Sellele ühispildile on koondatud eespool valituks osutunud kavandid F73, E48, E50, F67 ja F65. Seekordsed kavandid saavad küll nummerdatud, ent ei kaasa endas täiesti uusi visandeid, tegemist on vaid valitute õrna edasiarendusega.
— — —
Kavand G77a
Kavand G78b
Kavand G78a
Kavand G79b
Kavand 79a
Kavand G77b
Kavand H80a
Kavand H80b
Siia ladusin ritta kommenteerimata kavandid. Üldkommentaarina tuleks lisada, et seesugune tähtede kõverdamine ei pea toimuma tingimate silpide piires, sõnaosad saab eraldada ka värvuste (mustvalgel toonidega). Hetkel esitatud visanditest tuleks kõne alla üksnes G77a, ülejäänud on pisut maotud. Kui vaimusilmas ette kujutada, et kõik tähed on esimese kombel ükshaaval pisut moondunud, kujundades seeläbi sisuliselt uue fondi, võiks tollest saada favoriit.
Mistahes selle rühma logo valikuga sobib aga pisilogoks minu meelest H80 kenasti.
— — —
Kavand G81a
Kavand 81b
Kavand H82a
Kavand H82b
Kavand H83a
Kavand H83b
Siin toodud kavand on vahvaks malliks veebilehe pealkirjana, ent ei sobi kõige paremini tänu oma vigurdustele kõige paremini üldlogoks. Pisilogost meeldib mulle isiklikult rohkem H82.— — —
Kavand G84a
Kavand G84b
Kavand G85a
Kavand G85b
Need kavandid on lihtne kombineering esimesest kujundtähest ning ülejäänust lihtsast tekstist. Minu meelest mõjub G85 igati soliidselt ja võiks kasutust leida.
Kavand G86a
Kavand G86b
See kavand (G86) on minu vaatevinklist natuke liiga lihtne. Selle valimisel oleks suisa kahju ligi sajale kavandile raisatud ajast.Kavand G87a
Kavand G87b
Siin (G87) on mõningate arvustajate soovitusel lihtne tekst pandud lainesse. Sellisele variandile eelistaksin ma siiski pigem A01-tüüpi vähenevate tähesuurustega visandit.Kavand H88a
Kavand H88b
Lühiversioonina meeldib mulle H88 eelmisest rohkem. Selles on pisut avastamisrõõmu ning 4D-efekti sarnane sõnum, millest olen kirjutanud eespool.
9 kommentaari:
Valikut võiks alustada pisilogost. Kumb: H80 vs H88?
Kui see saab paika, siis võime võtta talle vastava suurlogo ning viimistleda tolle nüansse.
Nagu oma kirjas märkis ka KH, muidu võib valima jäädagi.
Ma pole päris kindel, et lastele see nn mängulisus üldse meeldibki. Pigem küsivad nad, miks tähed lääbakad on. Neile ju õpetatakse, et kirjutada tuleb korralikult ja puhtalt. Selline kõveruste eksponeerimine on meelepärane kolmandale kooliastmele.
Seetõttu pooldan pigem kavandit H83.
Sisuliselt on Kassil väga õigus. Ainus nüanss on siiski selles, et laps ise selle logoga eriti kokku ei puutu.
Dokuentatsioon ja veebileht on mõeldud siiski õpetajatele, direktoritele ja vallavalitsejatele.
Webxani välja toodud nüanss on tegelikult väga terane. Meie projekt on vahetult suunatud hariduse elluviijatele, ja just nemad peaksid kõigi eelduste kohaselt kavalitava logoga kõige rohkem kokku puutuma.
Mis puudutab pisilogo valikut, siis selles osas valdavad mind vastakad tunded. "Mägised" H80 ja H88 on huvitavamad, samas H83 jällegi lihtsam ja kompaktsem. H83 puhul on plussiks ka teksti selge eristumine pildilisest osast. H80 ja H88 vahel valides kaldun pooldama viimast, kui just mitte H80 teksti pisemaks teha, vältimaks kattumist "mäega".
Üldiselt on kõik sõelale jäänud kavandid küllaltki head, nii et mul on nende vahel äärmiselt raske valida.
Mustvalge logo ei lähe kohe mitte. Võiks ikka kirkavärviline olla. Näiteks Kavand H80a pole üldse paha. Ka Kavand H83a ja Kavand H82a on vägagi toredad lühikavanditest. Kerisin nüüd kõigist mööda ja pilk jäi jällegi pidama minu vaieldamatule lemmikule, milleks on Kavand F56 ja mis nüüdseks näib olevat täiustatud ideaalilähedaseks.
Ma usun, et webxan pidas silmas, et mustvalget logo kasutame vaid mustvalgete väljatrükkide puhul.
Esitaksin siinkohal ketserliku idee, et jätaksime õige kõrvale kõik pikad logoversioonid ja keskenduksime vaid kompaktsematele (koos allkirjaga). Pikem variant võiks ehk rännata koduka päisesse.
Mida arvate?
Mustvalge on tõepoolest siin toodud pelgalt puhul, et mitte kõikidel ei ole käepärast värviprinterit või ei raatsi nad dokumente sadades eksemplarides värvilisena printida.
Dokumnedi päises on niigi Ülikooli ja Eurotoetuse logod, mistõttu mina pooldaksin siiski PIKKA versiooni, kuna muidu tunduks see meie projekt tühise kübemena ega hakkaks üldse silmagi.
Ma pole päris kindel, et ka see kõrgharitud seltskond, kes toda logot otseselt tarbima hakkab, noist kõverikest fantaasiatest vaimustub!
Esiteks pole kuskil kirjas, et tarbija on kõrghraidusega. Teiseks, logo peab olema ISELOOMULIK (soovitavalt), ja ma usun, et isegi akadeemiline seltskond ei koosne üksnes kuivikutest.
Liigne tilulilu ei meeldi ka mulle. Kuid oma valiku ja põhjenduse esitasin ma juba artikli sisuosas.
Postita kommentaar