka ükski mu blogidest. Selle asemel kuvandus tühjal lehel tekst Internet Explorer cannot display the webpage.

Kas keegi oskab midagi kommenteerida?

1 kommentaar:

kass27 ütles ...

Ka nüüd tuli tekst Kahjuks teie otsitavat lehekülge blogis E-märkmed ei leidu. Kuid olin sigakaval ja logisin end bloggerisse sisse. Sealt avanes kõik juba kaunisti :)