esmaspäev, 27. oktoober 2008

Hektilisusest

Teine moodus, kuidas uninstallida OS-i (ikka samalt lehelt):
* Start your computer with a boot disk, and load to command prompt.
* Type “C:” press “Enter”.
* Now type “cd windows” press “enter”,
* then “cd system32” and press “Enter” .
* You should now be at C:\windows\system32. If so continue
* Type “osuninst.exe”, press ENTER.
* Now follow onscreen prompts to uninstall XP

Et ma installisin oma XP E-kettale, mille XP ise siis L kettaks nimetas, asub minu puhul see osuninstall.exe just nimelt kataloogis L:\windows\system32. Paraku aga ei saanud masin vastavast käsust aru ning teatas, et The command is not recognized.

Kui ma aga proovisin siseneda C kettal mistahes kausta, sain vastuseks Access is denied. Nii et nokk kinni ja saba lahti.

Reijo abil kirjutasin ühele "patsiga poisile", kes mu murekirjale vastas järgmist:

Tere Illar,

Kahjuks mul pole hetkel eriti aega ja tahtmist lahendada tuttavate/sõbrade arvutimuresid... täna niigi hektiline päev.

Jah, tegid vea kuna otsustasid installeerida Vista mitte aktiivsele (juur/primary) partatsioonile. Loomulikult bootloaderit või bootmrg:it oleks lihtne korrigeerida, aga ikkagi oleks soovittatav alustada täitsa nullist ehk installeerida XP Pro esialagu 32-bitilise (FAT32/primary) partatsioonile ja pärast 64-bitilise Vista (bootloader FAT32/Vista NTFS partatsioonile) – juhul kui tahad, et dual-boot töötaks ka tulevikus muredeta.

Juhul kui tahad püüda fixida bootloaderi probleeme käsitsi ks. GOOGLE: „bootmgr missing + Dual boot config Vista 64 and XP Pro“

Anyway, edu sulle : )

t. Tomi

1 kommentaar:

webxan ütles ...

Selle kirja puhul tasuks pöörata tähelepanu sellele, et abi polnud sellest mitte essugi. Mina kirjutasin talle, et XP installisin HILJEM mitte-juurkettale, tema aga sai sootuks vastupidi aru, et installisin sinna Vista. Sellisele kirjale ei oskagi kohe midagi vastata.