
Tegelikult tuleks asju ikka vaadata enne iga nurga alt. Sähh sulle siis nüüd õige aadressi andmist! Selle peale saadeti mulle edasi paar kirja, ilma et oleks lisatud ainustki kommentaari või töökäsku. Kuid kirja lisana oli kaasas kaheksaleheline nimistu mingisugustest terminitest, mida oli kokku pea 400. Vaja oleks need eesti keelde panna. No kuidas ma panen eesti keelde üksikuid sõnu, millest nii mõnelgi on meie keeles oma kümme erinevat tähendust, olenevalt kontekstist?
Vähemasti ei saa kurta, et igav hakkaks. Kõigest sellest tulenevalt võiks aga kokku panna kursuse, mille üldnimetuseks oleks JUHENDAMINE. Mul oli võimalus osaleda vastaval täienduskoolituselgi, kus me rääkisime pikalt ja laialt erinevatest ootustest, mida omavad juhendajad ja mida juhendatavad. Enese arusaadavaks tegemine oli aga sedavõrd elementaarne, et sellest isegi ei räägitud.
Uurisin ka IVA juhendeid ning leidsin, et midagi uut siin polegi. Arusaamatuks jäi vaid, kas IVA ajaveeb on seesama mis portfolio. Ja kui on, siis miks. Ja kui pole, siis miks see pole selgelt eristatud. Arvan, et ainus viis selle teada saamiseks oleks hakata esimesi materjale ja tööülesandeid üles panema. Eks siis paistab.

1 kommentaar:
Uskumatult võimas areng konstruktiivse enseväljenduse poole viie viimase kirjatüki jooksul :)
Postita kommentaar