
Eelmisest sissekandest on pea nädal möödunud. Polnudki erilist põhjust, millega seoses kursuse loomislugu kirjutada. Võimalik, et siit alates saab alguse teise kursuse loomislugu.
Meenutasin Avatud Ülikooli Keskusele (AÜK) meie kunagist jutuajamist, mis leidis aset veel enne taimekursuse loomise algust. Tükk aega oli sealt poolt hämmeldunud vaikus. Siis tuli kiri, mis sisaldas kaht olulist punkti, mida tuleks pisut kommenteerida.
Kummaline on siinjuures asjaolu, et Teaduskool üldse olemasolevat kursust uuesti välja töötab, selle asemel, et see tööle panna. Iseendale konkurentsi tootmine on mingisugune uudne nähtus, millele on kindlasti olemas ka ärimaailmas mingi kaval nimetus. Sellest oli juttu, kui suuri summasid selle tõlke eest maksti. Kuna meil on viis peatükki, siis maksis see Teaduskoolile kokku 2500 krooni. See korvaks kõik suured kulutused. Teisalt aga töötas TK egiidi all see materjal ka kolm aastat, mis peaks kulusummat tublisti pisendama.
Et sisuliselt oli see enamvähem vastus, mis võib viia olukorrani, et kursust tegelikult ei avatagi, kadus mul mitmeks päevaks soov teist korda järjest tühja tööd teha. Ka ei saa ma aru, miks peab see kursus olema konkureeriv. Selle koostamist alustades pidasin ma silmas, et sellest saabki TK kursus. Kui TK aga seda ei soovinud, ei peaks see neile ju ka mingit "ohtu" valmistama. Ja miks peaks AÜK kartma konkurentsi? Siin on mitmeid mulle arusaamatuid nüansse.
Uue kursuse sisu osas rääkisime me AÜK-ga ka esialgu teineteisest mööda. Mina oleksin pakkunud universaalset kursusetöö koostamist algajale, kuid selliseid olevat iga teaduskonna juures. Paraku pole ma neist ainsatki seni näinud ega neist kuulnud. Võimalik, et kõik need kümned sarnased kursused on taas pelgalt loomisel. Ja ka ei saa välistada, et keegi heasoovlik on võtnud AÜK-sse kõne ning hoiatanud diletantlike iseahakanud õpetajate eest. Muutu või paranoiliseks!
Igatahes anti korraldus viia kursuse eesmärgid kooskõlla Ülle varasema kursusega. Ülle kursus oli mõeldud uurimistöid teostavate õpilaste juhendajatele. Nüüd jõudsin ka mina endas kompromissile ning pakkusin välja kursuse Teadusliku uurimistöö koostamine algajaile, mis hõlmaks ühtaegu nii õpilasi kui ka õpetajaid. Vaatame, milline vastus tuleb seepeale AÜK-st.
Meenutasin Avatud Ülikooli Keskusele (AÜK) meie kunagist jutuajamist, mis leidis aset veel enne taimekursuse loomise algust. Tükk aega oli sealt poolt hämmeldunud vaikus. Siis tuli kiri, mis sisaldas kaht olulist punkti, mida tuleks pisut kommenteerida.
- Ma pole Sinu kirjale sellepärast vastanud, et me pole veel selgusele jõudnud, kuidas peaks seda kursust pakkuma, et ei haavaks Teaduskooli huve. Teaduskool töötab hetkel välja Taimeanatoomia kursust ning kui nad seda pakkuma hakkavad, siis on nn Sinu kursus (mille väljatöötamist Teaduskool materjalide tõlkimise näol toetas) neile konkureerivaks kursuseks. Kui Viire tuleb aasta alguses tagasi, siis meie täienduskoolitustalituse juhataja arutab Viirega asja läbi. Võimalik on, et kui meie kaudu kursust pakkuda, siis peaksime teaduskoolile sissetulekust mingi % maksma, mis korvaks tõlkekulusid.
Uue kursuse väljatöötamist võid alustada. Kursuse põhja tegemiseks vajan selle kursuse täpset pealkirja. Esialgu sellest piisab.
Kummaline on siinjuures asjaolu, et Teaduskool üldse olemasolevat kursust uuesti välja töötab, selle asemel, et see tööle panna. Iseendale konkurentsi tootmine on mingisugune uudne nähtus, millele on kindlasti olemas ka ärimaailmas mingi kaval nimetus. Sellest oli juttu, kui suuri summasid selle tõlke eest maksti. Kuna meil on viis peatükki, siis maksis see Teaduskoolile kokku 2500 krooni. See korvaks kõik suured kulutused. Teisalt aga töötas TK egiidi all see materjal ka kolm aastat, mis peaks kulusummat tublisti pisendama.
Et sisuliselt oli see enamvähem vastus, mis võib viia olukorrani, et kursust tegelikult ei avatagi, kadus mul mitmeks päevaks soov teist korda järjest tühja tööd teha. Ka ei saa ma aru, miks peab see kursus olema konkureeriv. Selle koostamist alustades pidasin ma silmas, et sellest saabki TK kursus. Kui TK aga seda ei soovinud, ei peaks see neile ju ka mingit "ohtu" valmistama. Ja miks peaks AÜK kartma konkurentsi? Siin on mitmeid mulle arusaamatuid nüansse.
Uue kursuse sisu osas rääkisime me AÜK-ga ka esialgu teineteisest mööda. Mina oleksin pakkunud universaalset kursusetöö koostamist algajale, kuid selliseid olevat iga teaduskonna juures. Paraku pole ma neist ainsatki seni näinud ega neist kuulnud. Võimalik, et kõik need kümned sarnased kursused on taas pelgalt loomisel. Ja ka ei saa välistada, et keegi heasoovlik on võtnud AÜK-sse kõne ning hoiatanud diletantlike iseahakanud õpetajate eest. Muutu või paranoiliseks!
Igatahes anti korraldus viia kursuse eesmärgid kooskõlla Ülle varasema kursusega. Ülle kursus oli mõeldud uurimistöid teostavate õpilaste juhendajatele. Nüüd jõudsin ka mina endas kompromissile ning pakkusin välja kursuse Teadusliku uurimistöö koostamine algajaile, mis hõlmaks ühtaegu nii õpilasi kui ka õpetajaid. Vaatame, milline vastus tuleb seepeale AÜK-st.

6 kommentaari:
Nii konstruktiivset seletust on lausa lust lugeda ;) Aga AÜK poolt tolle generalissimuse Viire ees pugemine on tõesti ülimalt jabur. Kahtlustan, et neil on varasemaid viletsaid kogemusi seoses konkurentsiga :(
Konkurents peaks majanduses olema ikka edasiviiv jõud. Samas eks teki sealjuures ka tahtmine konkurendile paar kaigast kodaratesse pilduda.
Samas siin äratoodud pidurdavatest kaalutlustest ma küll hästi aru ei saa. Jäägem siiski lootma, et kummagi kursuse kohta lähiajal positiivseid uudiseid laekub!
TÄHELEPANU!
Vaadake selle postituse illustratsiooniks olevat Maakera satelliitfotot!
Mida huvitavat märkate? ;)
Paraku ei midagi erilist ;)
No tegelikult ei ole see satelliidifoto, vaid pelgalt arvutimodelleering. Mina võin märgata paari vahvat "pilvepöörist".
See on ilmselt kokku monteeritud trobikonna samaaegsete satellidipiltide baasil. Igatahes Webxan õigustas oma geograafiaõpsi tiitlit, olles siiski oma hinnangus liiga tagasihoidlik. :P
Mehhiko lahe kohal on nimelt pirakas ja selgelt formeerunud silmaga orkaan, ilmselt 4. või 5. kategooria oma. Väga võimalik, et tegu on orkaan Katrinaga, mis aastal 2005 New Orlensi laastas.
Postita kommentaar