Teisalt kirjutatakse vastavas foorumis, et hullemal juhul võib tegu olla olukorraga, kus teadmata põhjustel ongi kogu info kadunud ning lootus jääb vaid backup-failidele:
Worst case scenario I encountered recently. The database/table itself hath disappeared...Tagantjärgi tarkus.
Host doesn't know why... So, remember to backup you files AND db regularly.
Pean kohe samas mainima, et minul on neist alles ehk vaid hale viiendik. Kogu lehe backuppi ma teinud ei ole.
Ühel torelehel on ka suur õpetus, kuidas olukorrast välja vingerdada. Kuid mida sa siin ikka vingerdad, kui admini lehel kuvandub samasugune sigrimigri ning lihtsalt ei lastagi serverile ligi.
Säh sulle siis Joomlat!, lihtsaimat veebiehitajat!

6 kommentaari:
Foorumeid kammides jääb kõlama idee, et see pole niivõrd Joomla, kuivõrd lehekülge haldava serveri viga. Mis siis himustavat restarti või miski "laua" (table) parandamist. Loodame, et nüüd, mil paari isikut olukorrast teavitatud on, peagi info probleemist ka serveri haldajani jõuab, et too saaks sooritada vajalikud menetlused probleemi kõrvaldamiseks.
Jah, kammisin minagi foorumeid ning sain Vikiltki analoogseid linke, mis siiski ei päästa päeva.
Et see on serveri viga, võiks oletada ka asjaolust, et ADMIN ei tööta samuti.
Jukerdasin selle asja kallal eile öösel ja pool tänasest päevast.
Lõpuks tungisin FTP abil serverisse ja asusin faile alla laadima, et suurema katastroofi järgselt oleks olemas materjal, mida taastada.
Selgitus: Joomla! ei lase eriti lehti oma arvutis valmis teha, vaid eeldab, et ehitamine toimub tema enda keskkonnas.
Vahetult enne kopeerima asumist veendusin, et leht polnud taastunud. Umbes paar minutit pärast kopeerimise algust see aga taastus! Võimalik, et mingi "tropp" oli kusagile failindusse tekkinud ning selle kõrvaldaski pelgas sisselogimine.
Ka admini leht on samas taastunud.
Üks tark (Viki) teadis mainida, et probleem olla olnud lihtsalt selles, et mingi sessioon olnud jäänud lõpetamata.
Kummalisel kombel ma ise ei mäleta sellist juhtumit, et oleksin millegi üleslaadimise peal asja pooleli jätnud või oleks mu arvuti kokku jooksnud.
Igatahes jääb kajama olukorra müstika.
Ju see IE8 oma nähtamatu virtuaalse külmumisega asja kotti pani :)))
Ei siin vist aita tõesti muud kui uue arvuti soetamine. Eks praegune olegi juba oma 2 aastat vana.
Postita kommentaar