
Juba jupimat aega eelistan ma kütustest Nitrot, mis on küll 98 hinnaga, ent soodsate lisanditega. Eelmise paagitäiega sõitsin ju ca 550 km, seekord oli paagis 95, mida kulus rohkem, mistõttu läbisõit oli vaid 500 km.
Ehkki mul on mitu sooduskaarti A-tanklast ostmiseks, saan ma selle siiski suhteliselt kallilt. Seekordsele paagile kulus kokku 605,30 krooni. Üsna hästi on näha ka ma-ei-tea-mis-meetri pealt (see on vist see stahhomeeter), et 100 km/h kiirusega on pöördeid 3000. Bensiin 95 puhul on näit sama kiiruse juures reeglina 3200.
Igal vallal on oma lipp, mida samuti vahva jälgida on. Vallamajade ees lehvib kõrvuti riigilipuga ka oma kohalik. Aga ilm oli täna soodne. Päike ei kõrvetanud, ent vihma ka ei sadanud. Aeg-ajalt oli õrn tuulepuhang.
Vallamaja oli renoveeritud, ilmselt kunagine mõisahoone. Paraku jäi see suure tee pealt pilgu eest varjatuks, kuna põlispuudest park varjas vaate teele. Tundus, et ega vallarahvas liiga laialt asulas reklaami ka teinud polnud, kuna valdav enamik koolitatutest olid sealtsamast, vallamajast.
Algul parkisime suurde parklasse poe lähedal, kuhu kohalik politseinik oli Marjul soovitanud minnagi. Samas kohas parkivat tavaliselt ka Hansapanga-buss. Vallamaja teadetetahvlil seisis küll meie värviline kuulutus.
Et viimases klassis olid inimesed, kes olid aastaid ID-kaardi kasutajad, oli mul vähe üllatusi neile varuks. Väga huvitav tundus neile rahvastikuregistri andmebaasis olev teave nende enda sugulaste kohta.
Ametlik "saak" oli täna 8/7 + 6/6 + 3/3 + 4/4, ehkki tegelikkuses oli esimeses klassis vaid üks vaba koht ning teised jagunesid samuti suvaliselt. Igatahes on alati igavene tegemine nende valedel aegadel koolitusele ilmuvate inimeste ümbernimetamise ja -märkimisega.
— — —
Startisin kodust kell 8:47 (odom. 500) ning olin kl 8:50 (näiduga 502,4) Lõunakeskuse automaatbensiinijaamas, et juurde laadida kütust. Seepeale nullisin odomeetri ning asusin Kambja poole teele kl 8:55. Tankisin umbes 37 liitrit (605 kr eest).
Kohale jõudsin kl 9:09 (odom: 16). Tagasi saime suhteliselt varakult, kuna viimases klassis oli vähe rahvast ning poole klassi arvuteid oli Marju juba sulgenud. Startisin kl 17:42 ning jõudsin koju 18:00 (odom. 34).

12 kommentaari:
See mootori pöördeid demov kell on tahhomeeter, ilma s-täheta :D
Väga suur tänu täpsustamast!
• tahhomeeter — pööretemõõtur
• spidomeeter — kiirusemõõtur
• odomeeter — teepikkusemõõtur
Kas on olemas veel mõningaid "-meetreid"?
"Meetritena" tuleksid kõne alla ju veel näiteks kütusekoguse, õliseisu, sise- ja välistemperatuuri jmt mõõdikud.
Aga webxani tegevused näikse vilumuse kasvades olema juba niivõrd automatiseerunud, et viimase aja lugudes kipub huvitavaid seiku napiks jääma. :P
Eks väsimus võtab võimust. Mis värskeid mõtteid selle närtsinud ajuga enam toota saabki :(
Aju mul küll nüüd väsinud pole. Kui, siis see vana kere. Päev läbi jalul + kohale kulgemised + tegemata jäänud muud kiired tegevused = ei jää aega nüansikusteks.
