laupäev, 17. november 2007

Päikesetuuled

Google'i pildiotsingust näpatud vaskulaarne kude
Valmistunud ette teisipäevased tunnid ja kulutanud sellele tubli tööpäeva koguse aega, viskasin pilgu oma kursustele WebCT-s ning sain võimaluse vastata vaid ühe seni kadunud õpetaja tervituskirjale. Tundub, et laupäev ei ole inimestele eriliseks veebiõppepäevaks. Päris mitu tänaseks planeeritud tööd tegin ära juba eile, mistõttu võtsingi ette oma kõige suurema nimistu töid. Selleks on PTN ehk lõpuni tegemata ehk poolikute tööde nimistu. Peab vist kohe lisama, et tegelikult sellist nimekirja mul veel ei ole, kuid andsite mulle just hea mõtte see tekitada!

Asusin hoopis käesoleva ajaveebi pealkirjaks oleva kursuse teise kontrolltöö küsimuste sisestamisele. Esimesed üksteist küsimust läksid lihtsalt. Kuid siis ilmnes paradoksaalne lugu. Kõikide järgnevate küsimuste juurde oli planeeritud kokku seitse pilti, milliseid ma ei leidnud ei oma uuest ega vanast arvutist, ei serverist ega lauale kuhjatud CD-plaatidelt. Täielik paanika! Igatahes näib, et sellega on pool ööd sisustatud: läbi tuleks vaadata kolossaalne kogus CD-arhiivist, mis on erinevatel ajajärkudel minu kombe kohaselt äärmiselt erinevalt markeeritud. Iga kord kujutan ette, et nüüd teen suurepärase süsteemi ning iga kord on see süsteem eelmisest erinev ja moodustab koos järgnevatega kokku pisemat sorti kaose, mis peaks üldjoontes kinnitama entroopia paratamatut seadust.

Plaadid on kirjutatud läbi ajaloo erinevate kirjutajatega. Toredad tootearendajad on aga nii mõningaidki esemeid sedavõrd modifitseerinud, et mõnd plaati ei avanud ükski mu käepärast olnud neljast CD-lugejast. Hea plaan (ehitada kursust) kipub minema vett vedama. Muidugi suudam ma aru saada, mida ma mõtlesin, kui plaadi nimeks kirjutasin "050505", kuid mulle ei meenu, miks ma ei oleks plaadile võinud lisada ka vihjet, mida see 5. mail 2005 kirjutatud plaat sisaldab. Mingid vihjed on ümbrispaberil. Kui selle plaadi vaid avatud saaks... Huvitaval kombel näib plaat olema servast servani täis kirjutatud, kataloog isegi avaneb... kuid monitoril paistab täiesti tühi aknake, justkui poleks sinna plaadile ainustki faili kirjutatud. Või siis et sinna on kirjutatud ülisuur hidden fail. Müstika!

Igatahes võiks selles nii mõnigi mingisuguse märgi leida, miks ma oma PTN rakendada ei saa. Päikesetuul või õhurõhk siin vaevalt tegevad on. Eks ma pean nüüd vaid lootma, et mingil uhkel hetkel siiski see vajalik plaat või muu elektroonse info kandja mulle ka näppu satub. Vastasel korral tuleb need joonised uuesti teha, kuid mul pole enam ammugi meeles, kust ma need sain. Või on need mul kusagile paberile välja prinditud. Täna pole kõige soodsam päev kadunud piltide otsimiseks.

Et mitte niisama tegevusetult istuda, plaanin mängida oma java-mänge ja vaadata, mis sellest välja tuleb.

Kommentaare ei ole: