Olles saanud viimasel ajal kollegiaalse ülesande aidata ühel OÜ-l promoda oma üritusi ning lootuses sellegi töö eest tulevikus pisikest teenistust saada, põrkusin taas kokku erinevate breuserite mitteühilduvusega.
Ma olen tõepoolest püüdnud muuhulgas silmas pidada ka asjaolu, et enamikul inimestest pole nii hea resolutsiooniga kuvar kui mul. Kasutan selleks aeg-ajalt vastavat testilehte ja palun endale saata screenshotse. Sellele vaatamata näitavad aga erinevad brauserid erinevat pilti. Eriti nurjatu on Mozilla Firefox, mida ma ei jaksa ära kiruda. Enamikku IE-s loomulikke lisatrikke see üldse ei kuvagi. Näiteks ei näe Mozillas tavaliselt javascripti lisasid (nt lumesadu ekraanil, skrollimisriba värvimine jms), aga ka mitte tavalisi HTML-käske (vilkuv tekst, skrolliv tekst, alt-tekst). Piltide ja raamidega käitub see Mozilla samuti suhteliselt meelevaldselt.
Muidugi proovin ma nüüd selle nurisemise asemel otsida lahendusi. Kindlasti mingisugused on olemas, mis aga tähendaks kindlasti ka lisatööd.
See erinevate brauserite mitteühildumine on aegade algusest pärit häda. Juba Netscape'i aegu pidin ma kasutama Opera ja IE ja muude olemasolevate brauserite vaateid. Kui kegi ITimees seda lugu lugema juhtub, võiks mulle ju mõne talutava soovituse pakkuda, oleksin tänulik.

Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar