neljapäev, 20. november 2008

Avansist

Eile pärast meie lühikest seminari IJSO-le sõitvate noortega trehvasin kohvimasina seltsis ka emeriitprofessorit, kellega pidasin maha aegade sisukaima ühelauselise kõneluse. Kui tavaliselt on meie vestluse põhisisuks idee, et "me peame ükspäev maha istuma ja sellest rääkima," siis seekord võtsin ohjad enda kätte, kui ta mainis, et omab veel paariks kuuks ressursse, et mind Polleni projekti palgata. Pakkusin, et maksku see siis avansi korras ette ajaks, mil töö reaalselt tegemist leiab. Tegelikult ma siiski pakkusin algul välja, et maksku siis, kui tööd ka on. Kuid selle peale ta kostiski, et tolleks ajaks võib projekt otsas olla. Lubas anda vastava korralduse. Jääme ootama.

Kui WebCT liinis suuri muudatusi pole, selle erinevusega, et inimesed osalevad usinasti kursusel, siis alternatiive on pakutud. Blackboardis on ütlemata tüütu pisikese asterixi suvaline figureerumine. See peaks tähendama, et saabunud on kas uusi kirju või sissekandeid. Paraku aga kipuvad need rohelised tärnikesed ilmuma suvalises kohas ning aina eksitama.

Üks teine suur pakkumine on Keveneti kodulehe haldamine, mis on vindunud umbes nädala ning seisab ameerikapoolsete partnerite taga, kes ei suuda aru saada, mis tähendab nende lehe kujundamine nende pakutavaid automaatsusi kasutamata. Serveri IP-aadress on pikemat aega saladuseks. Muidugi võiks selle ka paari oskusliku klahvikombinatsiooniga välja häkkida, kuid selline teguviis ei ole seaduslik. Andku oma aadress, siis vaatame.

Esimene pakkumine ilmus aga avalikult töökuulutustes. Jutt on Chiron Mediast ning selle ühekordsest tööst Exceli manuaali koostamisel. Kandideerisin. Sain eile vastuse.

Tänan, et kandideerisite meie ettevõttesse õppematerjali koostaja ametikohale. Olete nende seas, keda palume edasi konkursil osaleda!

Et saada paremat ülevaadet meie võimaliku koostöö sobivuse osas, palume teil edasiseks kandideerimiseks teha lühike proovitöö. Proovitöö juhendi ja alusdokumendi leiate e-kirja lisast.

Olge hea ja andke teada, kas osalete proovitöös või loobute sellest.

Ma pole siiamaani veel midagi vastanud, kuid teen seda vist kohe. Ülesanne pole lihtsate killast ning puudutab parasjagu just sellist osa Excelist, mida mina iial kasutanud pole.

4 kommentaari:

propsis ütles ...

Parim viis midagi selgeks saada olevat seda teistele õpetades. Nii et webxanile peaks see tööots sobima nagu rusikas silmaauku. :P

webxan ütles ...

Propsis kasutab minu stimuleerimiseks tsitaati minu enda sagedasest väitest.

Vastasin nii: "Peab ütlema, et Te oskasite ka anda just täpselt sellise ülesande, mis puudutab seda osa Excelist, mida ma ise iial kasutanud pole.
Kuid sellele vaatamata püüan ma leida lähiajal aega, et see ülesanne täita.
Ka pean üles tunnistama, et sedalaadi manuskripte pole ma varem kasutanud, ent eks ma ürita kohaneda."

kass27 ütles ...

Võimalik, et see tore väljend "ise iial kasutanud pole"saab saatuslikuks tööotsa mittesaamisel. Ametnikel ei pruugi olla viitsimist ja tahtmist ka uskuda "eks ma ürita kohaneda" sügavamat sisu :(

webxan ütles ...

Sain siiski jõudu sooviva kirjakese.