
• Start kodust kl 8:33 (odom. 424)
• Puurmanis kohal kl 9:00 (460) — 36 km 27 minutiga
• Pisikese ringiekslemise järel olin kohal kl 9:05 (462)
• Tagasisõidu algus kl 18:00 (462)
• Kodus kl 18:27 (500) — 38 km 27 minutiga
Hommikune sõit kulges udus, nagu öeldud. See algas Laeva kandis ning laius peaaegu Pedja jõeni.
Meie seekordne koolituskoht paiknes otse vallavalitsuse vastas, noortekeskuse ees parklas. Noortekeskuse hoones paiknes ühtlasi ka sidekontor.
Noored kogunesid alles kl 16 paiku, käisin ka ruumides ning võisin veenduda, et neil oli seal jõusaal, mängu- ja spordisaal ning ringitöönurk.
Näide sellest, kuidas oksad võivad bussile liiga teha. Avastasin, et bussi nn taganumbri kohalt oli kleeps purunenud. Koolituse lõpuks oli Marju selle juba ära parandanud.
Koolitused olid tänaseks kenasti planeeritud ning esimesed kaks klassi olid kenasti täis. Pisikese segaduse tekitas aga asjaolu, et koolitatavad olid oma aegu vahetanud. Sellele vaatamata oli huvi suhteliselt suur. Kokku oli tegelik täituvus 10/10; 10/10; 4/3 ja 7/7. Just tänu sellele, et ma ei suutnud mitme päeva andmete vahel nii kiiresti fluktueerida, jäi kellelgi digiallkiri andmata, kuid teadmised sai ta siiski.
Enne viimast koolitust külastasid keskusesse tulnud noored ka meie bussi ning jäid nähtuga rahule. Ühe vaheaja jooksul käis üks asjalik noormees korraks netis, et mingi kiri teele saata. Koolituse unustanutele aga ei õnnestunud väga hästi helistada, kuna samal ajal olla mingi mobiilimasti remont käimas. Mitmes kohas puuduvat elektergi. Meil aga töötas Kõu isegi ilma väliantennita suurepäraselt.
Üks 70-aastane härra jäi "peale tundi", et uurida veel mõningaid arvutiga seotud küsimusi. Näiteks huvitas teda, kuidas saab välja printida vaid teatavat tekstilõiku. Tänane vanim õppur oli aga 80-aastane pensionärist pedagoog. Ta polnud registreerunud ning tal polnud ka ID-kaarti kaasas. Ent teda see asi huvitas, lippas korra koju ning tuli mitte üksnes kaardiga, vaid ka PIN-koodidega.
Bussi kordaseadmine käis kiiresti ning tagasitee oli päikeseline. Kui ma hommikul panin vormisärgile ja -vestile lisaks veel pintsakugi, siis lõpetades tundsin, et isegi särk üksi on liigne.
Homme ootab meid aga Kambja Tartumaal, kuhu hetkel on registreerunud 7, 3, 3 ja 3.

1 kommentaar:
Mõnes paigas laabub töö ja tegevus paremini kui teises.
Postita kommentaar