Nagu see millalgi paari aasta eest juba oli, juhtus ka seekord sedasi, et MSN (tegelikult küll
Windows Live Messenger) hakkas aina ette pilduma meeldetuletust, et selle uus versioon on saadaval. Muudkui võta ja installi.
Oi, kus ma alles kannatasin sellega (ja selle all). Algul ta vaid teatas arvuti restardi järgselt sisselogimisel. Siis muudkui vajutasin nuppu, et küllap ma sellega hiljem tegelen, jätku mind rahule. No jättiski... Kuni üleeilseni. Siis aga tuli ette olukord, kus programm eituse peale lihtsalt end kokku pakkis ja asi vask. Maailmaga kommunikeeruda ei saanud!
Eks ma siis võtsin endale aja ning otsustasin selle piinarikka (õigupoolest aega nõudva) installeerimise-uuendamise läbi teha. Kuid kui palju ma ka ei proovinud, oli tulemuseks mingi ERROR. Nagu varasematelgi sarnastel puhkudel, kõnelevad pildid enda eest paremini kui mina iial oskaksin seda sõnades edastada.
Algatuseks pakuti mulle välja seesugune komplekt, automaatselt.

Kuid milleks selline pakkumine, kui ma ise midagi muuta ei saaks. Muidugi noppisin ma mitmete programmide eest linnukesed maha, eriti kui arvestada, et ma selliseid ei kasuta.

Selle peale algas vana tuttav ja kardetult pikk ning tüütu installeerimine, justnagu varem iial poleks midagi niisugust mu arvutis olnudki. Muidugi ühes paljude segavate programmide sulgemisega ja muud seesugust.


Tüüpiline installeerimine, nagu ikka. Ehk isegi kaunim, kui tavalistel programmidel. Kui asi peaaegu juba valmis sai... mõtles süsteem hetke ning
pööras kogu installeerimise tagasi.

Järgmisel pildil tasub tähelepanu pöörata tekstile. Asi on justkui valmis. Kuid samas on loend neist kahest tellitud programmist, mida ei saanud installida!

Sarnaselt katsetasin ma ikka õige mitu ringi, ka erinevate kombinatsioonidega kuni selleni välja, et lasta programmil teha just täpselt seda, mida ta ise pakub. Sedasi ikka mitu korda. Lõpuks ma hakkasin kahtlustama, et ehk on viga mu kasutaja-aadressis. Muidu end nii üles kiitnud ELISA võttis minult selle aadressi lihtsalt ära. Umbes kümme aastat (alates veel sissehelistamisteenuse-ajast kuni krooni kehtivuse lõpuni) sain ma igakuiselt selle
unineti-aadressi eest tigupostiga paberarve, millel oli alati üks ja sama tekst: teenus 25 krooni, ettemaks 1 sent. Euro tulekuga aga tuli ühtäkki mingisugune paarieurone võlaarve. Õiendasin. Tulemuseks oli see, et võlg annuleeriti, kuid ka aadress likvideeriti. KOLM-NULL Elisa kahjuks. Kuid see on teine teema. Noh, igatahes ma tegin ka endale uue Live-ID aadressi, pärisnimelise ja puha.

Vähemasti ID mul õnnestus, kuigi ma ei oska seda millekski kasutada, kuna ei kasuta seda
Outlooki teenust ega midagi.

No ja egas ma siis jonni ei jätnud. Lõpuks proovisin vana hea Elioni lehe abil programmi uuendada, samuti edutult. Küll ma laadisin installika alla ja küll proovisin
online-installimist. Ei midagi — ikka sama tulemus. Lõpuks proovisin programmi deinstallida. Ma ise saan sedasi aru, et see
deinstallimine on justkui eestikeelne vaste sõnale
uninstall.

Seepeale selgus peagi, et üksjagu programme mul eemaldati. Ja just need, mida ma kasutanud olen. Ilmselt siis teised hävinesid varem? Writerita elan ma küll suurepäraselt ära, kuid fotoprogrammi kasutan praktiliselt iga päev.


Seesugune oli siis lõplik tulemus. Igatahes käisin seepeale lõpuks ka Control Paneli kallal ning hävitasin kõik Live-ga algavad programmid.

Ja et registritesse midagi väga toekat ei jääks, eriti aga et alles ei jääks tüütuid kasutuid faile, lasin masina veel üle ka kergemoelisema puhastajaga:


Ja siis algasin algusest peale. Ikka et installime kogu paki ja siis jälle osa pakist ja siis niipidi ja naapidi ja kolmandas kombinatsioonis.


Kuid kui asi valmis sai, selgus kurvastuseks, et ikkagi ei installeerunud mulle ainuski programm. Söö või sinepit!

Tagatipuks kuulutati veel ka mu e-mail ebavaliidseks ning mu segadus aina kasvas. Nüüd ma otsustasin ette võtta midagi resoluutsemat.