Pealegi, eks need erinevad paigad ongi erinevad. Mõnes kohas kulgeb kõik nagu lepase reega, teisal aga üle kivide ja kändude.
Tsitaat: "et 100 km/h kiirusega on pöördeid 3000. Bensiin 95 puhul on näit sama kiiruse juures reeglina 3200"
Palun selgita, kuidas see võimalik on? Oktaaniarvust, lisanditest jms ei sõltu käigukasti ülekandearv. Võibolla kasutad Sa 95-bensiiniga sõites maksimum 4-ndat käiku?
No ma siis selgitan. Mitte et ma oleksin loomaarst või automehhaanik.
Ju siis ikka sõltub see ülekannete arv ka oktaaniarvust. Või pigem lisanditest. Kuna Nitro on samuti 95, ainult et lisanditega. Muud seletust ma ei oska tuua. Esitasin siin loos vaid fakti.
Ma sõidan iga ilmaga võimalikult kõrge käiguga, ka linnas. Maanteel olen alati hädas, et kuuendat käiku pole.
Võibolla tasub põhjust otsida selles, et mu auto on aastast 1994, mis mehhaanika kohta olevat kaunis kõrge iga.
Ülekandearv ei saa ju muutuda kui hammas- ja muude rataste suurused mootoris ei muutu. Kütuselisandid ei lisa hammasrattale hambaid ega tee muid mehhaanilisi lükkeid.
Ju siis tahhomeeter ei mõõda mitte ülekandearvu, vaid midagi muud. Hammasrattaid ega nende hambaid vast määrimine ei lisa küll, ehk aga liiguvad need kuidagi ludinamal moel?
Illar, Sinult oleks natuke teaduslikumat lähenemist oodanud!
Kui sa kogu aeg astud ühesuguse arvu samme minutis, su sammud on kogu aeg ühepikkused, siis ajaühikus (nt tunnis) läbitud vahemaa ei sõltu sellest, kas sa sõid sokolaadi, kartuliputru või hamburgerit. Ega mõjuta ka see, kas steroide manustasid või mitte. Kas sul süda läigib või tulevad need ühepikkused sammud ludinal, ei puhu pilli.
PS. Tahhomeeter mõõdab väntvõlli pöörete arvu minutis.
PPS. Tee kunagi korduskatsed ja filmi oma fotokaga tulemus üles. Praegu julgen küll väita, et efekt oli sul psühholoogiline.
PPPS. Tahhomeetri ja spidomeetri näitude suhe ei muutu ka siis, kui sa teise mõõduga rattad alla paned.
Kullakallis Anonüümik!
Ma ei tea midagi teaduslikumat, kui labane fakt.
KAMBJA pole siinpuhul fenomen iseenesest, olen varemgi sarnast seost märganud. Tavalise 95-ga sõidab POT päris hästi, kuid NITROga lausa lauldes. See on fakt.
Võin tulevikus ka lisa-korduskatseid korraldada, kui see vajalik peaks olema. Enne peab aga see kuradi talv lõppema ja see POT lumehangest välja sulama.
On põrgukuum suvi, justkui oleks globaalne kliima soojenemine alanud!
Igatahes pole mu POT enam ammu lumehanges. Sõitsin sellega üpris mitu tiiru. Kord tavalise 95-eurobensiiniga, siis Nitroga.
Minu pisikese auto pisikesse paaki mahub ca 40 liitrit kütust. Paaki täites nullin odomeetri mikronäidu.
95-ga on läbisõit ühe paagiga umbes 450 km, siis asub paagi tühjenemisest alarmeeriv andur signaaltulekest vilgutama.
Nitro sai mul viimati paaki pandud, kohe terve paagitäis. Tiba kallim küll, kuid... umbes viiendik paagitäiest on veel alles, aga juba on 550 km läbi sõidetud!
Postita kommentaar