kolmapäev, 28. november 2007

Vaktsineerima!

Laske end vaktsineerida!

Igati uhked uudised. Savisaar hoolib linnaelanikest ikka, nagu teatati seitsmestes uudistes, ainult et tema enda palk tõuseb suuremate maksude arvelt 7000 krooni võrra. Kui nüüd pisutki mõelda, siis peab langetama otsuse, et lihtsam oleks siiski mitte mõelda. See mõtlemine mõjub valusalt, umbes kui mõtlemine lõpmatuse tähendusele või mistahes evolutsioneerumise algusele. Mul isiklikult tekiks küll oht, kas ma oskaksin üldse 49000-kroonise kuupalgaga täie aru juurde jääda. Seni on mu sissetulekute hiilgeaegadel suurim palk olnud viis korda pisem ning vaevalt üha kahtlasemaks muutuv doktorikraad seda kuigi palju kergitaks.

Toredaid uudiseid on täna ka arvutivallast. Portaalis Tarbija24 seisab artikkel, mille kohaselt Google plaanib kõigi arvutikasutajate mured failide talletamise teenust pakkudes valutult lahendada. Huvitav, kas seda on vaja selleks, et omada paremat ülevaadet kodanike lojaalsusest? Või napsatakse ühel pilvisel päeval kõik failid jäävalt ära ning nõutakse parooli ning kasutajanime pikendamiseks suuremaid summasid? Siiski suhteliselt merkantiilses maailmas tundub sedalaadi altruistlik pakkumine kahtlane. Vähemasti kõlab küll kui hambapasta reklaam. Ostke aga uus ja kallim hambapasta, kuna te kõik tahate ju kaunilt naeratada! Või siis mitmesuguste "jäiste värskuste" reklaamimine läbi ürginstinktide. Vaevalt, et see uus tasuta teenus end pelgast lisaruumi müügi pakkumisest end elatab. Parim näide sedalaadi asjadele on portaal http://www.pilt.ee, mis 2005. aasta lõpust jäi ajutiselt suletuks ning on seda siiamaani. Tegelikult ma siiski loodan, et nii jabur see olukord olema ei saa. Igatahes nalja peab saama!

Samas, suure reklaamihuvilisena sattusin pöördesse Elioni pakutud tasuta vaktsineerimise ideest. Esialgu hämmeldusin, et mis tegemist peaks olema Elionil vaktsineerimistega. Kui aga lähemalt uurida, selgus, et kolmekuiseks proovimiseks pakutakse tasuta arvutikaitset. Ma muide ei kahtlegi, et kolm kuud töötab see laitmatult. Millalgi innustusin ka ise samast tootest. Kahel korral sain ka abi, kui see viirusekaitse mul kogu süsteemi kokku jooksutas. Kolmandal korral loobusin teenusest. Hetkel kasutan digiTV teenust. Kummalisel kombel toimub selleski vallas pidevalt muudatusi, eriti selle TV poole peal. Ühest kaunist päevast alates muutus menüüvalik niivõrd, et nüüdsest ma ei suuda enam kõiki sätinguidki kasutada. Mitte keegi ei küsinud minult, kas mulle ka meeldib see helesinine tekst valgel taustal või oleksin edaspidigi eelistanud valget kirja tumesinisel taustal. Ning ega taust pole ainus, mis muutunud on. Lühidalt öeldes - maailm toimub, ja pidevalt.

Iseenesest sain täna veel ka ühe väljakutse. Vaja koostada kodulehele stardileht. Kusjuures omamata ainustki ligipääsu serverile. Eks mul siis ei jäägi vist muud üle kui kasutada veidi CP-meetodit, lõigata, värvida ja kleepida. Midagi enamat kui lihtsalt uni. Oma kursuse olen praktiliselt lõpusirgele venitanud. Iseküsimus, kas ma ka järgmise kursuse ehitamise käigus peaksin analoogset ajaveebi pidama. Võimalik, et mitte. Kuna kui ma peaksin avama uue blogi, siis ei jääks sellel ka uus kursus mainimata. Üldse tundub seesugune endaga jutustamine kaunis omapärane moodus olevat. Eriti kui paar sõpra sellele jutulaulule ka pilgu pilluvad ning lohutuseks paar suvalist kommentaari viskavad.

4 kommentaari:

propsis ütles ...

No mida sa, hing, oskad kosta sellise avalduse peale!

Või siiski: HÄBI-HÄBI kõigile sadadele kursuslastele, kes peaksid kaaslaste blogidel silma peal hoidma. Laisad olete, seltsimehed! Enamgi veel, ka kursuse auväärt juhendajad-tuutorid võiksid ju mõnikord usina õppuri jõupingutusi tunnustada asjakohase ja innustava kommentaariga.

Et aga mitte palli liialt ühte väravasse ajada, siis...

Minu ja kass27 igati rafineeritud mõttearenduste tituleerimine
"suvalisteks" ja webxani põhjalike tekstide visa läbipuurimise kuulutamine "pilgu pildumiseks" on aga, vabandage väga, suisa nörritav. Vaat kui jätame nüüd karistuseks järgmise blogikande sootuks kommimata, vohh!

webxan ütles ...

Mulle tundus, et minust olnuks antud kontekstis kummaline tundunud "siinkohal kiita ainsaid usinaid kommijaid", lootuses, et need pole ainsad. Aga juba solvasin vähemasti ühe neist ära! Küll inimesed on ikka hellad ning armastavad kõike kole isiklikult võtta.

propsis ütles ...

Webxan unustas nüüd ühe väikese nüansi: solvumise mehhanismide osas oleme temaga nagu kaksikud. ;)

kass27 ütles ...

Mind nörritab hoopiski tõsiasi, et kursus hakkab juba valmis saama, aga blogis pole peale virinate mitte kui midagi :P Aga sisukokkuvõte :S