pühapäev, 26. oktoober 2008

Patsipõud


Vot ei trehvanud ainustki patsidega poissi ega muul moel itimeest kusagilt võtta. Õigupoolest kirjutasin vaid Allanile MSNi, kuid ilmselt oli temagi kusagil eemal. Nii tuligi siis endal asi käsile võtta.

Vista parandamine sedalaadi vea korral on samahea kui võimatu, kui puudub vastav DVD. Ja paraku mina soetasin kõvakettal oleva installikaga arvuti. Kõik näpunäited, mis ma leidsin, räägivad installika abil parandamisest. Kuidas aga saada asjaga toime nn DOS-režiimis, ei selgita keegi.

Lugesin infot mitmetelt lehtedelt:


Enamik soovitusi on seesugused:
1. Insert the Vista disk into DVD-ROM.
2. Click Start, click Accessories, right-click the command-prompt shortcut, and then click Run as Administrator.
3. Type the following command at a command prompt and press Enter:
Drive:\boot\Bootsect.exe /NT60 All
Muidugi see ei tööta.

Aga oli ka sellised soovitusi:



Lehelt My Digital Life sain soovituse:
you can run the following command in elevated command prompt:
attrib -r -s -h c:\bootmgr
Replace C (drive) with appropriate boot drive letter.

Paraku teatab mulle mu arvuti, juskui tal polekski vastavat ketast.

Igatahes W98 installikaga polnud midagi teha. Leidsin siiski ka XP. See lubas end installida. Asetasin selle siiski alternatiivsele kettale. Eks paistab, kas sellest ka asja saab...

XP sain vähemasti tööle...

4 kommentaari:

kass27 ütles ...

Vista on siis koomas?

webxan ütles ...

Ma ei tea, mida tähendab antud kontekstis koodnimetus "KOOMAS", kuid selge on see, et pärast seesugust teadet mustal ekraanil ei toimu seal enam midagi.

kass27 ütles ...

VAJAB ELUSTAMIST! Elektrišoki või südamemassaaži teel. Loodekalt mitte südamevahtus.

webxan ütles ...

Nojah. Elektrišokk arvutile muudab selle reeglina kasutuskõlbmatuks, kuna sel juhul tuleb välja vahetada mitte üksnes läbikärsanud toiteplokk, vaid ka emaplaat ja kõvaketas ;)