
Tegelikult pole nüüd küll midagi uut juhtumas peale aastanumbri vahetuse umbes kuue tunni pärast. Niisugust asja juhtub ju sageli, vähemasti korra aastas. Kui aga mingi kiiremat sorti sõidukiga liikuda idast läände, võib ka terve ööpäeva seda aastavahetust nautida.
Samuti üks kurioosne nähtus, millele on liialt palju sümboolset tähendust omistatud.
Samas, PAN on endiselt au sees. Olen täna suhteliselt tubli olnud ning ühe suuremat sorti ülesandega hakkama saanud. Nii ka eile. Eile ma küll kasutasin juhust ning teostasin paar jaanuarikuusse paigutatud ülesannet, mille ajal püüan siis tegeleda nende nüanssidega, mis nüüd ripakile jäid.
Aasta lõpus olla kombeks teha kokkuvõtteid. Miks ka mitte. Tehku oma aruandeid riigiasutused ja muud ettevõtted. Minul on homme samasugune nagu täna, ainult uue kalendri peab seinale riputama.
Kummalisi uudiseid tuleb ka ustest ja akendest. Näiteks saatis mu sõber mulle migisuguse teate: Veebistatistikaga tegeleva ettevõtte Net Applications järgi ulatub Natscape`i osakaal veebilehitsejate hulgas vaid 0,6 protsendini, Mozilla 16 ja IE 77,4 protsendini. Justkui ma oleksin millesti muust rääkinud.
See jutulõng on ju üles kutsutud kajastama kursuse loomislugu ning selles osas kahjuks uudiseid pole. Inimesed omavad kohutavat inertsi igasuguste kummalisuste suhtes. Alles oli jõulumelu, nüüd siis tingimata kohustuslik aastavahetus. Justkui aasta jääks vahetumata, kui seda mitte tähistada. No näeme, mis see vahetus endaga kaasa toob.
Samuti üks kurioosne nähtus, millele on liialt palju sümboolset tähendust omistatud.
Samas, PAN on endiselt au sees. Olen täna suhteliselt tubli olnud ning ühe suuremat sorti ülesandega hakkama saanud. Nii ka eile. Eile ma küll kasutasin juhust ning teostasin paar jaanuarikuusse paigutatud ülesannet, mille ajal püüan siis tegeleda nende nüanssidega, mis nüüd ripakile jäid.
Aasta lõpus olla kombeks teha kokkuvõtteid. Miks ka mitte. Tehku oma aruandeid riigiasutused ja muud ettevõtted. Minul on homme samasugune nagu täna, ainult uue kalendri peab seinale riputama.
Kummalisi uudiseid tuleb ka ustest ja akendest. Näiteks saatis mu sõber mulle migisuguse teate: Veebistatistikaga tegeleva ettevõtte Net Applications järgi ulatub Natscape`i osakaal veebilehitsejate hulgas vaid 0,6 protsendini, Mozilla 16 ja IE 77,4 protsendini. Justkui ma oleksin millesti muust rääkinud.
See jutulõng on ju üles kutsutud kajastama kursuse loomislugu ning selles osas kahjuks uudiseid pole. Inimesed omavad kohutavat inertsi igasuguste kummalisuste suhtes. Alles oli jõulumelu, nüüd siis tingimata kohustuslik aastavahetus. Justkui aasta jääks vahetumata, kui seda mitte tähistada. No näeme, mis see vahetus endaga kaasa toob.

7 kommentaari:
Olen ka tüdinud igasugu jõulu ja aastavahetuse pidustustest. Seepärast magasingi pool päeva maha. Lootsin, et und jätkub järgmise hommikuni :P
Mu ema magaski aastavahetuse maha, tema vabanduseks võib aga tuua pika tööpäeva väsimuse, tõbise-nohuse oleku ja vajaduse kell 5 tööleminekuks virguda.
Mis puutub aastavahetuse puhul tehtavatesse kokkuvõtetesse ja suurtesse plaanidesse, siis minu meelest on nood siiski kasulikud. Aitavad sündmuste ja sihtide osas järge hoida. Pole midagi parata: aasta on meie planeedile oluline kosmiline tsükkel, lisaks inimeste ajaarvamise pikemat sorti põhiühik. Aastavahetuse hetk on jah kaunis kokkuleppeline, tõsi.
Mis aga puutub veebibrauseritesse, siis uudis seisnes tegelikult Netscape'i peatses hinguseleminekus. Viimsed sellele ustavaks jäänud võrgurüütlid suunati ühtlasi Mozillat kasutama. Webxani parastava kõlaga lisamärkust sai aga MSNis kommitud nii: nojah, eks laiad massid kasutavad inertsist veel mõnda aega IE-d edasi Igatahes elagu FF ja teised alternatiiv-brauserid!
Miks see kõla pidi parastav olema?
Olen ju kogu oma teadliku elu pidanud IE-d enamkasutatavaks, elegantsemaks, lihtsamaks ning paremini ühilduvaks brauseriks.
Iga mees võib muidugi vastavalt oma maitsele mida iganes installida. Siinsete kommijate paljukiidetud FF-le oleks mul liialt palju ette heita, et see üldse kommentaari sobiks. Eraldi sissekanne tuleks kirjutada.
Kuid olen olnud ka mina Netscape'i täiehingeline kasutaja 12...8 aastat tagasi, mil veel FF polnud. Iseenesest polnud ju ka Netscape'il suurt midagi viga. Tol ajal jäi IE sellele kõvasti alla.
Uusim IE töötab aga suurepäraselt, eriti veel kui on installitud korrektselt (oluline, et see oleks määratud ka põhibrauseriks) ning enne lisavidinaid.
Tõsi, FF-l on ju ka praeguseks üks pluss, mille poolest seda IE-le eelistada. Nimelt on sellel lihtsam ära keelata ja taas lubada nt javat ja popuppe, mis on vajalik vigase WebCT sõidutamiseks. Muud parameetrid on vähemasti minu arvutis IE-l paremad.
Ma küll ei uurinud, kui uus IE on minu naabrite arvutis, kuid kohutavalt tüütu oli iga sisselogimise ja kommimise eel ning järel mitmeid kordi mingeid OK-sid vajutada :P Seega endiselt elagu FF :)))
Elagu FF jah!
Ehkki tuleb tunnistada, et uusim IE on hulga asju, nt tabid, FF pealt maha viksinud. Seega sünnib see ka häda korral kasutada, kui FF käepärast pole. :P
Kui mistahes programm valesti seadistada, ei pruugi see töötada. Minu IE ei nõua mingisuguseid OK-sid.
Selle üle, kumb kummalt mida maha viksis, juurelgu asjatundjad.
Tabide asjus ei ole kahjuks midagi juurelda: FF-l on need olnud algusest peale, IE võttis kasutusele alles oma mullu ilmunud uusimas versioonis.
Postita kommentaar