Kell 15...17
Pärast kummalist ja ignorantsehõngulist kirja soomlaselt, otsustasin ikkagi selle XP uninstallimise ette võtta. Sisenesin jõuliselt Safe Mode'sse, millesse pääsesin, kui vahetult enne buutimist F8 vajutasin.
Ülikummalisel moel polnud aga ka selles moodis kusagilt võtta seda "Shut Down" käsklust. Kui proovida Control Paneli kaudu, ei leia sealt ka juhendi punktis 6 märgitud käsklust.
Surfasin veel netis. Leidsin eestikeelse pealkirja ja ingliskeelse sisuga Microsofti Abi/ ja tugikeskuse, millest ma varasematel otsingutel polnud abi saanud ning seetõttu kuigi lootusrikkalt ei avanud. Paraku mul ei tulnud oma eelarvamuses pettuda. Nimetatud lehel oli sõnasõnalt sama soovitud. Mida teha aga juhul, kui vastavat menüüvalikut polegi, selle kohta vastus puudus.
Selle "Shut Downi" leidsin kättesaadavatest programmidest üksnes Windows Task Manager menüüst, ent see mind ei aidanud.
Lehelt Petri IT Knowledgebase sain idee kasutada navigeerimisel käsku "%systemroot%\system32", kuid polnud kindel, kas sellest abi on. Mõtlesin sellega katsetada niipea, kui veel korra (vist kokku küll juba viiendat) XP installimisega katsetanud olen. Samas, mõtlesin, et tänu järgmisele NOTEle pole ehk erilist mõtet antud käsklust proovidagi: Windows XP Professional provides an uninstall tool when upgrading from Windows 98 on a drive formatted as FAT or FAT32. Therefore, when upgrading this type of drive, you will not have the option to upgrade to NTFS, as this would negate the uninstall option. However, you can convert the drive to NTFS after installation if you choose.
Suhteliselt relevantne tundus esialgu Troubelshooting PC Problems, pisike mure on vaid sellega, et see endine Vista ketas (C) ei taha endale kedagi ligi lasta. Paha asi siinjuures on vaid see, et isegi suhteliselt kiires arvutis toimuvad need installeerimised teatava kiirusega, umbes 45 minutit. Ja aeg muudkui lendab.
Propsis oli äärmiselt häiritud faktist, et ma tema tuttava arvutispetsialisti abi ei palunud, tollesama, kellelt ma selle masina valmis kujul soetasin. Kuid esiteks tundus mulle kole kauge Viljandisse sõita üksnes selleks, et korraks plaati laenata, olemata 100% kindel, kas sellest abigi on. Teiseks ei garanteeri keegi, et sel Vistal ka tulevikus analoogseid viperusi ei teki. Muidugi oli programm kaunikesti kallis. Kuid pisut seda müüjat tundes, olin kindel, et tema soovitanuks mulle Tomi moodi formatti. See aga ei oleks mind päästnud. Kavatsesin formattimise jätta siiski äärmuslikuks ja viimaseks abinõuks, kui miski muu enam ei aita. Paraku puudub mul ka Office'i installikas, milleta oleksin olnud analoogses seisus: tööd ei oleks saanud ikkagi teha. Suurem osa mu tööst ja sissetulekust on aga seotud just arvutiga.
Seejärel aga selgus, et ka XP reinstallimine ei tekitanud sinna vajalikku "Shut Downi". Tungisin siis süsteemkettale ning proovisin käivitada programmi iseennast hävitava faili. Üllatavalt sain vastuseks, et "Setup ei suuda Windows XP uninstallida, kuna puudub vajalik registreerimisinfo". Mis siis ikka, proovime registreeruda. Et aga XP-s nett ei töötanud ning mul polnud plaanis seda ka sättida, ei tulnud sellest regimisest head nahka. Otsustasin minna uuele ringile osuninstalliga.
No eks paistab, kaua see jama kestab.

1 kommentaar:
Egas muud kui head pusimist :D
Postita kommentaar