Nüüd siis on kaks kursust käigus. Teaduskooli "Inimese anatoomia ja füsioloogia" kulgeb plaanipäraselt ning ma sekkun noorte tegemistesse ettevaatlukult, kuid pidevalt. Esimese KT on ära teinud pea kõik, kes pärast registreerumist ka midagi seal liigutanud on.
Teine on Avatud ülikooli keskuse "Õpilasuurimuse juhendamine", milline on seni veel valmisjärgus. Ilmselt juba lähipäevil tuleb hakata neile küsimusi esitama ning nad omavahel avalikult kõnelema panna. Hetkel neid veel tilgub juurde.
Esimesel kursusel on aktiivseid 40 ringis, teisel 10. Nüüd peab jälgima, et oma tegemistega liialt jänni ei jää. Muidugi on olemas ka Ülle alternatiivteooria, kuid kõik, kes sellele pilgu on visanud, pole seda heaks kiitnud. Ma ei saa üldse aru, miks Ülle sellega pool aastat viivitas, kuni ka minu suur ind möödus.
Hetkel olen ma mõlemal kursusel siiski peamiselt ainus vedaja. Õpilaste kursusel on küll abiline, kes paari aasta eest ise selle kursuse edukalt lõpetas, kuid iseseisvaid samme ta astuda ei oska, ei taha või ei julge. Lootustandvam on teise kursuse abiline, kellele peab aga ütlemata kaua aega ette ülesanded välja mõtlema ning siis päevast päeva kannale astuma, et need lõpuks ka tehtud saaksid. Ja soovitavalt ikka kõvasti enne tähtaega, kuna tal on kombeks absoluutselt kõikide sedalaadi asjadega hilineda. Kuid elus on asju, mida ei saa edasi tõugata.
Lisaks on muidugi veel mured selle savijalgse WebCT kursusega, kuid sellesse tuleb suhtuda loominguliselt.
Tellimine:
Postituse kommentaarid (Atom)

4 kommentaari:
Tänan esmalt vihjamisi sutskamast!
Seep see viga samas on, et webxanilt ei kipu tulema konkreetseid, rangeid ega tähtajalisi ülesandepüstitusi. Seda erinevalt mu teisest suuremast rakendajast-tööandjast. Nii muutubki loomulikul viisil prioriteetsemaks tolle nõudlikuma ja konkreetsema persooni tellimus, kes pealegi mulle töö eest ka tunnipalka maksab.
Esiteks olen viimasel ajal tähele pannud, kuidas Propsis kasutab viimase paari nädala jookul omapärast sõna, mida ma oma varasemas elus kohanud pole. Olen alati teadlik olnud suskamisest ja muudest susetest. Aga ju see tema sõna on tuletatud sõnast sutsak vms.
Siia see koer maetud ongi. Enamasti teen ma igasuguseid "töid" suure õhinaga, aga samaenamasti on need puha tasuta tööd, või, paremal juhul, millalgi hiljem tasustatavad. Preemia korras vms. Kui ise pole sedalaadi töödesse just uppunud, ei oska ma ka ei öelda ning kipun ootama analoogset suhtumist.
Loomulikult on normaalsetel inimestel prioriteedid paigas ning nad teenivad ka korraliku palga oma tegevuste eest. Töötasu kui selline pole iial mu prioriteet olnud, kuigi olen rõõmus, kui raha ka saan. Kui aga raha nappima kipub, siis tõstab minus pead protestivaim ning ma kipun ka eitavaid vastuseid andma. See on see kapitalism!
Ma teen ise ka nn oma töid (nt blogimine, lugemine, putukapildindus jms) üldjuhul entusiastlikult, ainsa vahega, et mul on need rohkem sissepoole pööratud, webxanil aga rakenduvad reeglina ühiskonna hüvanguks. Samas, teise töö ei ole sisemiselt nii omane, et sellesse pikemata pea ees sukelduda. Sestap on sedalaadi töö puhul olulised serveerimine, motiveerimine, informeerimine, tagasisidestamine, piitsa või prääniku pruukimine, kaval kaasamine jne. Muidu ei pruugi õiget tööindu, sisemist sundi tekkida.
Paraku kipuvad kõik La webxani antud tööülesanded olema nii diplomaatilised, et noid ei saa range soovitusena võtta. Samuti on lubamistega. Paljusid tegevusi pole mõtet kindlale ajale kokku leppida, sest enamasti lükkuvad nood määramata ajaks edasi :D Kuna mina ei talu kuskil koridori nurgas kuivamist ja teenindusvalimiduses passimist, siis oleme üsna mitu ragistamist seetõttu üle elanud ;)
Jõudu tööde ja tegemiste jagamisel!
Postita kommentaar