reede, 14. august 2009

Mooste

Tänane koolitus toimus Moostes, Põlvamaal. Viimaste Võru maanteed mööda sõitmiste asemel tuli seekorda rataste alla võtta Räpina maantee. Ahjast järgmine suurem asula pidanukski olema Mooste.

Uurisin veel hommikul enne starti Postimehe portaalist igaks juhuks ka eelolevat ilma. See tundus tulevat soodne.


Otsustasin startida kell 8:30, kuna Mooste on selle nädala lühim sõit. Kuna mul puudub info tee olukorra ja seal esineda võivate takistuste kohta, ei maksa ka liiga viimasele minutile starti jätta. Spidomeetril (õigemini vist stahhomeeter on selle nimetus) on enne starti läbitud teepikkuse näit 307.


Nagu kokkulepitult, kohtusime bussiga Räpina maanteel, Mooste-Põlva teeristis. Et bussi teel oli STOP-märk, lasin ma sel lahkesti üle tee sõita, enne kui ka ise ära pöörasin. Läbi allee viis tee otse endise mõisahoone juurde, milles asus ka vallamaja. Ent kui olime seal ekselnud ega polnud mingitki märki keskväljakust leidnud, helistas Mait kohalikule korraldajale ja sai täpsemad koordinaadid. Lõpuks parkusime elumajade vahel poe kõrval, pisut suuremas parklas. Kohale jõudes oli stahhomeetri näit 358 ja kell sai 9:15. Niisiis oli teepikkus sinna 51 km.


Mõisahoone oli kena. Kogu Mooste alevik oli koondunud selle lähikonda. Kui inimene oma digiallkirja paneb, küsitakse temalt asukohta, kõige esimesena linna. See on kummaline, kuna tegelikult peaks olema silmas peetud ASULAT. Igatahes sai meie "linnaks" Mooste. Koolitus oli tänu eelreklaami puudumisele äärmiselt tagasihoidlik, ikka 4....5 inimese kaupa, neistki meelitasin vähemasti kolm mina ise möödakäijate ja huviliste hulgast.


Asulas oli meid vastu võtmas lastekamp, kes polnud varem nii uhket valget bussi näinudki. Eriti põnev oli "vuntside" külgepanek. Maidul tuli korduvalt selgitada, miks me seal kohal oleme ja mida teeme, kuni ma arvutiklassi üles seadsin.

Aga ilm oli siiski ilus: vihma tibas vaid paar sahmakat, kuid päikest oli pisteliselt. Ehkki vahepeal tekkis juba kahtlus, kas viimasesse klassi kedagi tulebki, sai neid lõpuks kokku siiski suisa 7. Et mõned neist jäid meile PIN-koode kaubeldes näppu varem, istutasime nad ka õppima ning registreerisime eelviimasele koolitusele. Startisin tagasiteele pärast klassi kokkupakkimist ja pisikest koristamist kell 18:22 (näiduga 358) ning jõudsin koju kell 19:01 (403), sõitnud umbes 40 minutiga maha 45 kilomeetrit. Tähelepanuväärne, et õige koha otsimisele ning ringiekslemisele kulus hommikul 6 kilomeetrit rohkem!

Homne päev on aga kolme esimese koolituse osas broneeritud "täissaalile", viimasesse on veel kohti. Kohtume Võrus, Kuperjanovi pataljoni väravas.

5 kommentaari:

kass27 ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
kass27 ütles ...

Küll oleks vinge, kui see lubatud 12 mm sademeid just webxani koduteel maha sajaks :P

webxan ütles ...

Kella 14-ne klass jäi ära. Hakkas sadamagi. Ootame kella neljani.

Unknown ütles ...

Tähelepanu väärib siin asjaolu, et webxan ISE MEELITAS kohalikku rahvast koolitusele. Minu kiitus ja lugupidamine!

propsis ütles ...

Viimane kommija olin muide mina, mitte enne külas ja ühtlasi netis käinud Priit ;)