
Nüüd tuleb vist ausalt ära rääkida, et olen vaatamata teatavale arvutibaasi uuendamisele endiselt selle WebCT-ga hädas. Ilmselt on seesugune mure mitmetel teistelgi, eriti neil, kes seda keskkonada alailma kiruvad. Mina ei kiru keskkonda, vaid oma arvuteid! Ainus operatsioonisüsteem, millega see WebCT korrektselt töötas, oli Windows XP. See on mul aga süleraalis, mis on kaasas kuuks ajaks kooli läinud pojal. Laual on mul Windows 98 ja Windows Vista Ultimate. Viimane on kohati nagu oma lätikeelne tõlge (kana). Võimalik, et teatud lisamuresid tekitab siin veel see 64-bitine masin.
Igatahes on nii, et kursusele banneri loomiseks pean ma käivitama oma W98, et selles Adobe Photoshopi kasutada. Paraku ei ole mul Vista jaoks sedasorti uusi programme olnud võimalik soetada. WebCT ehitamine takistub aga näiteks kolme 'vaala' taha, mis loomulikult on tasapisi tegutsedes ületatavad: 1) W98 ei tööta HTML-redaktor, 2) Vistal ei käivitu see keskkond enne kui on keelatud java kasutamine, samas aga keskkond ise ju nõuab javat, kuna ilma selleta taas HTML-redaktor ei tööta, 3) tagatipuks ei ole mu uue arvuti klaviatuuril tagide jaoks vajalikke nurksulge ning need tuleb lisada copy-paste meetodil. Tegin esimese katsetuse banneri osas valmis ning veendusin pärast selle heiskamist, et tulemus ei kõlba mitte kuskile. Uue tegemiseks on mul isegi idee küps, kuid siinkohal mängib rolli halastamatu paratamatus: ööpäevas on ühelt poolt vaid 24 tundi ning inimese organism soovib perioodiliselt puhata. Rääkimata siis faktist, et teisigi tööülesandeid on päeva jooksul teha.
Täna teatati vastusena minu paari päeva tagusele üleskutsele, koostada FK teaduskonnaski mõned veebipõhised või selle toega kursused, lootustandvalt. Selle huvitava pakkumise üle olevat vaja mõelda.

2 kommentaari:
GIMP töötab nii Windows 98, Windows XP kui ka Windows Vista all. http://www.gimp.org ja jääb ka Photoshopi raha alles.
WebCT töötab mul üsna korralikult Firefoxis, operatsioonisüsteem on FreeBSD. Ainult kursusele registreerimisele oli probleem (selle viisin läbi brauseris Konqueror), muus osas (sh. Java) on kõik seni toiminud.
Indrek Zolk
Kusjuures ma pole siiamaani veel saanud seda GIMPi alla laetud...
Postita kommentaar