pühapäev, 13. september 2009

Nataliaga

Marge pilt
Aga laupäeval olime me Nataliaga viimast päeva Swedbanka kontoris tööl. See oli lühike päev, vaid kella 14-ni.

Nagu ma juba ka eespool olen vihjanud, pole panka tulnud inimestel reeglina asja meie leti juurde. Või kui, siis enamasti puhkudel, kui nad meid tänu oranžile kostüümile pangatöötajateks pidasid. Inimesed võtavad oma numbri ega liigu paigast...

Marge pilt
Seda tähelepanuväärsemaks kujunes mu viimase päeva viimane pooltund. Kui ma eelmise kolme tööpäeva jooksul olin kokku saanud 4 d-allkirja, siis samapalju sain ma ka viimasel päeval. Ja seda suuresti tänu Margele, kes tõi kaasa oma naabridaami koos tütre ja tütretütrega. Kõik oli ID-kaardiga korras vaid keskmisel generatsioonil, teiste puhul oli hea võimalus uued PINid küsida. Just veel viimased pool tundi jagas pank neid tasuta.

Marge pilt
Kõigele vaatamata pole aga minu seisukohad selle töö osas muutunud. Mulle ei meeldi selline töö, kus peab turundusjuhi kombel "kaupa" inimestele "pähe määrima". ID-kaardi kasutamine on äärmiselt kasulik tegevus, viies meie elu tulevikus veelgi lihtsamaks. Kui ma selle töö võtsin, kujutasin ette, et inimestel on koletult suur huvi selle vastu.

Selgub aga, et enamasti pole neil kas ID-kaartigi kaasas, üliharva aga on nad seda varem elektrooniliselt kasutanud. Viimases võtmes oleks just minusuguste koolitajate roll ülitõhus, kui...

Ja see KUI on kaunis määrav. Kõige olulisem on teavitustöö. Kuid minu meelest peaks selleks siiski toimuma mitmetasandiline teavitus. Inimene, kes meie juurde ise tuleb, peaks peast mäletama (või vähemasti kaasa võtnud olema) ka oma PINid.

Kui inimene aga pole kuulnudki seesugusest koolitusest, kui see tuleb talle kui välk selgest taevast, nagu tasuta degusteerimine lihaleti juures, siis... Näiteks kui ka mina satun degusteerimistele, pole mul lusikat kaasas. Nii pole inimestel ka PINe kaasas. Degustatsiooni läbiviija annab meile vajadusel ka lusika. Meie aga ei saa PINe anda, kuigi pangas ja bussis toimis selles suhtes meeldiv erand.

Olen kaalunud sellest tööst loobumist, niipea kui midagi etemat terendab. Bussitöö meeldis mulle väga. Üldse meeldib mulle väga inimesi koolitada, kuid tingimusel, et nad ise on huvitatud sellest koolitusest.

1 kommentaar:

kass27 ütles ...

Muide, see kolm põlvkonda koolitatavaid jäi väga rahule koolituse tasemega :)