neljapäev, 20. detsember 2007

Head uut AHHAAD!

Öine Tähetorn Toomel
No sinna pole midagi parata, kui mitmedki inimesed seostavad Teaduskeskust AHHAA Tähetorniga Toomel. Seda enam, et keskuse tööruumid asuvad sealsamas ning mu enda kabinet suisa torni majas. Kuid Tähetorn pole siiski AHHAA ega AHHAA Tähetorn. Tihe ja sõbralik koostöö küll. Eksponaadidki asuvad just selle torni all saalis. Vähemasti need, mis hetkel töös on.

Täna oli meie keskuse päevane pidulik istumine kultuurikeskuse Athena kinosaalis. Näidati filmi Arkita elust ja puha. Gruusia saatkond oli välja pannud gruusia juustupiruka ja šašlõki, prantslased aga veinid, mitmed teisedki nipet-näpet. Rahvast jagus kolme laua taha. Tiiu tõi rõõmusõnumid otse ministeeriumist, kus oli allkirjastatud mingi tähtis paber ning teostatud ülekanne 30 miljonile kroonile ning uue maja ehitus otse Tigutorni ja Aura veekeskuse vahele võib alata. Kolleegidele head vana-aasta lõppu soovides lisas Tiiu "ja head uut AHHAAd!"

Et ma lubasin sel pisikesel peol olla Tiiu saatjaks, siis istusin ka lauas tema kõrvale. Teisele poole võttis koha sisse Tartu abilinnapea ja Sihtasutuse nõukogu esimees Karin Jaanson. Kuna Tiiu tutvustas mind hoopis kui Luua Metsanduskooli õpetajat, siis andsin ma oma ENTA visiitkaardi ning sain vastu linnavalitsuse oma. Muu hulgas tuli jutuks ka asutuse tulevik ning muud huvitavad perspektiivid, mis vajavad põhjalikumat läbimõtlemist ning omaette sissekannet mõnesse teise ajaveebi. Üldiselt oli see päris kena lõuna ning kui midagi üldse ette heita, siis vaid personaalset aplust, tänu millele hiljem mõne aja jooksul pisut raske olla oli.

Samas tegi mind veidi murelikuks asjaolu, et taas ei laekunud terve päeva jooksul mingit vastust teiselt keskuselt, Avatud Ülikooli omalt. Käisin spetsiaalselt WebCT-s uurimas, et ehk on kursuse põhi juba tehtud. Ei olnud. Nimetan siinkohal kursuse põhjaks seda serveriruumi, kuhu oma kursus üles ehitada. Vot mina ei oska ära jagada neid poliitilisi mänge ega ole viitsinud mõelda poliitiliselt korrektse pealkirja üle. Vaatame, mis homne post toob. Homne päev on Luua päralt.


Athena

4 kommentaari:

kass27 ütles ...

Jääb üle vaid jätkuvat konstruktiivsust soovida ;)

propsis ütles ...

Kommenteerimata illustratsiooniks olevat nägusat ja antiikhõngulist Athena interjöörivaadet, tuleb nentida, et uue Ahhaa maja valmimine kujuneks kahtlemata suursündmuseks mitte ainult Tartu linnale. Iseasi, kuidas hakkab kulgema selle Heureka-suuruse kolossi ülalpidamine Tartu-suguses üsna üksildases väikelinnas. Aga olgem siiski optimistid! (Nagu ka Avatud Ülikooli Keskuse peatse rõõmustava vastuse osas.)

Mis puutub selle blogi konstruktiivsusesse, siis oleks tõesti asjakohane siin eeskätt töiseid arutlusi kohata. Ja tundub, et selle suuna on webxan ka otsustavalt võtnud, koos paralleelsete Toriseja toreduste juurutamisega. Pikka iga minu poolt kummalegi blogile, ja palju häid mõtteid ka!

webxan ütles ...

AHHAA ei ole Tartu linna kohaliku tähtsusega ettevõte, vaid siiski kogu riigi tulevane tõmbenumber. Ju saab meie riik hakkama ka AHHAA ülalpidamisega, kui juba KUMU valmis tehti.

propsis ütles ...

Seep see põhilootus on tõesti. Igatahes ootan huviga hoone valmimist. Õpilased sellest ainult võidavad, nagu ka loodusteaduslik haridus.