Pukale startisin vihma tibatavasel hommikul kell 8:35 (odom: 299). Kui ma kiitsin Võru maanteed, et kogu teel oli vaid kolm 70-se piiranguga ala, siis nüüd tuli välja, et Valga maanteel oli ainuke kiirusepiirang vaid Rõngus. Teine üllatus oli Puka alevis. Selgus, et Pukalt viib otsetee Võrru, kust on teeviida järgi sinna samapalju maad kui Võrust Tartusse (66 km). Et asulas olid kenad teeviidad, polnud kooli ülesleidmine kuigi keeruline.
Seekord sain ma Maidust paar minutit varem kohale ning olin kohal juba 9:14 (odom. 351), läbi sõitnud 52 kilomeetrit 39 minutiga. Puka koolitus oli kenasti eelkomplekteeritud, esines vaid üksikuid asendumisi ja haigestumisi. Kokku osales koolitusel 6/4+7/7+6/5+8/7 ehk kokku läbis koolituse ning andis tagasiside 27 inimest, kellest 23 andsid ka digiallkirja.Kui teine klass poole peal oli, ilmus keegi noormees, kes mainis, et ta on "Valgamaalasest" ning soovib paar küsimust esitada. Juba kell 16:44 ilmus onlainis ka vastav artikkel, kust võis lugeda ka intervjueerija nime (Sven Andreson). Kui aus olla, siis minu enda tehtud pildid on veidi parema kvaliteediga, kui artiklile lisatud.
Ühe tänase koolitatava ID-kaardiga juhtus kummaline lugu, et tema sertifikaadid olid aegunud, ent uusi PINne väljastada ei õnnestunud. Klassiarvutite kaarilugejad said kaardiga kenasti jutule, ent see arvuti, mille vahendusel uusi PINne väljastatakse, teatas, justkui kaardi kiip ei töötaks. Varem seesugust olukorda polnud ette tulnud.Veel proovis sama daam allkirjastamata dokumendi kohta kinnituslehte vaadata, kuid tulemuseks sai järgneva teate.
Suurema osa tänasest päevast ladistas vihma. Seekord oli ilm suisa sügisene, kuigi minu jaoks parajalt soe. Maidul hakkas pisut jahe, mistõttu ta enne viimast klassi bussi suisa veidi soojendas.
Tagasiteed alustasin kell 17:58 (odom: 351) ning olin kodus 18:40 (404), läbinud vihmatibinas 53 kilomeetrit. Üks lisakilomeeter tuleneb ilmselt nn mõõtmistäpsusest (tegelik kohalolu oli 351,5 km).

2 kommentaari:
Sellise märja ilmaga, nagu täna, tuleb loots, et katus vihmalaadungile vastu peab :)
Ei oskagi muud kosta, kui et jälle oli webxanil üks tegus ja asjalik päev :)
Postita kommentaar