esmaspäev, 26. november 2007

Soliidne ätt

Ajakavad ja plaanid on alati toredad asjad. Aitavad veidikenegi seda lainetena üle pea kokku löövat elumöllu siluda. Oma plaanile vaatamata ma siiski täna tähetorni ei jõudnudki. Hakkasin samu asju lihtsalt kodus nuputama. Sain koguni ka XAMPP installeeritud. Isegi veidi töötasin sellega. Et see töö aga paremini kulgeks, peaksin vist vahelduseks manuaali lugema. Igatahes pidi see olema hea programm, mis võimaldab koduarvutis kodulehe toimimist kontrollida, kuna käivitab selles justkui MySQL.

Muudatusi tegin, kuid manuaal vajas lugemist. Välja prindituna moodustas see 4 lehekülge tarka teksti. Nii mõnigi tarkus oli seal kirjas stiilis kui kasutad valesti, siis mõjub see kui viirus, mis hävitab kogu su kõvaketta või midagi sinnapoole. Õnneks ei kiirustanud minagi seda programmi oma töökettale installima.

Pisikese (3-tunnise) lisaülesandena paluti mul läbi vaadata ENTA koduleht ning teha vajalikke märkusi ning esitada soovitusi. Eks ma siis ka tegin. Eriti moes on aadressides sümboli @ asendamine näiteks [ätt]-taolise koodiga. Et siis justkui tulevat vähem spämmi ja puha. Ma ei usu, et need spämmirobotid nii saamatud on, et ei suudaks ka PHP-koodist neid aadresse leida või koguni seda ätti lugeda. Aga inimestel on teatavad kinnisideed. Nii nagu üks "tõeline itimees" vihkab tingimata Microsofti ja kiidab Linuxit, nii peab ikka "tõeline kodukas" olema ka võimalikult ebafunktsionaalne, eriti kontaktide ja tagasiside seisukohalt. Sest keda see rahva arvamus ikka huvitab!

Põnevatest tulemustest oma kursuse kallal tuleb aga juttu edaspidi.

2 kommentaari:

kass27 ütles ...

Juba kisub põnevaks :O Siiski alles peale mitmekümnendat kirjutist :P

propsis ütles ...

Selle [ätt]-i või siis tühikute lükkimisega meiliaadressi vahele on paras kino jah. Tutvusin ise antud küsimusega üsna põhjalikult, kui aastapäevad tagasi tšekkisin seoses oma magistritöö uuringu jaoks kontaktide otsimisega kõigi Eesti üldhariduskoolide veebilehti. Mõnel puhul on webmaster olnud lausa eriti "kenjaalne", loobudes üldse meiliaadresside kuvamisest ja ehitades otse koduka sisse spetsiaalse meilisaatmise akna. Mõni teine on aga pärast kõva pusimist tulnud välja gif-pildikeste näol lehele kleebitud meiliaadressidega. Samas loeksin ka mina heameelega mõnd uurimust, kus veenvalt tõestataks ühe või teise taolise "suurkavaluse" mõttekus.