esmaspäev, 30. november 2009

Tee leitud!

Pärat pikka ja mitmekülgset kaalutelu sõelusime välja ühe kavandi, mis läheb parema ideeni käiku.

Oluline on selles sõnas rõhutada pigem terviklukult sõnaosa «vastus» kui üldse midagi rõhutamata jätta. Peamine, et kogemata ei jääks silma hoopis sõna «vastu» — «tee» on selles kontekstis niikuinii eraldi rõhutatav.

Seesugune näeb logo välja üliametlikult, kui samal dokumendil pole eraldi välja toodud Euroopa Liidu struktuurüksuste logo. Pisut veider on see, et nimetatud logo koosneb kahest lahutamatust komponendist:



Sama logo mustvalges versioonis:


Järgnevalt «standardne» pisiversioon värviliselt, mõõtudega 300×125 px1

Siin on «standardne» pisiversioon mustvalgelt, mõõtudega 300×125 px

Lihtne (mõõduvaba) logo värviliselt:


Lihtne (mõõduvaba) logo mustvalgena:

Lihtne «standardne» pisiversioon värviliselt, mõõtudega 300×125 px

Lihtne «standardne» pisiversioon mustvalgelt, mõõtudega 300×125 px

Tavaline värviline pisilogo, vabade mõõtudega:


Tavaline mustvalge pisilogo, vabade mõõtudega:

«Standardne» pisiversioon värvilisest pisilogost, mõõtudega 150×125 px


«Standardne» pisiversioon mustvalgest pisilogost, mõõtudega 150×125 px




—————
1 Sellel lehel ei kuvandu logod originaalmõõdus.

6 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Jah, väljavalitu tee on küll ilus - eriti ju see variant, kus on punast vähe!

kass27 ütles ...

Näitasin mõõduvaba logo ühele diivanil vedelevale karvakasvanud 48-aastasele alustamata kõrgharidusega meesisendile. Too ajas oma silmad punni ja luges: "Vastustee..., vastustee..., vastustee ee..., ... aa Avastusteee...., mis seal olema peab siis (krt)?"
Mina oma loogikaga olen arusaamisel, et selline asjandus nagu logo peab olema arusaadav paari sekundiga. Tänapäeva asised inimesed ei vaevu juurdlema mingi mängulisuse kallal, vaid hakkavad vanduma ja suunduvad teise tegevuse kallale.
Eks antud juhul tuleb loota, et asjaosalised on ikka piisavalt motiveeritud süvenema nii logosse kui projekti tervikuna :)

propsis ütles ...

Minul oli oma emaga just täpselt samasugune kogemus: ta oli siiralt jahmunud, et mis VASTUSTEE?! Ehk tasuks webxanil seda logoasja siiski veel natuke vaagida, enne lõplikku lukkupanekut?

kass27 ütles ...

Demosin sama mõõduvaba logo ka kolmanda kooliastme pubekale. Tema mõtles sekundi ja luges kenasti välja Avastustee. Juurde lisas: "Läheb üle tee."

webxan ütles ...

Minu meelest on väga tore, kui alustatakse VASTUSTEEst, kuna projekt ongi TEE VASTUSTEni.

Aga kes avastab sellel teel ka A-tähe, on juba esimese sammukese sel teel astunud.

Hiljem jätame alles vaid selle torekera, nagu NIKE kasutab miskit konksu: igaüks teab tähendust! (Tõsi, igaüks peale minu)

propsis ütles ...

Ok!