neljapäev, 8. november 2007

Paha kell


Miks halb eeskuju on kärmem levima kui positiivne? Ammus see oli, kui aina kuulsime kaugetest ja kurbadest imelugudest Ameerikas, kus psüühiliselt ebastabiilsed õpilased oma õpetajaid surnuks tulistasid. Hirmus mõeldagi! Aga kauge ja natuke võõras teema. Kuid nüüd siis on meil lähem näide olemas. Näite sooritaja hävitas 8 inimelu ja lahkus ka ise. Vaevalt, et arstid ka eriliselt pingutasid tema elu eest, kuna ilmselt oleks sealt saanud heal juhul pooleks sajandiks ühe ühiskonna kulul elava parasiidi. Kurb samas. Sellistele asjadele oleks isegi tervislikum mitte mõelda. Samas ei või iial kindel olla, et nüüd mõni meie koolilaps sarnast "kangelast" kehastada ei püüa. Aga eks ka haigused levivad kiiresti. Samas kui suurepärased algatused ei taha mitte vedu võtta.

Või siis pisut leebem juhus, kus poiss lihtsalt murrab end e-kooli sisse ja joonistab endale meelepärased hinded. Kasvõi juba selle tõttu tasub õpetajal ikka ka möödunud sajandi kombe kohaselt paberile märkmeid teha. Hillar Mets sirgeldas selle kohta isegi seekordse illustratsiooni (tegelikult küll Päevalehele). Või siis Jõhvi ARKis, kus paarkümmend inimest enda eest teadjamad autoeksamile saatsid. Või ka Neste bensiinijaamad, kus iga liitri pealt paarkümmend milliliitrit kütust "kokku hoiti", täisliitri hinda küsides. Imelik elu on meie ümber!

Aga minu pisike ringreis oli edukas. Selgus, et kindluse mõttes tasub varuda rahulikuks ja viperusteta kohale jõudmiseks vähemasti 40 minutit. Kõik eluolulised paigad ja strateeglised punktid ning taktikalised nipid said välja uuritud. Tehnoloogia valdkonnast võisin nautida superpaljundusmasinat, millele saaks ka e-kirjaga paljundatava raamatu saata. Pisikesed näpuseaded annavad võimaluse paljundada 5 minutiga kahelt lehelt poolsada kahepoolset dokumenti. Tasemel aparaat.

Tegelikult sain teada sedagi, et olen lisaks geograafiale määratud veel ka geoloogiat õpetama, kuigi pidasin seda algul pisikeseks trükiveaks tunniplaanis. Igatahes igav ei hakka!

Ühe õpetajaraamatu toimetamisest mõtteis, ei pannud ma üldse tähele, kuidas suurim vaenlane, kell, taas uue kuupäeva ette keeras. Igatahes hakkab mulle üha enam tunduma, et minust ei ole ka homme hommikul kell 6 ärkajat, kuna ilmselt saan parajasti tolleks ajaks pea padjale. Läbi tuleb aga veel käia kõik oma WebCT kursused, koostada vähemasti üks PowerPoint-esitlus ning teha plaane järgmisteks töövõttudeks. Kell on aga paha. Öösiti töötamine ei ole hea eeskuju! Palju edu mulle öötööks!

6 kommentaari:

kass27 ütles ...

Ajatu, kohatu ja arusaamatu :S

Anonüümne ütles ...

Siinkohal ei saa küll kass27-ga nõustuda, sest jutt on ju igati hariduslik-päevakajaline ja muidu asjalik.

kass27 ütles ...

Sorry,kommentaar käis jutu tagumise poole kohta. Selle koomiksipildi saatsin härra webxanile hommikuse virgumise turgutamiseks. Aga tema komponeeris sealt hoopis pika hariduslik-päevakajalise artikli :P

webxan ütles ...

No ärme nüüd mu heietusi siin artikliteks ka nimeta. Teatud mööndusi kasutades on webxan kirjutanud tublisti üle saja artikli, millest rangelt võttes ei saa ainustki selle tiitliga publikatsiooniks nimetada.

kass27 ütles ...

On jahh artikkel. Täitsa avalikuks kasutamiseks ja veel võimalusega kommenteerida. No mida siis veel :P

webxan ütles ...

Olgu. Tõstan siinkohal siis käed üles, kuna ka filoloogid (ÕSis) kirjutavad nii: ar.tikkel <9: -.tikli, -.tiklit> arutlev kirjutis