neljapäev, 13. november 2008

Kevenet


Lisaks käivitunud karusellile WebCT liinis, näputöödele Habsotis, EBÜ ja AHHAA lehega, võtsin uurida veel ka Keveneti lehe, millest keerukamat polegi ma varem kohanud. Pealegi on see täisautomaatne. Igatahes sattusin pärast paaritunnilist uurimist õrna masendusse, mispeale kirjutasin tänasele nimepäevalisele vastava kirja, mille sisu pole saladus.

Uurisin siin paar tundi seda lehte ning sattusingi masendusse. Kui nüüd pisut utreerida, siis on siin umbes 4568 erinevat faili, millest Kevenet kasutab vaid umbes 143. Sisuliselt tuleks kõik ülejäänud kustutada. Aga et kustutamine võiks siiski olla viimne ja äärmuslik abinõu, peaks sellest alustama, et algaks uue ehitamisega, kasvõi nullist, peaasi, et miski asi veelgi hullemaks ei läheks.

Mul ei ole kombeks vanasse kaevu sülitada, enne kui uus pole veel valmis. Pehmelt öeldes on praegune leht mõttetult, isegi üle mõistuse keeruline. Üks esileht kuvandub tänu kokku umbes 150 failile, mis puha üks teiseni saadab. Piisaks ka ühest (max kümnest). Kui ma omaksin täielikku PHP-kirjaoskust, siis ei oleks see ehk ületamatu, ent kui meie eesmärgiks pole vigurdada võimalikult keeruka skriptiga, vaid saada kliendisõbralik ja töötav veebileht, siis oleks lihtsus isegi parem. Pealegi ei tööta hetkel lehel paljud head kavatsused (nt personaalne account, kirjakast jms) ning ma pole kindel, kas neid üldse nii väga vaja on. Kui pääseksin failidele ligi endale arusaadaval viisil, suudaksin ehk edasi mõelda. Hetkel tahtnuks haarata revolvri järele.

Püüdsin kuidagiviisi sisse saada ka FTP programmiga. Kuid vaatamata helpidele jms pole see siiski niisama lihtne. Tegelikult võiksid Sa edastada sedamoodi teksti.

"Meie uus veebihaldur ei ole harjunud täisautomaatse haldamisega ning soovib lehed oma ülesehituselt teha märksa lihtsamaiks ning hõlpsamini kasutatavaiks. Selleks vajab ta aga FTP aadressi. Ehk aadressi, millele logides ta satuks kogu Keveneti kausta." Või midagi sinnakanti.

4 kommentaari:

webxan ütles ...

Ma ei tea, kas selleks on ka mingi eriline põhjus, et see leht (Kevenet) nii kole keeruline peab olema.

Mulle jäi igatahes esmapilgul mulje, justkui oleks tegu mingi tudengi lõputööga, kus ta siis üritab tõestada ja demoda kõiki oma oskusi korraga.

kass27 ütles ...

Eks ikka väga oli vaja seda jampsi endale tülinaks võtta :P

propsis ütles ...

Siinpuhul pean üles tunnistama, et minap selle Keveneti webxanile "ette söötsin". Aga see ei tähenda sugugi, nagu oleks ta kohustatud antud tööotsa vastu võtma, kui asi siiralt mittemeeldiv tundub. Pealegi pole klaar veel ka selle võimaliku töö finantsiline külg.

webxan ütles ...

No millal mind see finantsiline külg varem huvitanud on. Kuigi iial ei ütle ka ära, kui töö eest (hästi) makstakse.