
Blackboard Learning System - Vista Enterprise License (Release Vista 4.2.3) [14.0.7.37]
Browser Check Results
This browser check will ensure your browser is configured so the complete functionality of this application is available to you. For each area checked, mandatory or recommended changes are indicated.
For more information, see the Browser Tune-up Page.
Errors were detected. Please scroll down to see the errors in your browser configuration.
Seesugune tulemus ilmub ekraanile, kui püüan FF-iga siseneda WebCT keskkonda.
Browser Check
This browser is either non-validated or unsupported for use with the Learning System.
It appears that you are using Firefox® Version Unknown browser.
You can view the full list of supported browsers at our website.

Kui eirata rippuma jäävat kontrollerit, on Sisus leitav juhend, millest selgub, et Blackboardi kasutamiseks sobivad veebilehitsejad on:
* Microsoft Internet Explorer 6.0
* Netscape® 7.2
* AOL® 9
* Mozilla® 1.7.x
* Firefox® 1.0.x and Firefox 1.5.x
See on tõsiselt vastuoluline nüanss, kuna peaks ju teada olema, et bai-difoolt on Vista seatud selliselt, et uuendab pidevalt ise usinasti kõiki oma programme.
Näiteks on minu arvutis loendisse mittemahtuv Microsoft Internet Explorer 7.0.6000.16711, lühemalt IE7. Firefoxi versioon on mul 3.0.3.
Seega jutt sellest, et uus WebCT on mõeldud spetsiaalselt Vista toele, ei pea lihtsalt paika.
Eespool viidatud õpetuses on kirjas, kuidas Internet Explorerit kasutades probleemid kõrvaldada. See on aga omamoodi paradoksaalne, et IE vigade kõrvaldamiseks pean kasutama FF abi, kuna IE jookseb WebCT lehte avades lihtsalt kokku. Ja seda isegi pärast seda, kui ma sätingutest lubasin kõikvõimalikud ebaturvalised lehed. Aga proovida siiski tasub. Esimene säting: lubada kõik popupid, aktsepteeri kõik küpsised (mis jumitu tõlge arvutialases eesti keeles!) oli mul niigi olemas.
Järgnevalt läheb täiesti absurdseks, kuna edasine detailne retsept on veebis, mis tuleb sättimiseks eelnevalt sulgeda.
Java mahainstalleerimiseks:
* peavad teil antud arvutis olema vastavad (administraatori) õigused
* sulgege veebilehitseja aknad
* klikkige START-nupul ekraani vasakus alanurgas
* valige Settings/Sätted
* valige Control Panel/Juhtpaneel
* valige avanevas aknas Add or Remove Programs/Programmide lisamine või eemaldamine
* otsige programmide loetelust üles Java (J2SE Runtime Environment...) ja klikkige sellel
* klikkige nupul Remove ning oodake, kuni programm teie arvutist eemaldatakse
* sulgege aknad
Õige Java installeerimiseks:
* avage uuesti veebilehitseja
* minge WebCT avalehele ja klikkige Check Browser
* klikkige Java veateate juures oleval lingil
* avanevas aknas klikkige 2. lõigu loendis oleval tekstil Click Java - Get It Now...
* avanevas aknas klikkige sobival Java versioonil (ilmselt esimene - Windows XP/Vista/2000/2003/Online
* klikkige Run
* klikkige uuesti Run
* klikkige Accept
* klikkige Next (oodake installeerimise lõpuni)
* klikkige Finish
* sulgege aknad
Ei jäänudki muud üle, kui seesama retsept CPM Notepadi aknasse ning asuda step-by-step täitmisele, olles a priori suhteliselt skeptiline, kuna minu IE7 on liiga uus ega kuulu sobivate brauserite nimistusse. Muide, ega see "veebilehitseja" nüüd brauseri asemel ka kuigi nutikas sõna pole, olles esimesest pikem ning kombineeritud liitsõna inglise ja eesti keelest. Brauserist oleks küll olnud.
Kui seda retsepti täitma asuda, satume kohe probleemi ette. Toredasti juhendatakse, et START nupp asub ekraani vasakus nurgas. Kuid minul ei kuvandu küll mingil moel Settings. Tõsi, juhtpaneel on olemas... kui aga edasi lugeda, siis selle java vahetuse tegin ma siiski juba mõne aja eest. Seega jääb küsimuseks, miks IE7 kokku jookseb, kuvandades algul pisikeses aknas teksti, et nüüd IE sulgub, seejärel aga: Internet Explorer has stopped working. A problem caused the
program to stop working correctly. Windows will close the program and notify you if a solution is available.
Paraku aga pole see kohe mitte available: Internet Explorer was not able to open this Internet site. The requested site is either unavailable or cannot be found. Please try again later.
Sama tekst on mu ekraanil seoses WebCT-ga olnud juba Vista omandamise algusest peale. Pole olemas lahendust! Olen isegi proovinud asendada uuema IE vanema versiooniga: ei õnnestu! Vista leiab ikka vaid kõige uuema.
Seega, peab leppima olukorraga, kus kõik muud tööd saab ära teha IE-ga, WebCT tarvis aga peab tingimata kasutama FF.
Et viimase suureks plussiks on paroolide meelespidamine (kui vastavalt sättida), siis kasutan seda sageli ka näiteks AHHAA admini lehena jms.
Igatahes on mul nüüd akuutne vajadus leida mingisugune skript, mis IE7 akna kaudu avaks FF programmi. Teoreetiliselt ei tohiks see totaalselt võimatu olla...
Pisut nördima paneb ilmne fakt, et WebCT koostajate arvates inimesed oma arvutit muuks otstarbeks üldse ei kasutagi.

Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar