esmaspäev, 7. september 2009

Swedbank

Alustasime oma päeva juba kl 8:40, veel enne panga avamist. Meile anti võimalus oma boks kuhu iganes panna, ehkki see vastne kontor nägi selleks liiga uhke ja ilus välja, et riske võtta. Ometi kohalik koordinaator Janek ei teinud sellest numbrit.

Kohe, kui oma boksi püsti saime (see juhtus 5 minutit pärast peauste avamist), tuli meie juurde infosekretär ning uuris asja. Vastutasuna teatas ta mu küsimusele, et selles kontoris on nädala lõpuni uute PINnide väljastamine tasuta, mis on ütlemata uhke vastutulek.

POT lubati mul parkida tõkkepuu taha siseõuele. Kõik tundus kõige paremas korras olevat, kui mitte silmas pidada klientide huvipuudust meie tasuta koolituse vastu. Enamik neist sisenevad, rabavad järjekorranumbri ning tammuvad kuni kutseni närviliselt jalalt jalale, selmet meie boksi juurde tulla.

Kui asi aetud, on peas juba uued mõtted ning sammud seatakse välisukse suunas. Algul oli Taavi kaunis unine ega kutsunud kliente ligi. Päeva peale ta pisut hoogustus, ent järjekorda ootavad inimesed polnud kuidagi nõus masinast rebitud järjekorranumbriga riskima, kuna õige number võis igal hetkel kõlksatada. Kolme esimese tunniga oli minu juures käinud üks mees, kes tundis minus ära oma ammuse õpetaja. Temale ei olnud ID-kaardi kasutamine võõras. Taavile oli sama ajaga trehvanud üks allkirjastaja ja kaks digiallkirjastajat.


Siin olnuks vist mõistlikum sättida töö selliselt, et kõik tellerid soovitanuks külastada ka meie boksi, et edasist jalavaeva vältida. Kuid pank oli niigi lahkesti nõus meie projekti siinviibides tasuta PIN-e jagama. Peale selle sain infosekretärilt uhke tooli, millel istudes nägin välja, justkui seisaksin. Ratastega ja puha, ainult kui peale istuda, siis rattad fikseeruvad kohale. Vähemasti ei tulnud kogu seda aega niisama SEISTA.

Seista aga eelistas panga klientuur. Taavi käis mitmel korral pikemaks ajaks sappajäänud inimestele pakkumas tasuta kiirkoolitust, kuid nood eelistasid lihtsalt seista, paberid näpu vahel. Minu jaoks on see pisut arusaamatu. Kuid ega ma pole ka enam nii noor, et kõikidest maailma asjadest kohe aru saada.

1 kommentaar:

kass27 ütles ...

Ega muud, kui et eesolevad rahatoimingud vallutavad asjaosaliste aru ja kere :D