Tegelikult peab tunnistama, et need kaks päeva olid küll pisut väsitavad, ent siiski maailmavaatelise tähtsusega. Näiteks sain teada, et mõiste "teadus" on loomult veniv nagu püksikumm ning isegi filoloogiat (!) võib teaduseks nimetada, kui seda teadust targasti defineerida.
Veronika Kalmus rääkis Diskursuse- ja argumentatsiooni-analüüsist, Halliki Harro-Loit analüüsis aga praktiku silme läbi klassiruumi diskursust. Tehnilised viperused, mis seisnesid kõlarite esialgses puudumises, kõrvaldati viimase videokatke vaatamise ajaks. Teise päeva sisustas tervikuna Judit Strömpl, kelle teemaks oli Põhistatud teooria, mis on omaette jututeema ning millest tuleb ilmselt eraldi seisev sissekanne sellesse ajaveebi.
Olmele polnud suurt midagi ette heita peale temperatuuri, millega kõik ülejäänud näisid rahul olevat, justkui troopikaööbikud. Mulle meeldinuks, kui ruumide sisetemperatuur oleks olnud siiski vahemikus 18...21 °C, siin oli aga ilmselt +25 kandis. Aknaid aga avada ei saanud. Teine mind häiriv faktor oli kohviks nimetatava pruuni mõru vedeliku vähesus. Pidin "Purjeka baarist" endale kalli raha eest lisa tooma. Kui valida topeltespresso, on too päris tõhus, ehkki umbes 80 ml maksis 30 krooni. Samas oli baari kõrval soodne suitsetamisruum sõltlastele. Sealt avanes vaade baaris asuvale piljardilauale. Isegi paari paki ärasuitsetamine ei suutnud minu peas sütitada tulukest, mis mõte sellel kuulikeste kii abiga kokkukopsimisel on. Kui see pulk üldse oligi kii? Kui meie oma, umbes 25-liikmeline rühm ning teenindav personal tähelepanuta jätta, siis võis eesti keelt kuulda sama suure tõenäousega kui Moskva metroos. Ühe soomlasega rääkisime pika jutu maha ning kui ta lõpuks aru sai, et ma ei vasta päris puhtas soome keeles, oli ta imestus suur. Tema arvates ei peaks kohalikud sellises asutuses nagu sanatoorium "Tervis" üldse käimagi. Kallis.
Süüa aga anti bufet' moodi sööklast. Tänu sellele ei pidanud end tingimata lõhki sööma, kuigi söömise sagedus ja kellaajad olid harjumatud, nn koodeksi järgi ja "tervislikud". Ma olen päris kindel, et kui inimene on tegus näiteks kl 14...6, ülejäänud aja aga magab (nagu mõnedki mu tuttavad), siis pole neile sealsed söömisajad kaugeltki mitte liiga tervislikud.
Veronika Kalmus rääkis Diskursuse- ja argumentatsiooni-analüüsist, Halliki Harro-Loit analüüsis aga praktiku silme läbi klassiruumi diskursust. Tehnilised viperused, mis seisnesid kõlarite esialgses puudumises, kõrvaldati viimase videokatke vaatamise ajaks. Teise päeva sisustas tervikuna Judit Strömpl, kelle teemaks oli Põhistatud teooria, mis on omaette jututeema ning millest tuleb ilmselt eraldi seisev sissekanne sellesse ajaveebi.
Olmele polnud suurt midagi ette heita peale temperatuuri, millega kõik ülejäänud näisid rahul olevat, justkui troopikaööbikud. Mulle meeldinuks, kui ruumide sisetemperatuur oleks olnud siiski vahemikus 18...21 °C, siin oli aga ilmselt +25 kandis. Aknaid aga avada ei saanud. Teine mind häiriv faktor oli kohviks nimetatava pruuni mõru vedeliku vähesus. Pidin "Purjeka baarist" endale kalli raha eest lisa tooma. Kui valida topeltespresso, on too päris tõhus, ehkki umbes 80 ml maksis 30 krooni. Samas oli baari kõrval soodne suitsetamisruum sõltlastele. Sealt avanes vaade baaris asuvale piljardilauale. Isegi paari paki ärasuitsetamine ei suutnud minu peas sütitada tulukest, mis mõte sellel kuulikeste kii abiga kokkukopsimisel on. Kui see pulk üldse oligi kii? Kui meie oma, umbes 25-liikmeline rühm ning teenindav personal tähelepanuta jätta, siis võis eesti keelt kuulda sama suure tõenäousega kui Moskva metroos. Ühe soomlasega rääkisime pika jutu maha ning kui ta lõpuks aru sai, et ma ei vasta päris puhtas soome keeles, oli ta imestus suur. Tema arvates ei peaks kohalikud sellises asutuses nagu sanatoorium "Tervis" üldse käimagi. Kallis.
Süüa aga anti bufet' moodi sööklast. Tänu sellele ei pidanud end tingimata lõhki sööma, kuigi söömise sagedus ja kellaajad olid harjumatud, nn koodeksi järgi ja "tervislikud". Ma olen päris kindel, et kui inimene on tegus näiteks kl 14...6, ülejäänud aja aga magab (nagu mõnedki mu tuttavad), siis pole neile sealsed söömisajad kaugeltki mitte liiga tervislikud.

7 kommentaari:
Küsiksin pigem, mis roosa ollus see kausis moosiga kaunistet on :P
Roosa ollus on roosamanna (mannavaht) maasikamoosiga. Väga hea, kuid piimaga oleks vist isegi veel parem olnud.
Seda ma kahtlustasin ;) Aga piim :O Mis ajast see parem oleks :P
Roosamanna on elu aeg piimaga olnud. Piim on küll kole ollus, kuid selles kontekstis sobivam kui mannavahuga umbes samatihke moos.
ICCCCCCCCCCCC
Šokeeriv avaldus webxanilt, mis tõestab veenvalt, kui vähe me temast tegelikult teame! :P
Tervitades
propsis
P.S. See pulk on kii jah.
P.P.S. Tuleb lisaks välja, et webxan on kõigi oma muude vooruste juures veel ka polüglott! :)
P.P.P.S. Tervitused lisasin põhjusel, et kui on juba P.S., siis peab kusagil eespool ka S. leiduma. ;)
Postita kommentaar