pühapäev, 30. august 2009

Pangalehe sätingud



Aga eile sattusin ma ärevusse Swedbanki lehelt raha üle kandes. Mõistagi püüdsin ma vältida paroolikaarti ning kasutada sisselogimisel ID-kaarti. Sisselogimisega polnud vähimaidki probleeme, küll aga tekkisid probleemid siis, kui püüdsin raha üle kanda. Lehele tekkis java-ratas, mis keris ja keris ja keris, kuni mu kannatus katkes. Proovisin mitu korda.

Seejärel otsisin ja otsisin ning leidsin lõpuks koha, kust saab pangale märkusi, ettepanekuid, arvete annuleerimisi jms esitada. Ma olen kirjutanud oma kümme korda (alates Hansapanaga päevist) ning alati sobib mulle kõige enam rubriik "muu".

Kirjutasin neile kaunis kurja kirja: ID-kaardiga allkirjastamine rahaülekandel
Õpetan inimestele just ID-kaardi kasutamist ning innustan neid kasutama paroolikaardi asemel ID-kaarti. Paraku aga ei saa ma ise hakkama just teie pangas ID-kaardiga. Kui ülekannet tegema asuda, siis kukub see java-nupp (mis eelneb PIN2 küsimisele), laagima, et ma ei ole iial läbenud üle 20 minuti oodata.
Miks SEB pangas kõik laabub, Swedbankis aga mitte?

Püüdsin seda kirja saata 4 korda, kuid ka see ei läinud minu kontolt teele. Mis teil seal ometi toimub?
.

Paraku aga ei läinud see ka neljal katsel teele. Seepeale kirjutasin sama kirja oma postkastist avalikul aadressil, saades robotilt vastuse, et nad on selle kätte saanud ja vastavad esimesel võimalusel. Mõtlesin juba, et ju nad soovitavad Mozilla asemel kasutada IE-d või süüdistavad mind ennast käpardlikkuses. Tegelikult tuli mulle aga pühapäeval äärmiselt viisakas vastus, kus paluti täpsustada, millist OS-i ma kasutan. Kui olin vastanud, et kasutan XP-d jms.

Täpsemini, mu kiri oli järgmine:
Mina kasutan uusimat IE-d (versioon 8.0.601.18702) ja XP Professional vers. 2002 (Service Pack 3). Masina näiduks on AMD Athlon 64 Processor 3500+ 3,21 GHz, 1 GB RAM.

Kui minu edastatud pangateated on teieni jõudnud, siis seda kummalisem, kuna mina ei saanud mingit teadet: teade jäi ekraanile endiselt redaktsioonirežiimi ega liikunud paigast. Olin veendunud, et saatmist ei toimunud (seetõttu ka teksti sisu kohendasin).

Teate saatmine polegi antud juhul nii oluline kui ülekande kinnitamine digiallkirjaga, mispuhul ekraanile jääb ketrama too java-noolerull, ilma et kinnitamise nupp ilmukski.

Ja selle peale saabus suurepärane õpetus, mida saan tulevikus teistelegi soovitada, kuna ma lähtusin juhisest ning sain oma Swedbanki digiasjad korda.

Vastus oli järgmine:
Tänan Teid vastuse eest.
Windowsi ja Mac OSX operatsioonisüsteemide puhul võib olla abiks internetipanga allkirjastamistehnoloogia muutmine. Seda saate teha internetipangas valides "erakliendi avaleht > internetipanga seaded > eelistused > allkirjastamisel kasutatav tehnoloogia", sobivaimaks valikuks on "veebilehitsejapõhine".
Linuxis saab allkirjastada ainult Java Appletiga, mis meie pangas hetkel kahjuks ei tööta.

Loodan, et antud informatsioon on Teile abiks ning vastame meeleldi ka edaspidi tekkivatele küsimustele. Kiiretes küsimustes saate alati üldinformatsiooni meie klienditoe numbril 6310310.

Parimate soovidega

K.S.
spetsialist

2 kommentaari:

Tiia ütles ...

See on väga hea soovitus ja miks nad seda ise kuskil ei kuuluta.
Mina kasutan Windows 7-t (brauser IE8) ja kirun kogu aeg, et e-riigis on saamatud ID-kaardi spetsid. Kevadel polnud mõtet IE-d kasutada ja soovitati Firefoxi. Hiljuti õnnestus ka IE-d kasutada. Kuna XP-le tagasi ei taha minna, siis katsetan ja kirun ID-kaarti edasi.

kass27 ütles ...

Olen ka sama jamaga kunagi ammu kokku puutunud. Kuna mul on valida, millise arvutiga toimetada, siis ei mäleta ma isegi seda, kus mul see jama oli :D