Kui ma lõpuks pärast põgusat lõunat ning korteriühistu lepingu allkirjastamist torni juurde jõudsin, kohtusin seal kolleegiga, kes vabastas mind ahistavast vajadusest sünkroniseerida oma käike teise kolleegi tööaegadega, ulatades mulle torni võtme. Nüüd võin sinna minna millal hing iganes ihaldab. Isegi G4S käis kohal, kuna mulle ja ühele kolmandale kolleegile teostati veelkordne kiirväljaõpe uksekoodi osas. Veidi majesteetlikuma reaktsiooniga vanem meesterahvas ei suutnud valve alla sattunud ruume piisavalt kiiresti signalisatsioonisüsteemidest vabastada ning mitu minuti kestev alarm kisas üle terve Toome.
Tegelesin kohe päris tükk aega ühe tööülesandega, mis võinuks mul juba kuu aega tagasi lõpetatud olla. Sain sellega nüüd siis vähemasti algust tehtud. Siis tuli vanem poeg mu juurde oma aega parajaks tegema. Seejärel aga IT-mees. Tänu viimasele sain lõpuks tööle ammu proovitud XAMPP-i, kus oli vaja korda seada rida sätinguid, milliste peale poleks ma ealseki tulnud.
Uue programmiga tutvumine tipnes sellega, et seadsin selle ka kodus tööle ning sain sellega peaaegu hakkamagi. Programm võimaldab omaenda arvuti käivitada kui serveri, millega saab siis katsetada ja proovida mitmesuguseid erinevaid teostusi, enne kui neist parimad avalikkusele esitada ning serversisse laadida.
Suure osa õhtusest ajast hõlmas vaidlus oma ENTA kolleegiga, kes oli pähe võtnud teha koostööd lätlastega. Ikka sellepärast, et muidu äkki nad viimati teinekord ei tee meiega koostööd... Mingisugune küsimustik oli kokku pandud. Mina jonnisin ega olnud nõus sellega enne tegelema, kui olen näinud eesmärke ja uurimisküsimusi. Kuna see esialgne küsimustik, mida mulle näidati ja millest veebipõhist vormistust oodati, tundus kuidagi kallutatud või poolik. Kolleeg aga arvas, et kole kiire on küsimustikuga, küllap eesmärgid saab ka hiljem kirja panna. Mulle selline tagurpidi idee ei istunud. Eks ta siis susserdas ise, küsides minult aeg-ajalt nõu. Kuigi sellele kulus märksa enam aega ning vigu oli ohtralt, maksavad siiski ka põhimõtted midagi. Selle ajaga, mis ta kulutas kole kiirel ajal õppimisele ja minuga vaidlemisele, oleks need eesmärgid võinud mulle juba ammuilma ära saata. Kuigi ta tegi samas ka juttu usaldusest, tõstab minus üha enam pead kahtlus, et neid eesmärke polegi tegelikult veel olemas. Aga eks igaüks kehtestab end nii nagu oskab, nagu üks mu sõber armastab pidevalt korrutada.
Homme aga on plaanis seminar Pärnus. Mind paneb imestama, miks seda seminari ei oleks võinud Buhharas korraldada. Oleks ju palju vingem olnud. Niikuinii on suurem osa registreerunud osalejaist Tartust ja Tallinnast. Vähemasti saab kaks pikka päeva kenasti sisustatud.
Järgmisel nädalal peaks aga toimuma selle loodava kursuse esitlus. Peakski õige WebCT-st uurima, kas selle kohta mingeid uudiseid pole avaldatud.
Tegelesin kohe päris tükk aega ühe tööülesandega, mis võinuks mul juba kuu aega tagasi lõpetatud olla. Sain sellega nüüd siis vähemasti algust tehtud. Siis tuli vanem poeg mu juurde oma aega parajaks tegema. Seejärel aga IT-mees. Tänu viimasele sain lõpuks tööle ammu proovitud XAMPP-i, kus oli vaja korda seada rida sätinguid, milliste peale poleks ma ealseki tulnud.
Uue programmiga tutvumine tipnes sellega, et seadsin selle ka kodus tööle ning sain sellega peaaegu hakkamagi. Programm võimaldab omaenda arvuti käivitada kui serveri, millega saab siis katsetada ja proovida mitmesuguseid erinevaid teostusi, enne kui neist parimad avalikkusele esitada ning serversisse laadida.
Suure osa õhtusest ajast hõlmas vaidlus oma ENTA kolleegiga, kes oli pähe võtnud teha koostööd lätlastega. Ikka sellepärast, et muidu äkki nad viimati teinekord ei tee meiega koostööd... Mingisugune küsimustik oli kokku pandud. Mina jonnisin ega olnud nõus sellega enne tegelema, kui olen näinud eesmärke ja uurimisküsimusi. Kuna see esialgne küsimustik, mida mulle näidati ja millest veebipõhist vormistust oodati, tundus kuidagi kallutatud või poolik. Kolleeg aga arvas, et kole kiire on küsimustikuga, küllap eesmärgid saab ka hiljem kirja panna. Mulle selline tagurpidi idee ei istunud. Eks ta siis susserdas ise, küsides minult aeg-ajalt nõu. Kuigi sellele kulus märksa enam aega ning vigu oli ohtralt, maksavad siiski ka põhimõtted midagi. Selle ajaga, mis ta kulutas kole kiirel ajal õppimisele ja minuga vaidlemisele, oleks need eesmärgid võinud mulle juba ammuilma ära saata. Kuigi ta tegi samas ka juttu usaldusest, tõstab minus üha enam pead kahtlus, et neid eesmärke polegi tegelikult veel olemas. Aga eks igaüks kehtestab end nii nagu oskab, nagu üks mu sõber armastab pidevalt korrutada.
Homme aga on plaanis seminar Pärnus. Mind paneb imestama, miks seda seminari ei oleks võinud Buhharas korraldada. Oleks ju palju vingem olnud. Niikuinii on suurem osa registreerunud osalejaist Tartust ja Tallinnast. Vähemasti saab kaks pikka päeva kenasti sisustatud.
Järgmisel nädalal peaks aga toimuma selle loodava kursuse esitlus. Peakski õige WebCT-st uurima, kas selle kohta mingeid uudiseid pole avaldatud.

5 kommentaari:
Korrutis läheb varsti jagamsiele :P
Oskamata midagi lisada kass27 tähelepanuväärsele taoistlik-metafüüsilis-krüptilisele nendingule, tahaksin siinkohal vaid esile tõsta väljapaistva uudisväljendi juurutamist: "majesteetliku reaktsiooniga". Selle ülla võrdumi juurdumine eesti keelde rõõmustaks lisaks eakatele kodanikele kahtlemata ka sadade tuhandete flegmaatikute südameid (kelle hulka minagi kuulun). ;)
Nii tekivad terminid. Lisaks mainitule puudutas Kass ühes teises kommentaaris nii "majesteetlik-filosoofilisi heietusi" kui ka "realistlik-konstruktiivseid käsitlusi", mis sobiksid teatud diskursuses "majesteetliku reaktsiooni" kõrvale täpselt nagu lusikas noa kõrvale.
Postita kommentaar