esmaspäev, 10. detsember 2007

Nagu kutsuv tuluke

Õpihimuline noorsugu
Vahetasin siinpuhul kursori vaate: kui tavaliselt pildile liikudes muutub kursor käekujuliseks, siis seekord peaks kuvanduma noolega küsimärk. Ja kui see nii pole, siis süüdistage oma brauserit. Internet Explorer peaks muuhulgas näitama ka piltide allkirju, mis vähemasti viimase kuu jooksul siia mul ka lisatud on.

Hommikul enne 12 saingi Luuaga seotud plaanid täidetud. Tornis olles sain kolmest pooleliolevast tööst ühega jutule ning tegin selle sissejuhatava osa praktiliselt valmis. Kella poole kuue paiku koju jõudnult leidsin postkastist mulle seoses kooliga tehtud edasised plaanid. Muuhulgas oli nende sekka planeeritud ka iseseisev veebipõhine töö. Et see aga leiab aset alles jaanuaris, on aasta lõpus sellega aega tegelemiseks kuhjaga. Edaspidi tuleb mul siis käia kaks-kolm korda nädalas Luual. Või õige kolikski sinna? Kooli poolt pakutaks ka tuba. Igatahes tasub olukorda vaagida kahest otsast. Tõsi on see, et ma ei soostunud Luual käima selle vähem kui 2000 krooni pärast. Küll aga olin nõus korraldama veebipõhist õpet. Siis leppisime kokku, et esimesel kuul või isegi poolaastal peaksin ma siiski kohal käima. Tulin vastu. Nüüd siis jaanuari lõpuni, 2...3 korda nädalas. Huvitav, kas veebruarist läheb siis meil lahti kõrgtehnoloogiline veebipõhine õpe? Vaevalt.

Tendents on ilmne. Inimene peaks võimalikult väikese tasu eest tegema võimalikult palju tööd. Seda juhul, kui vaimset tööd ning teadmiste vahendamist üldse tööks saab nimetada. Õigupoolest poleks mul ka midagi sedasorti vaba aja veetmise vastu. Kuid sellisel juhul tekib küsimus, mis ajal ma saan teha seda, mille eest mulle makstakse?

Ilma rahata saab ka kahtlemata elada. Kusagil üksikul saarel, kuhu on ehitatud Supermarket, kus tasuta lihaprodukte jagatakse. Sest ilma lihata mina elada ei saa. Need kes suudavad, elagu... toogu aga kõik neile pakutav liha mulle. Selles küsimuses ma elektronposti ei usaldaks.

Igatahes on see Luua kui tuluke, mis kutsuvalt kaugustes plingib. Salapärane, võõras, oma huvitavate kommetega, tundmatu personaliga. Viimase hulgas näib olevat väga kenasid inimesi, kuid ilmselt ka kummalisi. Õpilased on aga vahvad. Paljudel neist on ilmselt olnud varem raskusi õppimises. Kui nad aga just väga tugevasti ei põtki, siis saame tasapisi ka mäele. Üks kursus, suurim, tegi minuga oma esimese arvestusliku töö. Need, kes tunnis hoolega kuulasid, ei vajanud isegi mitte abimaterjale, et küsimustele tasemel vastata. Järgmise sammuna oleks suurepärane neile vähestele selgeks teha, kes minuga võistu jutlema kipuvad ning ühtlasi teisi segavad, et kasulikum on siiski kuulata ja kaasa mõelda.

2 kommentaari:

kass27 ütles ...

FF näitab küsimärki küll :D

propsis ütles ...

Sama siin! (Pildiallkirja küll mitte.)

Minumeelest tasuks webxanil suunduda Luual palgamaksmise eest vastutava asjapulga juurde ja tollele ultimaatum esitada: kui jaanurist kopsakat palgatõusu ei tule, siis otsigu endale uus geoõps! Ei maksa hellitada taolisi ihnureid!