
Pilt tuli ette kell 21:16. Alles nüüd algas Windowsi installimine. Ma vist ei pea meenutama, et see pole esimene installimine...
Kl 21:32 pidin sisenema BIOSi, et muuta buutimine arvutisiseseks. Kl 21:40 oli XP uuesti olemas. Paraku ei töötanud endiselt miski. Ka nett mitte. Ent erinevalt eelmisest korrast üritan sel korral XP töökorda saada. Neti töökorda saamine oli juba omaette teema, ehkki printeri tunnistas arvuti koheselt ja installimata omaks. Kuid alles siis, kui toode registreeritud, saab sellele maksimaalse ligipääsu.
Mis siin kõnelda netist, kui isegi häält polnud. Teoreetiliselt kõik draiverid töötasid, kuid tulemust polnud.
Avastasin XP plaadilt huvitava failide ja sätingute ümbertõstmise programmi, mille kasutamise järel kl 22:15 tegin restardi. Kuid tulemus ei olnud siiski selline, mille üle ma oleksin rõõmustada võinud. Enamikul probleemidest on ka veebis lahendus. Ainult et paradoksaalsel kombel ei saa ma kätte seda netti. Tõsi, XP installimisega ma polegi varem tegelenud ning Vista puhul ei läinud seda lihtsalt tarvis.
Vat võrku kohe kuidagi järele ei saa, Error 800: Unable to establish the VPN connection. The VPN server may be unreachable, or security parameters may not be configured properly for tshis connection. Igal juhul tundub mulle see säting totaalselt vale, kuna kipub üha helistama kuskile.
Õrn meeleheide hakkas tekkima. Kl 23 tulin ideele proovida nüüd veel kord Vista plaati. Automaatselt see ei käivitunud. Kui avada disk, siis teeskleb too, justkui plaat oleks täiesti tühi. Paraku näitab ka Total Commander (TC), justkui plaati polekski. Samuti ei suuda XP keskkond kätte saada M-ketast. Õrn lootus on, et ehk too Vista muutub nähtavaks siis, kui XP registreeritud saab. Kuid selleks peab XP netti saama... ja kõik algab algusest peale, moodustades Surnud Ringi. [Olgu mainitud, et kuigi selles kontekstis tähendab SR surnud ringi, tähistan ma nii Suurt Reedet, nagu ka XP on muidu lühend 'xan production'-ist.]
Sisuliselt on taas saba-noka sümdroom (SNS) - suurem enamik asju sõltub netist, ent netti tööle ei saa. Tuleb vist välja otsida erinevad installikad. Vaatame, mis siis saab.
Püüdes sättida Windows XP juhendi järgi oma netiühendust, tuli teha restart. CD buutimise jättis masin vahele, kuigi paistis, et ta ei saanud päris hästi sellest arugi, ning avanes "õiges aknas" ehk XP-na. Tõsi küll, siiski võrguühenduseta. Kui Vista installika CD-ROMist välja võtsin, võisin selle pealt kerge vaevaga lugeda, et see oligi mõeldud kasutamiseks vaid uue PC-ga, mis ilmselt tähendab, et ei peagi töötama masinates, kus mingid failid juba olemas on. Teisalt tekitab imestust, et see ei töötanud ka puhul, kui format oli tehtud... aga ilmselt tundis see süsteem siiski ära, et arvutisse on midagi installitud.
Alustasin uuesti. Kõigepealt, mu OS on Microsoft Windows XP Professional, version 5.1.2600. IE puhul näisid puudu olevat iecontlc.dll ja iecont.dll. Ka ieuinit.inf polnud saadaval. System Information näitas veel teisigi huvitavaid sätinguid.
Poole installimise pealt tekkis nagu võluväel ka see ammuoodatud "Shut down" klahv. Kuid nüüd ma enam oma jonni ei jäta. Enne siiski püüan XP korda saada... Ja kui see õnnestub, siis vaatan edasi. Ka tulin mõttele kogu olemasoleva kraami kiiremas korras CD-dele kirjutada. Igaks juhuks.
Kl 21:32 pidin sisenema BIOSi, et muuta buutimine arvutisiseseks. Kl 21:40 oli XP uuesti olemas. Paraku ei töötanud endiselt miski. Ka nett mitte. Ent erinevalt eelmisest korrast üritan sel korral XP töökorda saada. Neti töökorda saamine oli juba omaette teema, ehkki printeri tunnistas arvuti koheselt ja installimata omaks. Kuid alles siis, kui toode registreeritud, saab sellele maksimaalse ligipääsu.
Mis siin kõnelda netist, kui isegi häält polnud. Teoreetiliselt kõik draiverid töötasid, kuid tulemust polnud.
Avastasin XP plaadilt huvitava failide ja sätingute ümbertõstmise programmi, mille kasutamise järel kl 22:15 tegin restardi. Kuid tulemus ei olnud siiski selline, mille üle ma oleksin rõõmustada võinud. Enamikul probleemidest on ka veebis lahendus. Ainult et paradoksaalsel kombel ei saa ma kätte seda netti. Tõsi, XP installimisega ma polegi varem tegelenud ning Vista puhul ei läinud seda lihtsalt tarvis.
Vat võrku kohe kuidagi järele ei saa, Error 800: Unable to establish the VPN connection. The VPN server may be unreachable, or security parameters may not be configured properly for tshis connection. Igal juhul tundub mulle see säting totaalselt vale, kuna kipub üha helistama kuskile.
Õrn meeleheide hakkas tekkima. Kl 23 tulin ideele proovida nüüd veel kord Vista plaati. Automaatselt see ei käivitunud. Kui avada disk, siis teeskleb too, justkui plaat oleks täiesti tühi. Paraku näitab ka Total Commander (TC), justkui plaati polekski. Samuti ei suuda XP keskkond kätte saada M-ketast. Õrn lootus on, et ehk too Vista muutub nähtavaks siis, kui XP registreeritud saab. Kuid selleks peab XP netti saama... ja kõik algab algusest peale, moodustades Surnud Ringi. [Olgu mainitud, et kuigi selles kontekstis tähendab SR surnud ringi, tähistan ma nii Suurt Reedet, nagu ka XP on muidu lühend 'xan production'-ist.]
Sisuliselt on taas saba-noka sümdroom (SNS) - suurem enamik asju sõltub netist, ent netti tööle ei saa. Tuleb vist välja otsida erinevad installikad. Vaatame, mis siis saab.
Püüdes sättida Windows XP juhendi järgi oma netiühendust, tuli teha restart. CD buutimise jättis masin vahele, kuigi paistis, et ta ei saanud päris hästi sellest arugi, ning avanes "õiges aknas" ehk XP-na. Tõsi küll, siiski võrguühenduseta. Kui Vista installika CD-ROMist välja võtsin, võisin selle pealt kerge vaevaga lugeda, et see oligi mõeldud kasutamiseks vaid uue PC-ga, mis ilmselt tähendab, et ei peagi töötama masinates, kus mingid failid juba olemas on. Teisalt tekitab imestust, et see ei töötanud ka puhul, kui format oli tehtud... aga ilmselt tundis see süsteem siiski ära, et arvutisse on midagi installitud.
Alustasin uuesti. Kõigepealt, mu OS on Microsoft Windows XP Professional, version 5.1.2600. IE puhul näisid puudu olevat iecontlc.dll ja iecont.dll. Ka ieuinit.inf polnud saadaval. System Information näitas veel teisigi huvitavaid sätinguid.
Poole installimise pealt tekkis nagu võluväel ka see ammuoodatud "Shut down" klahv. Kuid nüüd ma enam oma jonni ei jäta. Enne siiski püüan XP korda saada... Ja kui see õnnestub, siis vaatan edasi. Ka tulin mõttele kogu olemasoleva kraami kiiremas korras CD-dele kirjutada. Igaks juhuks.

2 kommentaari:
Ometi üks tulemuslik tegu :)
Eks ta ole jah: ka negatiivne tulemus on tulemus...
Postita kommentaar