
Startisingi kell 7:53 (odomeetri algnäit 403). Imestasin, et minu kodunt Cargobusini oli 4 kilomeetrit. Sinna jõudsin täpselt kell 8:00, kuid pidin veel minutikese ukse taga ootame, kuni see avati. Minu nimele oli tulnud kaks pakki, millest üks oli pikk ja peenike lipuvarras koos lipuga, teine suur ja kobakas jalus, mis koha peal täidetakse veega. See on siis vajalik homme Kagukeskuse ees ja boksitöös. Kahetsusväärselt pole meil Võrus "agenti", kes paki järel käiks. Nii tuligi lipp Pärnust enne Tartusse ja nüüd minuga Võrru.
Cargobusi juures kulus mul 7 minutit, startisin kell 8:07 (odom: 407). Juba kell 8:50 olin ma Võru piiril (ületasin teel veidi kiirust) ning kell 8:57 (odom: 477) sihtpunktis. Seega, ühele otsale kulus kokku 74 kilomeetrit.
Koolitus sellistele toredatele noortele nagu seda on meie ajateenijad, on lausa lust. Neile ei pea selgitama, mis on hiir ja mis on brauser. Praktiliselt kõigil on kodus arvuti, vähemasti pooltel ka ID-kaardi lugeja. Ainus häda on see, et väga paljudel on kaardi kiip vigastada saanud ning seda ei saa kuidagi parandada. Jääb üle leppida vaid tagasisidega ning soovitusega pöörduda KMA-sse.
Kõik grupid olid huvitatud ka grupipildist, pealegi neile pigem meeldis see, kui nende tegemisi arvutite taga pildistati.


Homne spontaanne koolitus saab toimuma aga Kagukeskuses. Käisin seda kohta otsimas ja uurimas, enne kui Tartusse sõitsin.

Et meile teatati, et vaatamata esialgsele kokkuleppele komplekteerida kella neljane koolitus kasvõi osaliselt, jääb viimane koolitus sootuks ära, siis pakkisime bussi kokku ja sõitsime ära. Alusasin Kuperjanovi juurest sõitmist kl 15:58 (odom: 477), poodide otsimisele ja nende külastamisele kulus pea tund ning Võrust startisin kell 16:43 ning Tartu Turu juurde jõudsin kl 17:40 (odom: 552), olles linnapiirilt kesklinna sõitnud 10 minutit (laupäeval!).
Tasku päev polevat olnud edukas ning Natalia Kaspariga hingasid kergendunult, kui ma kohale jõudsin. Nad olid otsustanud pool tundi varem lõpetada. Tõstsime boksid mu autole ning ma sõitsin koju, kuhu jõudsin kohale kl 18:45 (odom: 555).
Nii kulus tagasiteele kokku 78 km ning 2 tundi ja 17 minutit. Alles koju jõudnult märkasin, et bensiinipaak on nelja koolitusele ja tagasi sõitmise peale praktiliselt tühi. 40 liitrit oli otsa saanud!

2 kommentaari:
Stahhomeetrist on odomeeter saanud. Asja nimetust on vahepeal spetsi käest täpsustatud :P
Misa suutsin ühe päevaga pea pool paaki tühjaks sõita. Harjumaa on ikka suur küll :D Eriti pikk on Aegviidu-Muraste vahemaa.
Postita kommentaar