neljapäev, 15. november 2007

Uneidee

Apelsini-Fanta
Tegelikult on nende sissekannete üheks suureks peavaluks sobiva pildi valik. Ehkki iial pole need mul liiga juhuslikud, oleks mõnikord vaja midagi märksa asjalikumat kui see käepärast just on. Paaril puhul olen kasutanud ka laenatud kaadreid. Häda korral ajavad ju asja ära ka kaunid loodusvaated, mis ei tohiks kedagi liialt ärritada. Või näiteks Fanta, mis on hambaid rikkuvatest magushappelistest kokakoolajookidest kõige maitsvam.
Kuid siiski on pilt veel pool muret. Ka pealkiri peab olema. No ilma pealkirjat sissekanne on küll ka võimalik, kuid see võiks siiski olla suunava sisuga või vähemasti mõtteid tekitav. Olgu, kui ka mõtteid ei tekita, siis olgu see vähemasti naljakas. Kõige kavalam oleks muidugi peegeldada see töö lugejale. Kuid ilmselt oleks see mõistlik alles siis, kui lugejaid oleks loogu. Peab vist unes selle peale tulema, nagu Mendelejev olla tulnud elementide perioodilisuse süsteemi tabelile.


Mõned mõtted on kavalad. Näiteks tundub mulle kaunis kaval lasta õppijatel pidada oma õppepäevikut ehk õpimappi ehk portfoliot. Nii kõlab ka kahel mu WebCT kursusel õpetajatest õppijatele ettenähtud ülesanne. Paraku ei ole ma aga senini aru saanud, kas see personaalse kodulehe tegemine jääbki selle õpikeskkonna uues versioonis puuduma ja on asendatud ülimalt põgusa Rosteriga või on millalgi loota endise võimaluse taastumist? Igatahes võtab ju ka see aega, kui ma õppijate materjalide kujundamisega tegelema pean.

Õpimappi palusin pidada ka Luua noortel. Selle lihtsaim versioon saaks olema siis korralik konspekt. Samas, kuna rohkem kui pooltel neist on siiski vähemasti Rate-konto, peaks vähemasti too suurem osa neist ka eelistama elektroonilist õpimappi, mida mul oleks hõlpsam uurida. Lisaks ei segaks minu uurimine neil seda samaaegselt täiendamast ning minul ei tuleks kilode viisi konspekte kaasa tassida ega nende uurimiseks metsade keskel ööbida. Küll me kuidagi hakkama saame! Igatahes tundusid nad meie esimesel kohtumisel äärmiselt meeldiv noor rahvas olema. Linnakoolides on ikka tavaliselt juba esimesel korral selliseid, kes negatiivselt silma püüavad paista või siis vähemasti õpetaja kohustes oleva persooni elu põrguks püüavad teha. Ma ei kavatsegi uurida, kas sealsed noored ka linnadest pärit on, sest kui selguks, et enamik neist on väiksematest asulatest, hakkaksin ma linnarahvasse küll kuidagi kummaliselt suhtuma. Minu asi pole neist tulevasi geograafe ega geolooge kasvatada, vaid anda see elementaarne teadmist kogus, millest ehk tulevases elus tulu võiks tõusta. Kindlasti lahendame selle pooleliitrise vee hinna ja muudki saladused. Üks noormees kirjutas mulle oma veebilehe aadressi küsinud lünka, et elu pole Rate! See Rate on omaette jututeema, kuid kindlasti on noormehel tuline õigus! Samas aga peab temagi tulevikus suutma näha, et see Rate oli küsitud vaid puhuks, kui muud paremat pole. Igatahes pakkusin neilegi välja sedasama keskkonda siin. Igatahes on siinses blogis kirjutamine omamoodi kui seks töökohal (nagu just 3D dokument kirjeldas): võimalus, et keegi seda loeb, on kaduvväike, samas aga rahuldus missugune! Eelkõige iseendale.

Aga AutomatWeb on kogu oma keerukas lihtsuses siiski õpitav. Kahju vaid, et seda keskkonda on mul tarvis vaid umbes 2% ulatuses oma igapäevatöödest. Ka igasuguste veebitegevuste puhul ei ületa vist selle vajadus 10%. Pealegi, suurema osa sellest sain ma tehtud ka veel enne tänast koolitust.

Peagi peaks plaani panema ka oma kursuse edasiarendamise. Mul ju juhendid, küsimustikud ning lingid ning videoklipid endises seisus. Homne praktikum annab ehk viimaste osas selgitust.

3 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

webxani blogikannete pealkirjad on siiani olnud igati terased ja tabavad, mõne pildivaliku üle ehk annaks vaielda.

Õpimapid ja AutomatWebid on toredad asjavärgid, mida ma ei oska rohkem kommenteerida. Samas rate populaarsus (et mitte öelda -hullus) on ületanud küll igasugused mõistlikkuse piirid.

Teatan siinkohal ametlikult, et propsisel puudub rate konto ja tõenäoliselt seda ei saagi iial olema!

propsis ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
kass27 ütles ...

Herr Propsis, ära iial ütle iial ;) Webxani ja kass27 tihe läbikäimine just sellest kirutud ratest alguse saigi. Mina suhtlen seal rahumeeli edasi. Kommenteerin noorte sugulaste pilte ja vahetan muljeid oma endiste koolikaaslastega.