Ja nimelt, leidsin ma pisikese guugeldamise peale suurepärase sissekande
Hinnavaatluse saidilt.Nagu seal ka kenasti kirjas, installeerisin esialgu endale
Windows Live Communications Platformi, seejärel aga
Windows Live Messenger 2009 EST (ver. 14.0.8117.416 24MB). Esimese juures on tõsiselt võetavaks märkuseks:
Hädavajalik komponent, kuna vastasel juhul ei ole võimalik sisse logida (Error: 8000FFFF puhul).Kogu see tegevus kestis vaid mõne hetke.Ja mu ekraanil vilksatasid vaid järgmised kaks akent:


Järgnevalt pidin rõõmustusega nentima, et mu vana hea Live Messenger oli tagasi koos kõigi varasemate sätingutega. Kes on oma arvutis veidi ringi kolanud, peaks teadma, et igasugused ikoonid ja emotikonid asuvad hoopis teises kataloogis kui programm. Igatahes olid nood sätingud kenasti
uninstallimise ja
reinstallimise jooksul säilinud. Igatahes guugeldasin taas veidi ning leidsin kusagilt ka fotogalerii installimise võimaluse.

Muidugi oli mul seekord meeles likivideerida linnukesed igasuguste lisatuulbaaride ja esilehekspanekute eest...

Installimine möödus soojas ja sõbralikus õhkkonnas ilma erilise tiluliluta.

Kuid seda siiski vaid loetud sekundid... Varsti kohe kargas mulle ette vana hea Live installer, mis pakkus taas välja kogu loendi oma tooteid.

Jonnakalt noppisin eest mittevajalikud linnukesed ja pressisin [Install] nuppu.

Minu üllatuseks ei möödunud aastatki, kui asi sai installitud, ehkki küll täiesti harjumuspärasel moel eespool vihjatud piltide ja seletuste saatel.

Sain tulemuse, mis mind küll sajaprotsendiliselt rahuldas, vaatamata asjaolule, et ma mingis vaheetapis siiski ka Writerile linnukese ette jätsin.

Aga et ma ei unustaks, mida ma siin toimetasin, visati lõpetuseks ette taas aken, et tegelikult ma ju tahtsingi vaid pildigalerii-programmi installida, mis ka õnnestus.

Igatahes kokkuvõttes kulus sellele päris mitu tundi. Nagu öeldud, alustasin üleeile, kastuasin vahepeal suisa vana, väsinud ja emotsioonidevaba MSNi, jätkasin aga eile. Aga valmis ma selle sain ja nüüd loodan, et saan paar aastakest uuendusteta hakkama. Mis aga on see põhjus, miks ei saa seda programmi inimlikult ja ühe ropsuga uuendatud, jääb mõistatuseks. Ehk ongi see spetsiaalselt vigane, et itimeestelegi tööd jaguks?
5 kommentaari:
Oli see vast saaga! Aga lõpp hea, kõik hea. Pisimärkusena, oleks olnud ehk huvitav klõpsata lahti ka see link, mis lubas valgustada errori põhjuseid. Üldiselt kehtib aga selle loo puhul veelgi paremini too jutt, mida pajatasin blenderiloo kommentaaris. MSNi uusim uuendus hiilgab peamiselt vastsete vingete emotikonidega, muud head ei oska selle puhul küll välja tuua. Ja nagu mainitud, aegajalt päris kasulik Handwrite võimalus on sellest külmkõhtselt välja jäetud. Nii et mulle ei tundu, nagu oleks webxan selle "regressiga" millestki olulisest ilma jäänud.
Suur tänu õpetamast. Võibolla oleks tõesti olnud kaval uurida, mida errori kood endast kujutab. Kuid ma tuginesin enda umbes 20-aastasele kogemusele seesuguste «selgituste» puhul — need on kirjutatud ikka tarkadele itimeestele, mitte nüridele massidele ;)
Ega sedalaadi selgitustest pole naljalt abi olnud küll, aga igaks juhuks võinuks ehk perra kaeda.
Ma vaatasin perra, ette, sisse ja taha — ei olnud tõepoolest abi. Ainus abi olnuks sellest, kui ma oleksin koheselt taibanud vadata seda esimest linki, kus on viidatud programmile, milleta ei saa sisse logida.
Ma siin hiljem mõtlesin, et ehk oleks kogu see saaga olemata olnud, kui kohe ja üksnes toda programmi oleks rakendanud.
Kindlasti on neid, kellel see jama peagi tulekul. Proovige seda vihjet ning kirjutage, kas töötas. Ehk et, ilma kogu seda jama läbi tegemata, proovi kohe algul, kas sellest programmist on abi.
Tegin nüüd ka sama protseduuri ära. Hetkel toimib kõik kenasti, kui välja arvata täbar asjaolu, et näin vestluskaaslastele offlainis olevana. :S
Postita kommentaar