kolmapäev, 29. oktoober 2008

Heiastumised

Vot sulle siis ajaviidet. Ei puudunud palju, kui ma oleksin hakanud ka läpakale puuduvaid draivereid installima, et sellele saaks taas lisaklaveri ja hiire külge panna. Meenutasin endale antud lubadust ning jätsin asja seniks pooleli, kuni ülejäänud masinad taas töökorras on.

Eks ma uurisin oma kirjavahetust, vastasin kirjadele ja tegin muidki trikke. Muu hulgas avasin veel ühe segakeelse blogi, nimega Heiastumised, kuhu peaks võimalduma tulevikus kirjutada igat laadi uitmõtteid. Kasvõi poolikuid.

Täna just rääkisin Jaanusega, kes vihjas sellele, justkui ma kirjutaksin veebi igasugust sodi, et minu blogid ongi rohkem päevikulaadsed, mitte aga õpikulaadsed, nagu tal. Eks sellesse saavad endale pesa teha kõik, kes soovivad. Vastav link pesitseb baidifoolt lehe allservas.

Sisuliselt samal hetkel, kui esmakordselt seda lehte heiskasin, saatiski Jaanus mulle MSNi teel oma uue Vaimuveski aadressi. Kas juhus, kokkusattumus või juhuslik kokkusattumus?

4 kommentaari:

propsis ütles ...

Eks me hakka siis silma peal pidama ka noil heiastumistel. Mitte et hetkeseisuga veel kuigi hästi paika oleksid loksunud ka webxani seniste blogide kasutusalad (v.a siinne, mis minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt kummati ümbernimetamist vääriks). Aga seda põnevam ongi näha, milliseid muutusi uue kanali lisandumine webxani personaalsel blogimaastikul kaasa toob!

propsis ütles ...

Ühtlasi kasutan soodsat võimalust, et teha reklaami ka enda uuele heiastuste-blogile Vaimuveski.

propsis ütles ...

Hehee, vahepeal oli webxan Vaimuveski promomise juba enda õlule võtnud. :)

Aga mis puutub kahe blogi sünni täielikku kokkulangemist, siis selles võiks leida nii mõistuspäraseid kui irratsionaalseid sugemeid. Esimeste hulk kuulub kahtlemata seik meie paari tunni tagusest MSN-vestlusest:

Illar ütleb:
virutasin enese rahuldamiseks (loe: rahustuseks) veel ühe blogi letti
Jaanus ütleb:
usin Sinust
Illar ütleb:
no minu blogid on siiski ka peamiselt nagu PÄEVIK
Illar ütleb:
mitte nagu Sul
Illar ütleb:
Sul on nagu TARKUSE VARASALV
Illar ütleb:
kus iga sõna on kolm korda kaalutud :P
Jaanus ütleb:
ma ei ole tõesti tahtnud olemasolevatesse blogidesse kehva kraami kribada
Jaanus ütleb:
samas olen mõtelnud algatada mingi "musta blogi"
Illar ütleb:
tänan komplimendi eest [selili maas rähkleva naerurampides poisi ikoon]
Illar ütleb:
ja tänan ka blogi eest
Jaanus ütleb:
kuhu sobiks ka kiiruga pähekaranud mõtteid pilduda
Jaanus ütleb:
ja seiku susata

Irratsionaalne külg seisnes aga selles, et me mõlemad kohe vastavast ideest kinni haarasime ja teineteisele iitsatamata blogisid sepistma suundusime. Eks igaüks tehku neist tõikadest omad järeldused. :)

webxan ütles ...

No mina ei tea, kes millal ja kuhu suundus, seda tean ma aga küll, et oma uue katseblogi (mida ma siiski ilmselt kasutama ei hakka) algatasin ma teps mitte selle dialoogi peale, vaid hoopiski enne seda.

Ma nimelt otsisin ajaviiteks mõnd vabavara, mis võimaldaks mul veebilehte redigeerida (midagi Frontpage sarnast), aga sattusin blogi mallile. See mall oli aga veebipõhine, mitte allalaetav.

Tõsi, see blogi siin sisaldab juba vähemalt kolme (kui mitte viie) kursuse loomislugusid ning lisaks veel ka muid infotehnoloogilisi, haridustehnoloogilisi ja pedagoogilisi sissekandeid. Ent ega nimi seepärast veel blogi riku. Või mis?

Kõikide minu blogide ühiseks jooneks on oma igapäevategemiste ja emotsioonide lisandumine, kus olen targutav-õpetajalikku stiili püüdnud sihiteadlikult miinimumis hoida. Huviline oskab ka kirjapandud kogemustest õppida.

Siiski on 309 peaasjalikult füsioloogilis-olukirjeldav, Toriseja toredused aga arutlev-olukirjeldava sisuga.

Mida siin siis eriliselt veel loksuda? Loksuda võiks ühe uue nimetusega blogini, mis, nagu mainitud, tollesse keskkonda hästi ei sobi. Heiastumistesse saaks siis edaspidi jõudsalt heietada ning heiastuda.