laupäev, 21. november 2009

Moodle

Johtuvalt Lehti kirjast, mille ta saatis juba 13. novembril ning milles teatas, et Ülikool ei uuenda enam WebCT litsentsi, mis lõpeb 2011. a lõpus, võtsin uurida Moodle'i keskkonda.

Olin sellega ju mõne aasta eest proovimisi kokku puutunud. Kuid esimene, mis mind kohe üllatas, oli asjaolu, et mind ei olnud enam olemas ja mul tuli endale uus kasutajanimi teha. Ega see pole veel kõik. Teiseks hämmastas mind varasemast hoopis nägusam kujundus.


Sisenesin oma ülikooli kasutajanimega, nagu kästud. Täitsin vajalikud väljad... Ja oligi kogu tarkus. Edasi enam minna ei osanud. Klõpsisin edasi-tagasi, kuni tüdinesin ning välja logisin.


Välja loginult, märkasin ekraanil teksti, kus oli viide kursuse koostamise juhendile. See viis uuenenud ülikooli lehele (mis mulle vaatamata värvilisusele üldse ei meeldi, kuna on kaotanud oma varasema akadeemilisuse).

Tuli välja, et juhendeid on tohutult pikk nimistu. Ning kuna kell juba hilja peale kiskus, otsustasin selle uurimistöö hilisemaks jätta. Võimalik, et sobivate tingimuste korral oleks sedasama Moodle't võimalik kasutada ka Projekti edendamiseks.

Kommentaare ei ole: