Uus (2810 krooni maksev) Vista Ultimate 64 bit ei kavatsenudki tööle hakata. Ilmselt tänu mu kärsitusele, mis pani mind eile seda XP-d installima.
Ma ei kahtle, et võimalikud oleksid olnud mistahes muud meetodid, ent mulle kargas pähe vaid üks: XP tuleks uninstallida. Selle saavutamine aga oli mõistatus. Kui seadsin kettalugejasse XP plaadi ja ootasin jupp aega, kuni masin umbes sada tuhat faili sisse luges, valisin "Recovery". Seepeale küsis Ta minult, et kumba ma soovin parandada, kas C või L ketal olevat kausta....
Igatahes võimaldas too mul pääseda juurkausta kallale.
Leidsin lehelt http://www.windowsreinstall.com/ juhendi:
* Start Windows XP normally or start in safe mode (Press F8 key on boot up)
* Click “Start”
* then open “Control Panel”
* now select “Add or Remove Programs”
* You should now be in “Change or Remove Programs”.
* If so click on “Windows XP Uninstall”,
* then “Change/Remove”,
* and then click “Uninstall Windows XP”.
* Click “Yes” at the next warning screen to start the Windows XP removal process.
* Once completed your computer will restart, and boot to the previously-installed operating system.
Juhend on lihtne ja selge. Ainus häda oli aga selles, et kaustas “Add or Remove Programs” polnud mul mitte ainustki programmi. Üsna tõenäone, et tingimata tulnuks XP käivitada Safe modes (mis ka kaunis loogiline tundub).
Ega sedagi muidu teha ei saanud, kui eelnevalt helpi lugedes. Meeldival kombel printis arvuti selle helbi ka välja, mistõttu jäi vaid loota, et arvuti selliselt ka käitub, nagu seles kirjas. Paraku ilmnes esimene ebakõla juba juhendi esimeses reas, milles oli kirjas, et valigu ma nupp "Shut Down". Mul oli aga valida vaid "Log Off" ja "Turn Off Computer". Tõsi, juhendis on kirjas, et see Shut Down peaks asuma kuskil rippmenüüs... kuid polnud tegelikult ka seal mitte. Müstika!
Äärmiselt tähelepanuväärne on, et Vista kettal ei paista XP vaates ainustki faili olevat, küll aga töötab kõik korrektselt XP plaadilt.
Mitte vähem tähelepanuväärne pole seegi, et XP installeerimisplaat ei anna mitte ühelgi moel võimalust seda operatsioonisüsteemi uninstallida, vähemasti mitte tavakasutajale.
esmaspäev, 27. oktoober 2008
Tellimine:
Postituse kommentaarid (Atom)

1 kommentaar:
Kuramuse keeruline värk.
Postita kommentaar