kolmapäev, 25. november 2009

13 kavandit

Et meie projekt sai endale nimeks «AVASTUSTEE», siis logol võiks ka see nimetus esineda. Muidugi ei tähenda see seda, et siin toodud logo kavandid oleksid ainsad. Alati on võimalik see veelgi paremini disainida. Pakun sellele vaatamata välja hetkel just need.

Kes juhtub seda lehte uurima ning otsustab osaleda valikul, peaks vaid kirjutama (nii anonüümselt kui soovib) kommentaari vastava kavandi numbri.


Kavand A01




Kavand A02




Kavand A03




Kavand A04




Kavand A05




Kavand A06




Kavand A07




Kavand A08




Kavand A09




Kavand A10




Kavand A11




Kavand A12




Kavand A13

11 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Noh, kavand A12 on piisavalt elegantne ja pärast osavat lihvimist sobiks koguni logoks!

webxan ütles ...

Mulle endale sümpatiseerib A07 tuletatav või edasiarendatav visand.

a+VASTUS+tee
tee AVASTUS
avastustee
tee VASTUS
Tee a vastus

webxan ütles ...

Peab veel lisama, et projekt on suunatud kõige pisematele õppijatele ning peaks ka neile veidi silmarõõmu pakkuma (vanuses 4...9 aastat)

propsis ütles ...

Projekti nimi 'Avastustee" osutub põhjalikumal süvenemisel väga põnevaks, mänguliseks, sümboolseks ja mitmetasandiliseks, võimaldades ka mitmesuguseid vahvaid logolahendusi.

Mulle isiklikult meeldivad väga kavandid 08 ja 09: avastusõppe juurutamine koolides on meie teeks "helesinisesse tulevikku" (sinine ülatekst), samas võib logo vaadelda ka lööklausena: "Tee avastus" - see ongi projekti olemuslik sisu.

Järgmisena väärivad tunnustust logod 04...06 kui ühelt poolt mõnusalt lastepärased ja mängulised, teisalt aga välja tuues ka sõna Vastus - ühtaegu katse eel püstitatud hüpoteesile, teisalt laiemalt Eesti ees seisvatele probleemidele (uurimisküsimustele) - läbi uuel viisil haritutest lähtuva innovatsiooni. Nende logode puhul on positiivne ka võimalus pruukida vajadusel ka logo lühivarianti, mis hõlmab vaid A-tähte koos piktogrammiga.

Ülejäänud variandid on minu arvates lahjemad.

Ehk vääriks kaalumist kahe kirjeldatud grupi kavandite kombineerimine üheks "superkavandiks", mis hõlmaks mõlema häid külgi? Nt kavandi 04 puhul TEE tõsta veidi suuremana AVASTUSe saba kohale?

kass27 ütles ...

Punane värv mõjub räige hoiatusena. Mina eeslistaksin pigem sinist või rohelist. Arvan, et kavand A01 on suht normaalne. Teeksin sarnase, kuid trükitähtedega ning paneks tähed pikkuse järjekorda alustades lühimast sümboliseerides kasvamist koos avastamisega. Sõnamängu a+vastus+tee ei poolda. Logo peaks olema üheselt mõistetav.
KAUBAMÄRGISEADUS1
Redaktsiooni jõustumise kpv. : 01.03.2009
Redaktsiooni kehtivuse lõpp : Hetkel kehtiv
§ 9. Absoluutsed õiguskaitset välistavad asjaolud
(1) Õiguskaitset ei saa tähis:
... 6) mis oma olemuselt võib tarbijat eksitada ...

Head nuputamist!

webxan ütles ...

Mina isiklikult kavatsen vilistada igasugusele kaubamärgiseadusele.

Meil pole tegemist KAUBAGA, vaid just nimelt avastusliku ideega. Ja mida avastuslikum on see logo, seda parem. Seda pidasin ma ka silmas selle sõna poolt hääletades.

Punane värv võib olla hoiatus päevi näinud vanemale inimesele, kuid enamikule lastest on see siiski lemmikvärvus!

propsis ütles ...

Ma ei nõustu sedapuhku üldse kass27 seisukohaga. Ei eksitaks minu soositavad variandid kedagi, küll aga sobib mänguline lähenemine oivaliselt projekti sihtrühma ja ideestikuga. Mis puutub punasesse värvi, siis see esindab ka elujõudu, energiat, aktiivsust jne, mis samuti antud projekti olemusega kenasti kokku kõlab. Maailmapraktikas jagub pealegi küllaga edukalt toimivaid punaseid logosid.

Pupujuku ütles ...

Tere,
minule meeldib kõige rohkem Kavand A04, sest see on vaieldamatult kõige elegantsem ja sõna lõpp "tee" ei jää märkamatuks nagu paljude teiste puhul.

kass27 ütles ...

Olge lahked treima veel hästi erinevaid logosid. Mul on võimalus nende meeldimist kahe lasteaia rühma jagu laste peal katsetada 17.detsembril. Mängime mängu "Leia oma lemmikpilt"!

webxan ütles ...

Hästi erinevaid hästi ei saagi. Üldine idee on juba lukus.

Alvar Hanso ütles ...

Siit valiksin Kavand A04, aga värvid võiksid siiski kirkamad olla ;)