pühapäev, 16. august 2009

Kagukeskuse ees

Tänane koolitus toimus Kagukeskuse ees Võrus. Sama ka homme. Ju polnud plaanipärases kohas piisavalt huvilisi. See koolitus toimus käsikäes koolitusboksiga, kus viimast teenindas Tartu "kontor". Tartust tuli kaasa Kaspar, Võrust oli kohal Liia (esimest päeva).


Et ilm oli tuuline ja meile ei antud algul elektritki, siis ei hakanud me vett kauplema ega lippu heiskama. Buss seisis otse kaubanduskeskuse ukse ees ning oli piisavalt atraktiivne. Ühe tumba pani Kaspar välisukse kõrvale ning nägi seal minu pintsakus vägagi šikk välja. Peagi läks ilm soojemaks ning ta viskas pintsaku õlult.

Seesugune boksiga koostöö on bussi jaoks pisut koormav. Tavapärase pooleteisetunnise koolituse asemel kuni 10 inimesele tuleb rääkida paari tunni jooksul 3...4 inimesele individuaalselt sama juttu, kuna sisuliselt toimub individuaalkoolitus. Koolitatavate andmed tuleb suuta vahepeal veel andmebaasi kanda, kuna muidu ei õnnestu neil anda tagasisidet. Kui aga pole tagasisidet, ei saa anda digiallkirja. Boksist käis aga läbi 45 inimest, mis oli Kasparile tavaline tegus päev.

Samas on individuaaltöö suureks plussiks see, et sel juhul on hea võimalus lahendada iga inimese individuaalsed probleemid. Eespool oleval pildil on ekstreemseim näide, kus ID kaart kehtib ja PIN koodid on olemas, ent kõik need on teadmata põhjustel blokeeritud. Siin toodud probleemi saime me korda, kui väljastasime korduvad PINid ning muukisime need lahti.

Seekord oli ilm pisut tuuline, algul T-särgi jaoks isegi veidi jahe. Aga alles päeva lõpus hakkas müristama ja viskas ka sahmaka vihma.

Bussi saak oli individuaalkoolitustes märksa tagasihoidlikum, vaid 5/4+4/4+5/4+2/1 ehk kokku 16 inimest, neist 13 digiallkirja. Paljudel puhkudel on ID kaardi kiip vigane, isegi kui pealtnäha sellel mingeid vigastusi pole. Peaks KMA-st küsima, mida nad sellisel puhul inimesega ette võtavad... Oleks ebaaus korduvkaardi väljastamisel 250 krooni küsida.

— — —


Hommikune start kodunt oli kl 8:15 (odom: 555), kuna pidin täitma tühjenenud bensiinipaagi. Et pidin ka Kaspari peale võtma, otsustasin tankida Riiamäe A-tanklas. Sinna oli kodunt 3 kilomeetrit ning tankimine sai teostatud kl 8:25, kus ma odomeetri ka nullisin.

Peab mainima, et 558 kilomeetrit umbes 40 liitriga maha sõita on palju suurem saavutus, kui ma oskasin ette arvata. Tegelikult sõltub siin ka palju kütuse kvaliteedist. Tavaline E95 sõidaks läbi vaid 450 km, kuid NITRO peab märksa enam vastu, kuigi on ivikese kallim.

Tankisin 39,64 liitrit (kummalisel kombel ei näidanud mu armatuurlaual asuv tuluke üldse, et paagis on vaevu pool liitrit kütust! Tavaliselt näitab ta juba 37 juures oma silmakest) ja maksin selle eest 637,88 krooni.

Võrru jõudsime kohale kell 9:25 ning tolleks ajaks olin ma läbinud 76,5 kilomeetrit (odomeetril 73,5).

Tagasitee algas kell 17:58 ja kodus kohal olin kl 18:55 (odom: 146). Järelikult oli tagasitee pikkus 72,5 km (linnade vahekauguseks on märgitud 66 km!)

6 kommentaari:

kass27 ütles ...

Linnadel on igal ühel oma geograafiline keskpunkt. Tallinnal asub see näiteks Viru väljakul. Sellest punktist hakatakse maanteede pikkusi rehkendama. Kahjuks pole mul aimugi, kus asub Tartu selline punkt. Ehk on delfil mingi üllatus varuks :D

webxan ütles ...

No just selle peale mõtlesin ka mina möödunud ööl. Vanasti oli keset küla ikka post, kust näitasid viidad erinevates suundades. Kus see geograafiline keskpunkt küll saab olla, kui 66 näidatud kilomeetri asemel on teepikkus hoopis 73?

Nii suur erinevus viis mind mõttele, et ehk see Regio atlas arvab teepikkust ikka ühtmoodi, maanteedele aga ehk on tänapäeval märgitud teepikkus nn piirist piirini, linnapiire silmas pidades?

propsis ütles ...

Huvitav teematõstatus - seda peaks lausa mõnelt kartograafiagurult uurima.

Mina tegin huvipärast otsingu programmiga Google Earth - milline oleks kõige paslikum marsruut Tartust Viljandisse. See programm paigutas marsruudi alguspunkti (Tartu keskpunkti?) Riia ja Kastani tn ristmikule. Võrdluseks, Viljandi tsentrumi paigutab sama programm Jakobsoni ja Savi tn nurgale, mis ei kattu küll kahe reaalse linnasüdamega (vana - Tartu ja Lossi tn nurgal, uus - bussijaama ja Centrumi ümbruses), aga asub geograafiliselt siiski päris linna keskel, turu lähistel. Tõsi, väide, et sealsamas asuvat ka Viljandi rippsild, ei lisa programmi soovitustele usaldusväärsust. Igatahes sai sedasi Tartu ja Viljandi vahemaaks 76,9 km.

Tallinlastest lugejatele otsisin välja ka Tallinna keskpunkti. Selle paigutas tark programm Mere puiesteele, Vene kultuurikeskuse lähistele.

propsis ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
propsis ütles ...

Mis aga puutub Delfi kaardiportaali, siis too paigutab Tallinna keskme sootuks omapärasesse kohta - raudtee veeres kulgevale tillukesele Kotkapoja tänavale! Tartu keskme lajatab Delfi Toomemäele, Püssirohukeldri ja Tähetorni vahele. Viljandi "naba" paikneb sama allika kohaselt aga Tallinna ja Turu tn ristmikul, Swedbanki peamaja kohal.

kass27 ütles ...

Nõukaaegne Tallinna keskpunkt asus trammide õhuliini posti küljes. Vene kultuurikeskus asub sealt vast paarisaja meetri kaugusel.