
Õhusaaste mõju ökosüsteemidele
Naima Kabrali kursusetööst
Üldmulje
Lehe tausta idee on hea, ehkki korstnaga pilt on pisut intensiivne ning ei ole minu laial ekraanil kuigi kena, kuna moodustab kokku neljast samasugusest pildist. Veelgi suurema resolutsiooni korral oleks neid taustapilte veelgi rohkem.
Soovitus: Taustapilt võiks olla veelgi suurem, ent märksa vähemintensiivne, pooltoonides. Nii ei segaks see taustale kirjutatud teksti.
Bannerit pole. On lihtsalt suur pealkiri. Taust on hehesinine, pealkiri tavaline sinine.
Soovitus: Siiski võiks püüda välja töötada banneri, milles oleks rohkem kujunduslikke elemente.
Lingid-kaustad on hetkel kahesuguste ikoonidega ja paiknevad lehe vasakus servas üksteise all. Ühel linkidest on sisu seletus.
Soovitus: Ikoone võiks kasutada julgemalt, nii et iga kaust oleks selle põhjal ära tuntav. Õppematerjalide juures olev tekst - Siia tulevad kõikide loengute materjalid elektrooniliselt - on pisut üleliigne. Piisaks ju pealkirjast, kuna "loengute materjalide tulivikus tulemine" pole oluline, et märkida, nagu ka mitte see, et need saavad olema "elektroonilised". Muul moel neid sinna ju panna ei saagi.
Vasakmenüü värvuse valik on ülejäänud kontekstiga võrreldes sobiv. Üldine värvusgamma näib olevat sinimustvalge. Õpilasele enesele on isiklikest vahenditest jäetud jälgida vaid oma hindeid (tulemusi).
Peab mainima, et üldmulje on rahuldav. Sellise kujundusega kursus ei tõuka eemale. Menüü on arusaadav.
Soovitus: Taustapilt võiks olla veelgi suurem, ent märksa vähemintensiivne, pooltoonides. Nii ei segaks see taustale kirjutatud teksti.
Soovitus: Siiski võiks püüda välja töötada banneri, milles oleks rohkem kujunduslikke elemente.
Soovitus: Ikoone võiks kasutada julgemalt, nii et iga kaust oleks selle põhjal ära tuntav. Õppematerjalide juures olev tekst - Siia tulevad kõikide loengute materjalid elektrooniliselt - on pisut üleliigne. Piisaks ju pealkirjast, kuna "loengute materjalide tulivikus tulemine" pole oluline, et märkida, nagu ka mitte see, et need saavad olema "elektroonilised". Muul moel neid sinna ju panna ei saagi.
Peab mainima, et üldmulje on rahuldav. Sellise kujundusega kursus ei tõuka eemale. Menüü on arusaadav.
Menüü
Menüüs on esilehel viis linki: 1) kuruse kirjeldus, 2) Kursusel läbitavad teemad, 3) Õppematerjalid, 4) Kordamisküsimused, 5) Kirjandus
Kursuse kirjeldus on üles pandud *.doc failina. Soovitus: Minu meelest oleks mugavama kasutamise huvides sobivam see lehekülg üles panna *.html failina. Võimalik, et mingi teise sätinguga avaneks see dokument kursuse aknas, minul tuleb see aga enda arvutisse laadida ning avada MS Wordiga. Samas jääb lehekülg Your location: Home Page › Kursuse kirjeldus täiesti tühjaks.
Kursuse kirjeldusest võib lugeda, et Kursuse toimumise vorm: Osaliselt veebipõhine õpe, mis selgitab nii mõndagi.
Kursusel läbitavad teemad on samuti *.doc failina. Soovitus: Võiks kaaluda üles panemist *.html failina.
Õppematerjalid töötavad kenasti. Isiklikult mulle meeldib, et kasutatud on sama fonti (Bookman Old Style) nagu ka dokumentides. Soovitus: Soovitaksin ka nendel lehtedel kasutada siniseid ja sinisemaid toone, mitte pruune ja tumeroosasid. Kuid see on lihtsalt vormistuslik nurin.
Kordamisküsimused on ka *.doc failina. Soovitus: Võiks kaaluda üles panemist *.html failina.
Kirjandus on *.html failina. Et kursus on pelgalt veebitoega, ei saa ka pahaks panna, et siin jaotuses pole toodud ainustki veebilinki.
Tundub siiski, et veebipõhine tugi on kõnealusele kursusele veidi vähene. Tuumakamaks osaks on õppematerjalid. Kindlasti annab seda edasi arendada selliselt, et veebitoega kursus muutuks veebipõhiseks kursuseks auditoorse toega.
Kursuse kirjeldusest võib lugeda, et Kursuse toimumise vorm: Osaliselt veebipõhine õpe, mis selgitab nii mõndagi.
Tundub siiski, et veebipõhine tugi on kõnealusele kursusele veidi vähene. Tuumakamaks osaks on õppematerjalid. Kindlasti annab seda edasi arendada selliselt, et veebitoega kursus muutuks veebipõhiseks kursuseks auditoorse toega.
Test koosneb 10 küsimusest. Vastust ma ei saanud. Kuid valikvastuselised küsimused olid eeltäidetud. Soovitus: Ka valikvastuselised küsimused peaks täiesti tühjaks jätma.
Foorumid on mõistlikult üles ehitatud. Esialgu on seal vaid kaks kirja foorumis Kodutööd, kus ühe sisuks on: "Referaadi teemad ja esitamise nõuded on toodud vahendi Assignments kaudu." Tegelikult ei vasta see tõele, kuna juba järgmises sissekandes on nii nõuded referaadile kui ka referaatide teemad lisatud *.doc-failidena. Soovitus: Soovitaksin kindlasti need teemad kui ka nõuded lisada siiski kusagile kursuse esilehele. Kõne alla tuleks ka nende dubleerimine *.html-failina.
Vasakmenüü õppematerjalidest avanevad üksnes samad õppematerjalid, mis on ka esilehelt avades. Soovitus: Siin võiks lisaks olla ka link kirjandusele, veebilinkidele (mis küll ka eraldiseisva nupuna olemas) ja miks mitte ka eelmises punktis öeldud teemadele ning nõuetele. Idee on selles, et osa inimesi armastab navigeerida vasakmenüü, mitte esilehe kaudu. Hea, kui õppija saaks igalt poolt vajaliku materjalini.
Your location: Web Link sisaldas üllatuslikult terve rea huvitavaid linke. Soovitus: Need lingid peaksid olema ka kusagil mujal vihjatud, et õppija ei pruugiks nendeni jõuda juhuslikke radu pidi.
- Kokkuvõttes näib veebitugi kursusele Õhusaaste mõju ökosüsteemidele end õigustavat, kuid seda saaks mõningaid muudatusi sisse viies veelgi parendada. Tubli, Naima!

3 kommentaari:
No küll on irisetud :P
Ma täheldasin pigem asjatundlikke ja sõbralik-julgustavaid soovitusi. :P
Igatahes hoopis teistlaadi lugu kui siin blogis tavaliselt. Loodame, et jõuab ka asjaosaliseni!
Asjaosaliseni jõuab see kindlasti, kuna ma saatsin talle mitmesse kohta lingi ning lisaks veel ka lisalingi eraldi lehele (mida siinkohal ei hakka määrama, kuna too leht ei jää sinna igaveseks).
Mulle ei meeldi siinse sissekande vormistus. Pealegi sai see liiga "sinine".
Postita kommentaar