pühapäev, 29. november 2009

Peeta

Nagu sedalaadi installeerimiste juures varemgi, kirjeldan olukorda rohkem pildis kui tekstis. Esimene installeerimise juures — õigemini, juba installika allalaadimise juures — ette tulnud dilemma oli, kas valida 32-bitine või 64-bitine programm.

Arvuti, mis mu kasutuses on, pidi algselt olema 64-bitine ning selles vallas see Vistagi siin lippas. Pärast selle Vista kokkukukkumist aga avastasin ükspäev, et mu masin on justnagu 32-bitine. Mine sa võta siis kinni. Igaks juhuks laadisin alla 32-bit installika, seda enam, et see peaks töötama ka 64-sega.

Faili allalaadimine ei läinud just nobedalt, ent lõpuks oli see mul siiski olemas.

Nagu kord ja kohus, küsiti litsentsi tingimustega nõustumist ja puha. Mis siin ikka valida, kui mitte nõustuda, siis installeerumine ei toimu ja ongi kogu armastus.

Järgmine etapp oli ülimalt nutikas, kus küsiti, kas mul on plaanis oma senine Office appgreidida või mis. Muidugi olin ma ise veelgi nutikam ning valisin teise võimaluse.

Muutmata kujul juhtunuks, et uue versiooni installeerimise käigus hävitatakse varasem.

Muutsin selle sätte. Praegu näen, et kaval oleks olnud muuta veel mõningaid teisigi sätteid. Kuid tol momendil oli uudishimu nii suur, et ma teise sälke ei märganudki. Võimalik, et millalgi proovin uuesti.

Säting paigas, kogus see süsteem pikki minuteid hoogu, et oma tegemisi rakendada. Üle viie minuti kulus sellele kindlasti. Ma täpselt kella ei vaadanud.

Mida lõpupoole, seda kiiremini asjalugu seadistus. Lausa lust oli seda progressi jälgida.

Ja ma ei märganudki hetke, mil 100% valmis oli. Nägin alles seda hetke, kui ekraanil oli teade, et ilmenud on Error 1712: One or more of the files required to restore your computer to its previous state could not be found. Seepeale aga kustutusid juba installeerunud failid.

Ega järmises aknakeses avaldatud jutt just parem polnud. Olin nördinud.

Saatsin Suurtele ka vastava veateate, aimugi omamata, kas keegi selle ka kätte saab ning mida ta sellega peale hakkab.

Seejärel alustasin pooles usus teist ringi. Mõtlesin, et laen alla siiski selle 64-bitise variandi. Ehk too töötab siis laitmatult.

Ma ei kustutanud varasemat installikat maha, vaid...

... kirjutasin selle lihtsalt uuega üle.

Alustasin sisuliselt otsast peale, ehkki faili allalaadimine kulges kiiremini kui esimesel korral.

Oleksin pidanud uurima, kas selleks kiiremaks allalaadumiseks on ka mingeid väliseid põhjuseid, või oli lihtsalt vastavalt hilisemale kellaajale võrgukasutus hõredam.

Paraku ei jõudnud teisel ringil see installeerumine kaugemale kui faili lahtipakkimiseni. Edasi ei toimunud mitte vähimatki.


Niipaljukese siis sellest Beta-versioonist. Nördimusest hakkasin seda kutsuma PEETAks. Eks näis, kas ma viitsin teha veel teisegi ringi selle 32-bitisega.

Võimalik, et mingi kala on mu Office'iga Publisher 2007 osas. Igatahes kipub viimane mul siin aeg-ajalt viirust mängima ning iga uue programmi käivitamise puhul aina ise käivituma. Ega ma seda Publisheri eriti ei kasuta. Ehk peaks tolle osa maha kustutama või disablema ning alles seejärel uuesti installeerima seda Peetat?

1 kommentaar:

kass27 ütles ...

Minu pisiläpakale kuluks ära remove all previous versions :D