
Lasin Lavasofti Ad-Awarel oma masina tunni ja 20 minutiga läbi skännida. Leidis vaid üheainsa pisikese liigse registrirea, mille deliitisin. Enne seda tühjendasin masina rämpsust Cleanup! programmiga, veel enne seda aga uninstallisin vähemalt viis programmi, mida ma ammu kasutanud polnud või mille asemele ma paremad saanud olin.
Oleks vist liigne mainida, et kõik dokumendid, filmiklipid, muusikafailid, pildid jms on mul tõstetud M, D või G kettale. Ka tasub meenutada, et hiljuti viisin ka hiberfile jms seesugused mammutfailid kettalt... Igatahes saavutasin olukorra, et kettal oli ruumi. Tänaseks oli aga ketas taas punane ja punnis.
Natuke masendav! Sisuliselt ei muutunud mu suurte installimiste käigus midagi. Ka pärast restarti mitte. Määrasin siis lõpuks väiksema kettalimiidi ning saavutasin selle, et vähemasti see näit pole punane. Mitte et ma aru saaksin, kuhu see ruum puha kaob. Olen kahtlustanud ka Outlooki kirjakasti. Ometi tühjendasin ka seal nii saadetud kui ka kustutatud kirjade kastid. Kas tõesti võtavad arhiveeritud kirjad suurema osa mu arvuti kõvakettast?
Jaanus kahtlustas, et tegu võiks olla mingi nuhkvaraga. No jõudu nuhkimaks, kuid jäetagu vähemasti mu kettaruum alles! Vastasel korral panen kolm tulemüüri ja kes teab veel mis peale.
Meenub arvuti, mis oli mu töövahendis lektoraadis. Tollel oli algselt peal Win95. Meie usin itipoiss, peljates koleviirusi, pani peale ka MacAfee antiviiruse. Kui siis aga upgradeti see arvuti veel ka Win98 peale, tegeleski see peaasjalikult vaid viiruste kaitsmisega, midagi muud enam teha ei jaksanudki. Tookordne agoonia tipnes sellega, et ma ostsin endale töö juures käimiseks isikliku üsaraali.
Kui kellelgi on veel häid ideid, mis kõik hea oleks maha kustutada, siis oleksin täitsa tänulik. Formattimist on juba soovitatud, tänan!

Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar