esmaspäev, 30. november 2009

Avastustee leidmine


Sellele ühispildile on koondatud eespool valituks osutunud kavandid F73, E48, E50, F67 ja F65. Seekordsed kavandid saavad küll nummerdatud, ent ei kaasa endas täiesti uusi visandeid, tegemist on vaid valitute õrna edasiarendusega.

— — —


Kavand G77a



Kavand G78b



Kavand G78a



Kavand G79b



Kavand 79a



Kavand G77b



Kavand H80a



Kavand H80b


Siia ladusin ritta kommenteerimata kavandid. Üldkommentaarina tuleks lisada, et seesugune tähtede kõverdamine ei pea toimuma tingimate silpide piires, sõnaosad saab eraldada ka värvuste (mustvalgel toonidega). Hetkel esitatud visanditest tuleks kõne alla üksnes G77a, ülejäänud on pisut maotud. Kui vaimusilmas ette kujutada, et kõik tähed on esimese kombel ükshaaval pisut moondunud, kujundades seeläbi sisuliselt uue fondi, võiks tollest saada favoriit.

Mistahes selle rühma logo valikuga sobib aga pisilogoks minu meelest H80 kenasti.

— — —



Kavand G81a



Kavand 81b



Kavand H82a



Kavand H82b



Kavand H83a



Kavand H83b

Siin toodud kavand on vahvaks malliks veebilehe pealkirjana, ent ei sobi kõige paremini tänu oma vigurdustele kõige paremini üldlogoks. Pisilogost meeldib mulle isiklikult rohkem H82.

— — —


Kavand G84a



Kavand G84b



Kavand G85a


Kavand G85b


Need kavandid on lihtne kombineering esimesest kujundtähest ning ülejäänust lihtsast tekstist. Minu meelest mõjub G85 igati soliidselt ja võiks kasutust leida.


Kavand G86a



Kavand G86b

See kavand (G86) on minu vaatevinklist natuke liiga lihtne. Selle valimisel oleks suisa kahju ligi sajale kavandile raisatud ajast.


Kavand G87a



Kavand G87b

Siin (G87) on mõningate arvustajate soovitusel lihtne tekst pandud lainesse. Sellisele variandile eelistaksin ma siiski pigem A01-tüüpi vähenevate tähesuurustega visandit.


Kavand H88a



Kavand H88b

Lühiversioonina meeldib mulle H88 eelmisest rohkem. Selles on pisut avastamisrõõmu ning 4D-efekti sarnane sõnum, millest olen kirjutanud eespool.

9 kommentaari:

webxan ütles ...

Valikut võiks alustada pisilogost. Kumb: H80 vs H88?

Kui see saab paika, siis võime võtta talle vastava suurlogo ning viimistleda tolle nüansse.

Nagu oma kirjas märkis ka KH, muidu võib valima jäädagi.

kass27 ütles ...

Ma pole päris kindel, et lastele see nn mängulisus üldse meeldibki. Pigem küsivad nad, miks tähed lääbakad on. Neile ju õpetatakse, et kirjutada tuleb korralikult ja puhtalt. Selline kõveruste eksponeerimine on meelepärane kolmandale kooliastmele.
Seetõttu pooldan pigem kavandit H83.

webxan ütles ...

Sisuliselt on Kassil väga õigus. Ainus nüanss on siiski selles, et laps ise selle logoga eriti kokku ei puutu.

Dokuentatsioon ja veebileht on mõeldud siiski õpetajatele, direktoritele ja vallavalitsejatele.

propsis ütles ...

Webxani välja toodud nüanss on tegelikult väga terane. Meie projekt on vahetult suunatud hariduse elluviijatele, ja just nemad peaksid kõigi eelduste kohaselt kavalitava logoga kõige rohkem kokku puutuma.

Mis puudutab pisilogo valikut, siis selles osas valdavad mind vastakad tunded. "Mägised" H80 ja H88 on huvitavamad, samas H83 jällegi lihtsam ja kompaktsem. H83 puhul on plussiks ka teksti selge eristumine pildilisest osast. H80 ja H88 vahel valides kaldun pooldama viimast, kui just mitte H80 teksti pisemaks teha, vältimaks kattumist "mäega".

Üldiselt on kõik sõelale jäänud kavandid küllaltki head, nii et mul on nende vahel äärmiselt raske valida.

Alvar Hanso ütles ...

Mustvalge logo ei lähe kohe mitte. Võiks ikka kirkavärviline olla. Näiteks Kavand H80a pole üldse paha. Ka Kavand H83a ja Kavand H82a on vägagi toredad lühikavanditest. Kerisin nüüd kõigist mööda ja pilk jäi jällegi pidama minu vaieldamatule lemmikule, milleks on Kavand F56 ja mis nüüdseks näib olevat täiustatud ideaalilähedaseks.

propsis ütles ...

Ma usun, et webxan pidas silmas, et mustvalget logo kasutame vaid mustvalgete väljatrükkide puhul.

Esitaksin siinkohal ketserliku idee, et jätaksime õige kõrvale kõik pikad logoversioonid ja keskenduksime vaid kompaktsematele (koos allkirjaga). Pikem variant võiks ehk rännata koduka päisesse.

Mida arvate?

webxan ütles ...

Mustvalge on tõepoolest siin toodud pelgalt puhul, et mitte kõikidel ei ole käepärast värviprinterit või ei raatsi nad dokumente sadades eksemplarides värvilisena printida.

Dokumnedi päises on niigi Ülikooli ja Eurotoetuse logod, mistõttu mina pooldaksin siiski PIKKA versiooni, kuna muidu tunduks see meie projekt tühise kübemena ega hakkaks üldse silmagi.

kass27 ütles ...

Ma pole päris kindel, et ka see kõrgharitud seltskond, kes toda logot otseselt tarbima hakkab, noist kõverikest fantaasiatest vaimustub!

webxan ütles ...

Esiteks pole kuskil kirjas, et tarbija on kõrghraidusega. Teiseks, logo peab olema ISELOOMULIK (soovitavalt), ja ma usun, et isegi akadeemiline seltskond ei koosne üksnes kuivikutest.

Liigne tilulilu ei meeldi ka mulle. Kuid oma valiku ja põhjenduse esitasin ma juba artikli sisuosas.